Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Plánovaný výpadok

23 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
4,002 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Oznamujem, že dnes v noci z 20. na 21. marca je plánovaný výpadok kvôli zmenám IP adresy serverov vrátane môjho. Preto stránka a iné služby budú dočasne nedostupné, problém môže byť aj zajtra v priebehu dňa. Ďakujem za pochopenie.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: nevadí, veď dnes sa chystám skôr do postele (konečne) lebo som dofotil modely do e-shopu a konečne poriadil pracovňu aj s predizbami, kde to bolo ako po bombardovaní. Takže vyzerá to tak, že po večeroch si !!! možno !!! utrhnem trochu času pre seba a !!! možno !!! dokončím svojho "Komárka". 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek: nevadí, veď dnes sa chystám skôr do postele (konečne) lebo som dofotil modely do e-shopu a konečne poriadil pracovňu aj s predizbami, kde to bolo ako po bombardovaní. Takže vyzerá to tak, že po večeroch si !!! možno !!! utrhnem trochu času pre seba a !!! možno !!! dokončím svojho "Komárka". 😉

Super, teším sa, a určite nielen ja ale aj ostatní... :cheer: :silly: :woohoo: 👿 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA:
Len do toho, tento týždeň som od zajtra rána až do stredy večera pracovne v okolí Zvolena, ak by mi to čas dovolil, tak by som sa ohlásil, aspoň nakuknúť na Komárka a prevziať si tovar... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA:
P.S. Ak by mi to nevyšlo tento týždeň, po sviatkoch som pre zmenu v Košiciach, takže sa v centre Novohradu určite zastavím...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ivor: v pohode, vždy sa rád stretnem, ale musím napísať, že "Komárek" je teraz rozobratý, takže nakuknutie až po úplnom skompletovaní. Daj dopredu vedieť kedy a pripravím stromy a iné modely, tak ako napíšeš. Hlavne tie listnáče čo si mal objednané, ak máš o ne ešte stále záujem?.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

SAMBA, samozrejme že Ti dám deň dopredu vedieť, ... ( zoberiem si všetko, čo som mal objednané), ale keby mi to tento týždeň nevyšlo, tak určite ten budúci...
Tak nech sa vám priatelia darí po celý týždeň, ja už vyrážam na cesty.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Veľa štastia na cestách Ivor a nezabudni v cestnej premávke opatrnosti nie je nikdy dosti !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Ten plánovaný výpadok ma trochu štve, lebo v noci mi zmenili na servery IP adresu, ale nová ešte nefunguje a stará stále áno. Ak nevystriehnem dobu zmeny, tak bude neplánovaný výpadok. Potom vás všetkých poprosím o pochopenie a trochu trpezlivosti, kým to nahodím na doménu a prejde to cez DNS servery, môže to potrvať aj pár hodín. Takže dopredu sa ospravedlňujem, ale dúfam že sa tento scenár nenaplní. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
 

Ten plánovaný výpadok ma trochu štve, lebo v noci mi zmenili na servery IP adresu, ale nová ešte nefunguje a stará stále áno. Ak nevystriehnem dobu zmeny, tak bude neplánovaný výpadok. Potom vás všetkých poprosím o pochopenie a trochu trpezlivosti, kým to nahodím na doménu a prejde to cez DNS servery, môže to potrvať aj pár hodín. Takže dopredu sa ospravedlňujem, ale dúfam že sa tento scenár nenaplní. 🙂

aspoň sa raz vyspím 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ten plánovaný výpadok ma trochu štve, lebo v noci mi zmenili na servery IP adresu, ale nová ešte nefunguje a stará stále áno. Ak nevystriehnem dobu zmeny, tak bude neplánovaný výpadok. Potom vás všetkých poprosím o pochopenie a trochu trpezlivosti, kým to nahodím na doménu a prejde to cez DNS servery, môže to potrvať aj pár hodín. Takže dopredu sa ospravedlňujem, ale dúfam že sa tento scenár nenaplní. 🙂

aspoň sa raz vyspím 😆 😆 😆

Ale Marek sa si nevyspí !!! :pinch:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

No veď toto. Ono to nie je ako keď máte hosting, ja mám prenajatý celý VPS server. Tam si robím všetko sám a keď poskytovateľ zmení internetového providera, tak sa zmenia IP adresy a ja musím porobiť všetko okolo toho. Ivor určite vie, čo mám na mysli. Neviem teda, či robíš aj s Linuxom ale ja bežím na tom. Takže dúfam, že jediná vec bude max reštart serveru a zmena DNS údajov. :unsure:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

No tak po 3/4 dňa som to rozbehal... Musel som vynaložiť viac úsilia, ako by som chcel, a to iba kvôli kravine - Windowsu, ktorý nepoužívam a teda win7 som si musel nainštalovať do virtuálu a tam vsphere client a pripojiť sa priamo na vmware a robiť priamo tam. Keby som nemusel cestovať, tak je to skorej... (Informácia doteraz bola pre Ivora, pre ostatných nasleduje za zátvorkou 🙂 ), takže ospravedlňujem sa za dlhší výpadok, ako som chcel, ale už by to malo byť v poriadku. Ďakujem za pochopenie... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Dnešný neplánovaný výpadok - problém so serverom, respektíve jeho systémom spôsobil nutnosť preinštalovať celý server. Z toho dôvodu som bol nútený stránku obnoviť z poslednej zálohy, ktorú som mal stiahnutú doma a to na 26.3.2016, teda viac ako týždeň dozadu. Z tohto dôvodu nie sú na fóre žiadne príspevky po tomto dátume. Taktiež odkazy budem musieť robiť nanovo.
Ospravedlňujem sa za vzniknutú situáciu a za všetky problémy - Vaše vymazané príspevky. Ďakujem za pochopenie. Pri tejto príležitosti som už aj zvýšil kapacitu diskového priestoru na 160GB.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Dnešný neplánovaný výpadok - problém so serverom, respektíve jeho systémom spôsobil nutnosť preinštalovať celý server. Z toho dôvodu som bol nútený stránku obnoviť z poslednej zálohy, ktorú som mal stiahnutú doma a to na 26.3.2016, teda viac ako týždeň dozadu. Z tohto dôvodu nie sú na fóre žiadne príspevky po tomto dátume. Taktiež odkazy budem musieť robiť nanovo.
Ospravedlňujem sa za vzniknutú situáciu a za všetky problémy - Vaše vymazané príspevky. Ďakujem za pochopenie. Pri tejto príležitosti som už aj zvýšil kapacitu diskového priestoru na 160GB.

Marek:
...čo používaš na zálohovanie prostredia servera ???
Ja len, že mi je Ťa trocha ľúto.... držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek:
...čo používaš na zálohovanie prostredia servera ???
Ja len, že mi je Ťa trocha ľúto.... držím palce. 😉

Samotný server nezálohujem, iba konkrétny obsah, ako databázy a súbory stránky. Prečo ľúto? Som urobil chybu a doplatil som, to sa stáva. Nič hrozné sa nedeje. Stávajú sa aj horšie veci. V tomto prípade je najhoršia strata 10 dní komunikácie na fóre... 🙁 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Marek:
...čo používaš na zálohovanie prostredia servera ???
Ja len, že mi je Ťa trocha ľúto.... držím palce. 😉

Samotný server nezálohujem, iba konkrétny obsah, ako databázy a súbory stránky. Prečo ľúto? Som urobil chybu a doplatil som, to sa stáva. Nič hrozné sa nedeje. Stávajú sa aj horšie veci. V tomto prípade je najhoršia strata 10 dní komunikácie na fóre... 🙁 😉

Už mám spôsob, ako zabránim ďalšej takejto katastrofe. V škole jeden žiak, veľmi šikovný programátor, ktorý má vlastné prenajaté servery a venuje sa tomu od 10. rokov mi urobil skript, ktorý celú moju stránku zkomprimuje do jedného súboru a odošle ho na iný server cez FTP. Odtiaľ je ešte zálohovaná na môj domáci sieťový disk, teda v prípade podobnej pohromy sa už nebude opakovať strata fóra a iných dát stránky za 10 dní, ale maximálne 24 hodín. Celé toto ja deje každú noc automaticky. Cron na zálohu MySQL som si urobil ja, ako aj niektoré iné nastavenia, ale ten jeho script je super. Takže Adam, ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Marek:
...čo používaš na zálohovanie prostredia servera ???
Ja len, že mi je Ťa trocha ľúto.... držím palce. 😉

Samotný server nezálohujem, iba konkrétny obsah, ako databázy a súbory stránky. Prečo ľúto? Som urobil chybu a doplatil som, to sa stáva. Nič hrozné sa nedeje. Stávajú sa aj horšie veci. V tomto prípade je najhoršia strata 10 dní komunikácie na fóre... 🙁 😉

Už mám spôsob, ako zabránim ďalšej takejto katastrofe. V škole jeden žiak, veľmi šikovný programátor, ktorý má vlastné prenajaté servery a venuje sa tomu od 10. rokov mi urobil skript, ktorý celú moju stránku zkomprimuje do jedného súboru a odošle ho na iný server cez FTP. Odtiaľ je ešte zálohovaná na môj domáci sieťový disk, teda v prípade podobnej pohromy sa už nebude opakovať strata fóra a iných dát stránky za 10 dní, ale maximálne 24 hodín. Celé toto ja deje každú noc automaticky. Cron na zálohu MySQL som si urobil ja, ako aj niektoré iné nastavenia, ale ten jeho script je super. Takže Adam, ďakujem 🙂

Gratulujem, máš šikovného žiaka. 😉
( Ja som mal predtým na mysli nejaký program...napr. ACRONIS......)

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Gratulujem, máš šikovného žiaka. 😉
( Ja som mal predtým na mysli nejaký program...napr. ACRONIS......)

Acronis je super program, ale Linux nezvláda. Otestované. Linuxové disky som zvykol zálohovať CloneZillou, Redobackup alebo podobnými, ale toto konkrétne je VPS server v čechách a teda nemám ho ako zozálohovať niečim takýmto. Toto už je ale poriešené, ešte budúci týždeň s ním doladím nejaké drobnosti, lebo vieš, ja sa špecializujem na servery a bezpečnosť sietí, on je programátor... A to je prvák, ale vymakaný... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Gratulujem, máš šikovného žiaka. 😉
( Ja som mal predtým na mysli nejaký program...napr. ACRONIS......)

Acronis je super program, ale Linux nezvláda. Otestované. Linuxové disky som zvykol zálohovať CloneZillou, Redobackup alebo podobnými, ale toto konkrétne je VPS server v čechách a teda nemám ho ako zozálohovať niečim takýmto. Toto už je ale poriešené, ešte budúci týždeň s ním doladím nejaké drobnosti, lebo vieš, ja sa špecializujem na servery a bezpečnosť sietí, on je programátor... A to je prvák, ale vymakaný... 🙂

(Linux ovládam len na užívateľskej úrovni)....
hlavne, že to pobeží s pravidelnými zálohami. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

(Linux ovládam len na užívateľskej úrovni)....
hlavne, že to pobeží s pravidelnými zálohami. 😉

To nevadí, nikto nevie všetko. Ja sa zase zaoberám hlavne linuxom, je podľa mňa na server vhodnejší už len kvôli stabilite, ale robil som aj nejaké windowsové servery pre firmy. Ja ale pre seba iba linux...
No tie zálohy boli aj doteraz, ale iba priebežné, keď ma to napadlo. Preto až 10 dní dozadu sa to vrátilo... Automatika bude lepšia... 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
Topic starter  

Tak, kompletná automatická záloha servera, respektíve stránky aj s databázou je hotová, zálohuje sa to na ďalší server, ktorý je úplne inde pre istotu a odtiaľ sa to dá pekne stiahnuť aj do počítača. Ešte si urobím nastavenia na mojom domácom servery, aby to automaticky odtiaľ sťahoval každý deň a bude to všetko 2x zálohované. Takže takýto 10 dňový skok vzad by sa už nemal opakovať.... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Tak, kompletná automatická záloha servera, respektíve stránky aj s databázou je hotová, zálohuje sa to na ďalší server, ktorý je úplne inde pre istotu a odtiaľ sa to dá pekne stiahnuť aj do počítača. Ešte si urobím nastavenia na mojom domácom servery, aby to automaticky odtiaľ sťahoval každý deň a bude to všetko 2x zálohované. Takže takýto 10 dňový skok vzad by sa už nemal opakovať.... 🙂

Vidím, že si to zabezpečenie databáz poňal veľkolepe.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá