Prestavba BR52 na 5...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba BR52 na 556 Štokr

43 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
8,851 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Pridám zopár fotiek,bolo by to aj na samostatnú tému,čo poviete?


Takto som si to kúpil,br52 od tilliga,lept na prestavbu od dk model+ odliatky a drobné veci k tomu(na fotke niesu)


Takáto to bola krásavica,škoda že nemecká


Celý model je v podstate rozobratý a použije sa len z neho len pojazd loko a pojazd z tenda,na model ide úplne nový kotol,nejaké leptané diely okolo toho a leptaná kabína. Tender sa stavia úplne nový z leptu a použijú sa len prevody a motor z pôvodného. Zatial mám len prednú leptanú časť,ešte musím vymeniť bežce za leptané a spraviť leptanú kabínu. Tender spravím potom

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

:woohoo: prestavba na komplet... Nebolo by jednoduchšie a lacnejšie postaviť ju nanovo? Pojazd by sa určite dal zohnať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

pojazd neviem či sa robí nejaký leptaný na toto,ale parná mašina hlavne takáto veľká potrebuje kvalitný pojazd. Mám známeho,čo vyrába malosériovky parných mašín a tiež radšej použije továrny pojazd,lebo je to jednoduchšie,cenovo je to skoro rovnaké a časovo jednoduchšie. Nieje jednoduché spraviť vlastný pojazd z leptu aby jazdil naozaj perfektne. Viem keď som robil prasiatko a to je pritom malý a jednoduchý model a aj tam sa trebalo s tým dosť vyhrať. Takto mám za 150€ kompletnú loko,kde mám všetko,tichý pojazd,vyriešené zberače,plošný spoj,odpružené nápravy a aj osvetlenie. Keď som robil čmeliaka tak tam ma stál pojazd 100€ a to bol jednoduchý pojazd. Takže možno keby niekto robil tento pojazd tak by bol na rovnakej cene ako továrny model. Výhodou takejto prestavby je to,že všetko je viac menej predpripravené a len sa dosádzajú nové diely prípadne sa niečo upravuje. Na tomto pojazde som len dosadil tie leptané časti dopredu,dám tam leptanú kabínu a odliaty kotol. Zber z náprav,uloženie osvetlenia a plošný spoj mám vyriešený a o to je to jednoduchšie a rýchlejšie

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

pojazd neviem či sa robí nejaký leptaný na toto,ale parná mašina hlavne takáto veľká potrebuje kvalitný pojazd. Mám známeho,čo vyrába malosériovky parných mašín a tiež radšej použije továrny pojazd,lebo je to jednoduchšie,cenovo je to skoro rovnaké a časovo jednoduchšie. Nieje jednoduché spraviť vlastný pojazd z leptu aby jazdil naozaj perfektne. Viem keď som robil prasiatko a to je pritom malý a jednoduchý model a aj tam sa trebalo s tým dosť vyhrať. Takto mám za 150€ kompletnú loko,kde mám všetko,tichý pojazd,vyriešené zberače,plošný spoj,odpružené nápravy a aj osvetlenie. Keď som robil čmeliaka tak tam ma stál pojazd 100€ a to bol jednoduchý pojazd. Takže možno keby niekto robil tento pojazd tak by bol na rovnakej cene ako továrny model. Výhodou takejto prestavby je to,že všetko je viac menej predpripravené a len sa dosádzajú nové diely prípadne sa niečo upravuje. Na tomto pojazde som len dosadil tie leptané časti dopredu,dám tam leptanú kabínu a odliaty kotol. Zber z náprav,uloženie osvetlenia a plošný spoj mám vyriešený a o to je to jednoduchšie a rýchlejšie

To je tiež pravda. Vytvoril som na to novú tému, aby sme nespamovali stavbu koľajiska prestavbou lokomotívy 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

postupne budem pridávať fotky z postupu,a zatial dám jednu ako by mal tento krásavec vyzerať. Ale na miesto veľkých uší bude mať malé

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak dnes som spracoval čast kabíny a osadil kotol,no už to začína vyzerať 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak dnes som spracoval čast kabíny a osadil kotol,no už to začína vyzerať 🙂

No paráda !......
Už to vypadá ako naozajstná para. Máš môj obdiv, ja síce lokomotívy neskladám, ale do pary by som sa asi nikdy nepustil. Si frajer. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak dnešné pokračovanie,dorobil som kabínu,strecha je zatial len na sucho položená,bočné ochozy sú len bodnuté,treba ich ešte finálne narovnať a nalepiť ku kotlu. Ale je to radosť stavať 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Blížime sa do finále,ešte pár drobností ako kľučky a 2 vodné napájače a Štoker by bol

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Blížime sa do finále,ešte pár drobností ako kľučky a 2 vodné napájače a Štoker by bol

To vypadá, že Tvoj Štoker bude aj svietiť, alebo sa mi to len zdá ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Áno,bude aj svietiť ale iba na pozičných svetlách,reflektor bude atrapa

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Posledné drobnosti a ideme do laku

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Parádička. Som zvedavý na výsledok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: výsledok je už vidieť teraz.

rzvlaky: myslím, že tento základný model parnej lokomotívy by nemal chýbať v žiadnej zbierke. Napriek tomuto názoru ho ja v zbierke nemám :silly: :blush:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: výsledok je už vidieť teraz.

rzvlaky: myslím, že tento základný model parnej lokomotívy by nemal chýbať v žiadnej zbierke. Napriek tomuto názoru ho ja v zbierke nemám :silly: :blush:

SAMBA:
Je nás viacej, ktorí takýto nádherný kúsok vo svojej zbierke nemáme. :huh:
RZvlaky: Držím palce s dokončovaním modelu, zatiaľ to vypadá naozaj ako parný skvost v TT-čku. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Marek: výsledok je už vidieť teraz.

Veď to hej, ale som zvedavý na hotový model 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

štokra by som veru rád... na tom jazdil dedo, kým mu nedali bobinu 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem. Máte pravdu,je to pekný stroj ale tá stavba je naozaj fuška ako povedal kamarát Radissk tiež som sa zapotil. Už mi ostáva len osadiť reflektor a čelné svetlá. Potom už pôjde štoker do laku..
Dedo: No v nku neviem či niekto robí tohoto obra ale v H0 sa konečne dočkali a DK model prekreslil svoj TTčkový lept aj do kráľovskej mierky. Takže máš nad čím rozmýšlať 😀

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak dnes som strávil osádzaním posledných doplnkov na Štokra. Bolo potrebné vyrobiť napájače vody ktoré stavebnica neobsahuje. Vďaka dôkladnej dokumentácii modelára Blekk1 (Samba určite pozná z iného fóra) som vyrobil napájače vody. Samozrejme nieje to presne 1:1 ale len približne aby to spĺňalo svoj účel a model nebol prázdny.

taktiež som doosádzal posledné drobnosti ako reflektor,madlá a tak podobne. V tejto podobe je už štoker pripravený na nástrek.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Model vypadá veľmi sľubne a teším sa keď ho uvidím dorobený. 🙂
Držím palce s nástrekom a potom s detailami, ktoré dotvoria model do dokonalosti.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Nádhera rzvlaky. Vzniká Ti krásny model. Radosť pozerať... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Už sme farebný 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Už sme farebný 🙂

to snáď ani nie je možné :woohoo: :blink: :silly: :ohmy:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Nádhera, celá Tvoja snaha priniesla krásne ovocie. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

rzvlaky: pekne sa ti tento model podaril. Uz len došperkovať a hurá na výkony. Nebude predsa zahálať niekde v poličke.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá