Vozy na přepravu ko...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vozy na přepravu kontejnerů

115 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
17.3 K Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Nevěděl jsem kam toto téma umístit, odlitek to není, lept také ne a lepenka je odnož papíru, tak si dovolím svoje polopapírové modely představit zde. Konstrukce vozu je tedy z lepenky (krabice od cereálií) a ta je dále opracována jako odlitek či lept (základová barva, barva obtisky...) Jelikož vozy jsou stavěny jako provozovatelné, tak jsou osazeny funkčními podvozky, spřáhly a také balastem.

Několik fotek z různých fází stavby a různých vozů, nejedná se tedy o průběh stavby jednoho a toho samého vozu.

Po vytištění

Řezání

Téměř sestavený model

Vlepování balastu

Nástřik základovkou
Doteď se jednalo o model vozu Sgnss ČD Cargo - proto hnědá základovka

u některých modelů je třeba udělat do jiné barvy i podvozky - Y25 po šedém základu

Fáze osazování obtisků a doplňků nemám vyfoceno, takže již jen hotové vozy

Z*


   
Citácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Ještě jsem vyhrábl nějaké hotové Sggmrss

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: no čo na to povedať?! Úplná paráda !!! Tie kontajnérové vozne sú naozaj pekne prepracované. Z fotiek to nie je vidieť. Vedel by si popísať uchytenie spriahadiel. Myslím, že by to zaujímalo aj ďalších - však Marek.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Toto sú nádherné modely. Človek by až neveril, že sú z lepenky. Proste úžasné. Normálne by som bral taký model. Aj keď som si nie istý, či boli už za éry ČSD. Nádhera. Na Tvojich fotkách to vyzerá tak jednoducho, ale verím tomu, že to bola makačka. Mám chuť si Tvoj nápad "požičať" a skúsiť urobiť jeden taký model iba pre seba. Aj keď určite nebude ako tento Tvoj, ale za pokus by to stálo. Môžem sa inšpirovať?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Zaza: no čo na to povedať?! Úplná paráda !!! Tie kontajnérové vozne sú naozaj pekne prepracované. Z fotiek to nie je vidieť. Vedel by si popísať uchytenie spriahadiel. Myslím, že by to zaujímalo aj ďalších - však Marek.

Samba má pravdu, to by ma ozaj zaujímalo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Uchycení spřáhel je provedeno velmi snadno - rovnou na podvozek. Do vozu se kinematika moc dobře nevejde a odběratelé mých modelů ji nepotřebují a někteří ani nechtějí. Tento starý systém je vyzkoušený, je funkční, je spolehlivý a lze sunout několik článkových vozů přes velmi složité cesty.

Podvozky Sgnss TS Hungaria

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Uchycení spřáhel je provedeno velmi snadno - rovnou na podvozek. Do vozu se kinematika moc dobře nevejde a odběratelé mých modelů ji nepotřebují a někteří ani nechtějí. Tento starý systém je vyzkoušený, je funkční, je spolehlivý a lze sunout několik článkových vozů přes velmi složité cesty.

Podvozky Sgnss TS Hungaria

Aha, jasné. Toto je častý systém uchytenia, veď spriahadlo ide spolu s podvozkom. Jednoduché ale účinné a dobré 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Ano, spolehlivost mohu potvrdit, za celý den výstavního provozu na klubovém kolejišti nedošlo ani k jednomu vykolejení. Jediné omezení, které tyto vozy mají je to, že by neměly být řazeny před těžšími vozy, může dojít vlivem tahu ke stržení vozů dovnitř oblouku, zejména na poloměrech pod 500mm. Přestože jsou vozy balastované, jsou stále celkem lehké a navíc dlouhé, hlavně řada Sgnss a hlavně pak Sggnss, do jehož modelu jsem se nedávno zkušebně pustil

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ano, spolehlivost mohu potvrdit, za celý den výstavního provozu na klubovém kolejišti nedošlo ani k jednomu vykolejení. Jediné omezení, které tyto vozy mají je to, že by neměly být řazeny před těžšími vozy, může dojít vlivem tahu ke stržení vozů dovnitř oblouku, zejména na poloměrech pod 500mm. Přestože jsou vozy balastované, jsou stále celkem lehké a navíc dlouhé, hlavně řada Sgnss a hlavně pak Sggnss, do jehož modelu jsem se nedávno zkušebně pustil

Ak môžem, dávam do pozornosti tento článok: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie?option=com_content&view=article&id=45:ako-spravne-vyvazit-modelove-vagony
To by mohlo vyriešiť problémy s hmotnosťou...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Marku, on je problém v tom, že na takto "děravé" vozy není moc míst, kam balast nacpat 🙁

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: myslel som presne na toto pevné uchytenie priamo na podvozok. V H0 máte jednu veľkú výhodu, te očko tohoto spriahadla Vám poskytuje veľký výkyv v zákrutách a nejaké opozdenie voči natočeniu podvozkov nerobí žiaden problém. Horšie to máme my v TT-čku, kde naše očkové spriahadlá pevne pripevnené k podvozkom 4osých vagónov nám trochu robia galibu. Pokiaľ však používam mašinky s očkovým spriahadlom na strunku (BTTB) prevedenie a za ne zapojím 4osé vagóniky s pevne nalepenými očkovými spriahadlami na podvozkoch, tak sa žiadne problémi nedostavia a súprava pekne prechádza aj promatickejšie úseky a ko je napríklad z výhybky do protismernej výhybky. Ale akonáhle tieto isté vagóniky zapojím za mašinu s kinematikami (MTB, ROCO, TILLIG) tak v prvej ostrejšej zákrute, alebo vo výhybke je hneď vyhodená prvý 2osá náprava na 4osom vagóne (nepomáha ani zaťaženie).
Len preto som sa pýtal.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Tady jde hezky vidět, kam dávám balasty, na fotce ještě nejsou osazeny všechny, nicméně pod každou příčkou je plecha ještě ,ezi nimi na vnitřní části podélníků v celém prostoru střední části vozu

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Samba: S TT nemám vůbec žádnou zkušenost, byť se mě rozchod 12mm také týká...

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Právě vylezlo z tiskárny - trojice Sgnss ZSSKC
tisk na lepenku

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

zaza: skvelá práca... asi každý z nás má za sebou časy, keď skladal modely z abc, mne to vydržalo celé roky ( nie však tak dlho ako STATUSAKOVI )........... ale že sa v podstate z papiera dajú zhotoviť takéto plnohodnotné vozne, to ma fakt nenapadlo.... gratulujem k dobrému nápadu i zlatým ručičkám a som rád, že sa fórum rozrastá aj o členov spoza hranice.... pre mňa je to trochu nostalgia, lebo za dávnych čias keď som študoval na VŠDS v Žiline ( dnes sa to volá Žilinská univerzita ), bolo úplne normálne, že polovička našeho krúžku boli česi a moraváci a polovica slováci..... zlaté časy... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Právě vylezlo z tiskárny - trojice Sgnss ZSSKC
tisk na lepenku

Vau, to si neviem predstaviť, ako to vyrezávaš. To musí byť iná "piplačka". Ako napísal Ivor, zlaté ruky. Tie vagóny nemajú chybu. Skúšal si z lepenky takto vytvoriť aj iné typy?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Děkuji za chválu, ale zase to tolik nepřehánějte kolegáčci

Dovolim si malé srovnání mezi prvním modelem kontejnerového vozu a tím posledním, samotného mě překvapuje ten rozdíl

2009

2015/16

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Děkuji za chválu, ale zase to tolik nepřehánějte kolegáčci

Dovolim si malé srovnání mezi prvním modelem kontejnerového vozu a tím posledním, samotného mě překvapuje ten rozdíl

2009

2015/16

Nádherne a priamo ukážkovo zdokumentovaný pokrok v práci modelára...
o mne je známe , že som dosť kritický, ale môžem povedať, že pokiaľ na tom prvom modele je vidieť, že sa jedná o papierový model v druhom prípade by som bez znalosti veci kľudne uveril tomu, že sa jedná o továrenský model.
Hold, kto umí, ten umí .... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Jedna podlaha vyřezaná

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Jedna podlaha vyřezaná

Ako to tak rýchlo vyrezávaš? To už máš taký cvik v tom? To večer bude fotka poskladaného modelu v základnej farbe 😉 :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Marku, mám za sebou 20 vyřezaných podlah na 16 modelů, to už bude ten cvik 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Děkuji za chválu, ale zase to tolik nepřehánějte kolegáčci

Dovolim si malé srovnání mezi prvním modelem kontejnerového vozu a tím posledním, samotného mě překvapuje ten rozdíl

2009

2015/16

Keby som Zazu nepoznal aký je modelár ešte s čias keď prispieval na Vlaky.nete, tak by som povedal, že ten modrý kontajnerák nafotil model ROCO, ale takto viem, že je to jeho umenie a práca, takže snímam svoj pomyselný klobúk a uznanlivo dlho kývam hlavou hore a dole, pri tom ešte aj tlieskam. Tak ako sa hovorí "Zlatý Český ručičky" nič iné sa sem ani nehodí. Môj veľký obdiv a rešpekt. Už sa teším na návštevu a verím, že ich uvidím aj naživo. Proste paráda. Zaza prepáč, že som nešetril chválou, naozaj obdivujem tvoje modely a to som už toho videl naozaj neúrekom.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Upřímně jsem nečekal, že se tyto jednoduché vozy takto chytnou.

Přátelé mě vyhecovali i k tomuto projektu, vozu Sggnss 80, jak jsem se dozvěděl, známý jako "ježek"

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

V jednoduchosti je krása....
V Tvojom prípade to platí doslovne. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

No a navyše "papierový" modelár sa nezaprie. ešte aj papierové modely fotí na koľajniciach s papierovým podložím - ORIGINÁLNE, ako aj tie vozne. PARÁDA !!


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá