Vagón Bi ČSD predĺž...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vagón Bi ČSD predĺžený - 4 osý

45 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
8,896 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ahojte kamaráti modelári,
viete mi prosím niekto poradiť, aké označenie mali tie vagóny, ktoré sa používali po vojne, vyzerali ako Bi alebo Ci ale v 4 osej verzii, teda predĺžené? Chcel by som si taký postaviť z dvoch vrakov vagónu Bi, ale neviem to nájsť. A už hľadám zúfalo, viem, že so Sambou som sa o tom bavil dávnejšie po telefóne, ale neviem si spomenúť... Vopred ďakujem za info.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Ahojte kamaráti modelári,
viete mi prosím niekto poradiť, aké označenie mali tie vagóny, ktoré sa používali po vojne, vyzerali ako Bi alebo Ci ale v 4 osej verzii, teda predĺžené? Chcel by som si taký postaviť z dvoch vrakov vagónu Bi, ale neviem to nájsť. A už hľadám zúfalo, viem, že so Sambou som sa o tom bavil dávnejšie po telefóne, ale neviem si spomenúť... Vopred ďakujem za info.

MAREK ; Myslíš tento ???

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ivor: nie nemyslí tento, lebo on chce stavať s otvorenými plošinami. Viem, že boli aj také, ale teraz sa k tomu neviem dokopať a nájsť to. Viem, že boli aj s jednou nástupnou plošinou a s jedným krytým nástupom do vagóna.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ivor: Taký veľmi podobný, ale mal otvorené nástupné plošiny, teda podobne ako vagón Bi, ako píše Samba. Tiež ho hľadám a nemôžem ho nájsť. Tento, čo si Ty poslal som našiel, aj som dúfal, že sa od neho odrazím, ale nepodarilo sa. A ďakujem za snahu, ak by si náhodou na také niečo natrafil, tak mi prosím napíš, ako sme všetci zistili, tak internet máš v tomto obore celkom zbehnutý... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Ivor: Taký veľmi podobný, ale mal otvorené nástupné plošiny, teda podobne ako vagón Bi, ako píše Samba. Tiež ho hľadám a nemôžem ho nájsť. Tento, čo si Ty poslal som našiel, aj som dúfal, že sa od neho odrazím, ale nepodarilo sa. A ďakujem za snahu, ak by si náhodou na také niečo natrafil, tak mi prosím napíš, ako sme všetci zistili, tak internet máš v tomto obore celkom zbehnutý... 😉

... trocha tápam... máš na mysli tento Ca/ú 550 ????

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ivor: Taký veľmi podobný, ale mal otvorené nástupné plošiny, teda podobne ako vagón Bi, ako píše Samba. Tiež ho hľadám a nemôžem ho nájsť. Tento, čo si Ty poslal som našiel, aj som dúfal, že sa od neho odrazím, ale nepodarilo sa. A ďakujem za snahu, ak by si náhodou na také niečo natrafil, tak mi prosím napíš, ako sme všetci zistili, tak internet máš v tomto obore celkom zbehnutý... 😉

... trocha tápam... máš na mysli tento Ca/ú 550 ????

No niečo takéto podobné to je, ale väčšie, teda určite nie úzkorozchodné. Veľké ako ten čo si poslal pred tým, ale s takýmito plošinami. Ak ho nájdem, tak ho pridám. Vedel som označenie, ale rovnako ako Samba som zabudol... Vtedy som to aj našiel, ale neviem to nájsť ani v histórii. Nepamätám presný dátum a ani ktorý prehliadač som použil... :huh: :unsure:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Ivor: Taký veľmi podobný, ale mal otvorené nástupné plošiny, teda podobne ako vagón Bi, ako píše Samba. Tiež ho hľadám a nemôžem ho nájsť. Tento, čo si Ty poslal som našiel, aj som dúfal, že sa od neho odrazím, ale nepodarilo sa. A ďakujem za snahu, ak by si náhodou na také niečo natrafil, tak mi prosím napíš, ako sme všetci zistili, tak internet máš v tomto obore celkom zbehnutý... 😉

... trocha tápam... máš na mysli tento Ca/ú 550 ????

No niečo takéto podobné to je, ale väčšie, teda určite nie úzkorozchodné. Veľké ako ten čo si poslal pred tým, ale s takýmito plošinami. Ak ho nájdem, tak ho pridám. Vedel som označenie, ale rovnako ako Samba som zabudol... Vtedy som to aj našiel, ale neviem to nájsť ani v histórii. Nepamätám presný dátum a ani ktorý prehliadač som použil... :huh: :unsure:

A bol to vagón ČSD ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

A bol to vagón ČSD ?

Nie som si istý, ale asi ešte Rakúsko-Uhorský... Z toho obdobia približne ako Baai (naše Bi)...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

MAREK:
tak toto by mal byť prvý sériovo vyrábaný celokovový osobný vozeň ČSD z roku 1931. ( Nitovaný-pancierák) Ten Tvoj by mal byť pravdepodobne ešte starší ???

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Nie som si istý Ivor, netráp sa s tým, raz na to určite natrafím. Ďakujem veľmi pekne... Ináč, takýto vagón mám, respektíve podobný, vo farbách DB, ale 1. trieda. Vôbec neviem, či bol starší alebo nie...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Začal som so stavbou tohto predĺženého vagónu s otvorenými nástupnými plošinami. Som zvedavý, ako to dopadne, budem priebežne informovať. Ak sa to podarí, tak si urobím celkovo minimálne 3 také vagóny, nakoľko mám 8 vrakov vagónov Baai od Pika. Takže tento prvý je skúšobný a ďakujem Samba za poskytnutie vrakov... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: vidím, že sa púšťaš do viacerych modelov naraz. To je obdivuhodné, na to som ja ešte nedozrel. Držím palce v stavbe a už teraz je to zaujímavý model. Za vraky "ŠROTY" netreba ďakovať. Veď s tým máš roboty neúrekom. 😛


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: vidím, že sa púšťaš do viacerych modelov naraz. To je obdivuhodné, na to som ja ešte nedozrel. Držím palce v stavbe a už teraz je to zaujímavý model. Za vraky "ŠROTY" netreba ďakovať. Veď s tým máš roboty neúrekom. 😛

Ďakujem Samba. Ešte si si nezvykol, že nikdy nerobím iba jeden model, ale vždy minimálne 2-3 naraz? 😉 Ale aj Ty nie si iný, tiež máš toho viacej rozpracované, len nechcem všetko prezrádzať, lebo neviem, čo si zverejňoval a čo nie... 😉 B) 🙂 :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Možno bude môj vagón trochu dlhší, ako bol originál, ale mne to nevadí, nakoľko som originál fotku zatiaľ nenašiel. Viem, že také boli, ale asi ich bolo dosť málo, lebo fotky nejako nie sú (iba úzkorozchodné). Čo sa ale teším, že ako geniálne som vymyslel podvozky. Dokonca mám aj také, aké sa používali v minulosti na takýchto vagónoch aj v skutočnosti, teda aspoň veľmi podobné, Môj výmysel spočíva v tom, že som do spodnej časti podvozku vyvŕtal dve diery a nakrútil som tam distančné skrutky z pc skrinky. Na tie som už bez problémov osadil podvozky a výška sedí dokonale... B) Som proste najlepší.... 😉 teda až po mojich kamarátoch modelároch.... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

MAREK:
Gratulujem k tomu nápadu s tými skrutkami s vnútorným závitom z matičných dosiek.... žiaľ pre TT je to nepoužiteľné.
Ale aspoň vy H0-kári si pomôžete....
Tak nech sa Ti darí.
🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

MAREK:
Gratulujem k tomu nápadu s tými skrutkami s vnútorným závitom z matičných dosiek.... žiaľ pre TT je to nepoužiteľné.
Ale aspoň vy H0-kári si pomôžete....
Tak nech sa Ti darí.
🙂

Ďakujem Ivor... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: tak frčíš na plný plyn, len do toho, vidím, že to u teba na stole vyzerá ako v riadnej dielni. Ten nápad so skrutkami je fajn.

Ivor: my vo veľkosti TT máme tiež riešenia (napr. šróbiky s matičkami o priemere 3mm) tie sedia ako "r...ka na šerblíku" ako sa hovorí. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Marek: tak frčíš na plný plyn, len do toho, vidím, že to u teba na stole vyzerá ako v riadnej dielni. Ten nápad so skrutkami je fajn.

Ivor: my vo veľkosti TT máme tiež riešenia (napr. šróbiky s matičkami o priemere 3mm) tie sedia ako "r...ka na šerblíku" ako sa hovorí. 🙂

🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Moja celo-víkendová snaha padla na úrodnú pôdu (klamem, začal som už v piatok, ale nikomu to nehovorte). Postavil som si zo 6 vrakov vagónov (ďakujem Samba) dva jedinečné modely. Ide o dlhé, 4-nápravové verzie vagónov Bi a Be ČSD. Ide o čistú fantáziu, o potešenie hlavne môjho modelárskeho srdiečka a teda nie sú určené pre rátačov nitov. Viem, že majú chybičky, nie sú dokonalé a asi nie sú ani verné kópie originálov, ale ja sa teším. Hlavne že splnili svoj účel a pomohli mi trochu prekonať depresiu. 😉 Pokukajte a až chcete, a pokiaľ niekto náhodou vie, aké majú skutočné označenia, budem rád, keď mi napíšete. Ďakujem.
Skoro som zabudol, podvozky sú takmer identické s tými, ktoré boli naozaj na týchto vagónoch, a aj napriek tomu, že sú z Jouef vagónov a s plastikovými koliečkami, jazdia úžasne. Ale za to môžu asi aj tie pc skrutky... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Testovacia jazda po koľajisku sa nemohla zaobísť bez fotenia. Staručká para to zvládla aj hore lokálkou, vagóny jazdia skutočne skvele, napriek tomu, aké podvozky boli použité a majú plastikové kolieska. Ja som si to vychutnal, tak sa s Vami podelím...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: vidím, že si si pekne spestril víkend a aj tvoj vozňo-park. Vagónom vlastnej fantázie (hoci ja som tiež presvedčený, že som sa už niekde s týmito prevedeniami vagónov stretol) to na koľajisku pekne pristane a som presvedčený, že odvezú poriadnu kopu ceštujúcich. Apropó tú paru poznám, nie je to tiež para, ktorú si zachránil zo šrotu? Myslím, že sa ponáša na jednu, ktorú som ti myslím predal, za nejaký malý obnos a ty si ju dal dokopy a ešte si k nej pridal špeciálny tender. Pekná súpravička a ak ma oči neklamú stihol si na koľajisku aj poupratovať. No mať tvoj voľný čas, tak som viac šťastný ako teraz. Krásne sa na to pozerá a to koľajisku na mňa pôsobí úplne ukľudňujúco.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: vidím, že si si pekne spestril víkend a aj tvoj vozňo-park. Vagónom vlastnej fantázie (hoci ja som tiež presvedčený, že som sa už niekde s týmito prevedeniami vagónov stretol) to na koľajisku pekne pristane a som presvedčený, že odvezú poriadnu kopu ceštujúcich. Apropó tú paru poznám, nie je to tiež para, ktorú si zachránil zo šrotu? Myslím, že sa ponáša na jednu, ktorú som ti myslím predal, za nejaký malý obnos a ty si ju dal dokopy a ešte si k nej pridal špeciálny tender. Pekná súpravička a ak ma oči neklamú stihol si na koľajisku aj poupratovať. No mať tvoj voľný čas, tak som viac šťastný ako teraz. Krásne sa na to pozerá a to koľajisku na mňa pôsobí úplne ukľudňujúco.

Ďakujem Samba, je to presne tá para. Niekedy na ňu možno urobím nejaký odliatok, ale to až niekedy v budúcnosti. Možno. Viem, že tie vagóny nie sú dokonalé, ale ani nevieš, ako sa z nich teším. Ešte by to chcelo nejaký služobák.. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

MAREK:
Tie vagóny vypadajú zaujímavo. Ani som nevedel, že niečo také jazdilo...
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

MAREK:
Tie vagóny vypadajú zaujímavo. Ani som nevedel, že niečo také jazdilo...
😉

Ďakujem Ivor, jazdilo, ale je možné, že to vyzeralo trochu inak. Ako som písal, je to čisto moja fantázia. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

MAREK:
Tie vagóny vypadajú zaujímavo. Ani som nevedel, že niečo také jazdilo...
😉

Ďakujem Ivor, jazdilo, ale je možné, že to vyzeralo trochu inak. Ako som písal, je to čisto moja fantázia. 😉 🙂

Trocha sa ten Tvoj vagónik podobá na tento:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá