Koľajisko TT 250x20...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Koľajisko TT 250x200cm

218 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
23.7 K Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Pomaly ale isto k nám prišlo modelárske obdobie,teda vonku už začína byť chladno,upršaná jesen klope na dvere a tak treba niečo robiť..Konečne sa chcem pustiť do stavby koľajiska a rád by som za túto zimu(teda ak nejaká bude) stihol..Začal som plánom.Chcel by som rozsiahlejšiu stanicu v 3-4 epoche,a nejakú lokálkovú trať,stanicu som dal na plán,nieje to ešte úplne ono.Chce to ešte nejaké úpravy a zmeny.Ostali mi tam nejaké voľné miesta a rozmýšlam čo tam dám..Poprosil by som o nejaké rady od Vás...
Treba mi ešte vymyslieť lokálnu trať,no nejak nemám predstavu ako to spraviť,taktiež by som bol rád za akékoľvek rady.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

fotky

.

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

tak držím palce, nech sa dielo darí... dolu vľavo by som dal nejaký priemysel, niečo čo bude pekne vyzerať na nákladoch na šírej trati... hore by som asi volil šíru trať v horách, aby to nebolo prekoľajované 😉
pri jednej väčšej stanici by som išiel do šírej trate a dvoch smyček
bože ako rád by som si postavil nové iné koľajisko bez koncových stanic :S :S :S

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

tak držím palce, nech sa dielo darí... dolu vľavo by som dal nejaký priemysel, niečo čo bude pekne vyzerať na nákladoch na šírej trati... hore by som asi volil šíru trať v horách, aby to nebolo prekoľajované 😉
pri jednej väčšej stanici by som išiel do šírej trate a dvoch smyček
bože ako rád by som si postavil nové iné koľajisko bez koncových stanic :S :S :S

... tak ako píše dedo, len s tým, že ja by som ten spodný oblúk riešil radšej flexi-koľajou bez tej rovinky, čím by si dosiahol väčší polomer oblúka a to isté oblúk v pravo hore.... kľudne plánik doplňuj a prerábaj aj mesiac, či dva, výsledok musí byť ale taký, aby sa to páčilo predovšetkým TEBE. ... 🙂 🙂 🙂
Držím palce pri realizácii 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

tak držím palce, nech sa dielo darí... dolu vľavo by som dal nejaký priemysel, niečo čo bude pekne vyzerať na nákladoch na šírej trati... hore by som asi volil šíru trať v horách, aby to nebolo prekoľajované 😉
pri jednej väčšej stanici by som išiel do šírej trate a dvoch smyček
bože ako rád by som si postavil nové iné koľajisko bez koncových stanic :S :S :S

Presne tak -hlavne NEPONAHLAJ

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

áno,tú zákrutu musíš brať trošku s rezervou...počas stavby sa to aj tak zmení,lebo si to prispôsobím podľa seba..Pomaličky si plán ešte upravujem,prekreslujem..k depu by som chcel dať ešte zbrojenie naftou,na druhú stranu popolovú jamu a vodný žeriav...ten priemysel by bol super,len otázka aký?? ešte mám trošku problém s ľavým zhlavím,ktoré mi akosi nevychádza,resp. zachádza dosť daľeko,takže to musím ešte prekresliť..a nakoniec vymyslieť šíru trať

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

rzvlaky: priemyslu máš na výber koľko chceš. tiež pri výbere môžeš myslieť aj na dostupnosť vagónov v súpravách. Len tak námatkovo - Pivovar, kameňolom, drevopriemysel (píla so skladom a prekládkou), kovošrot (ako mal nápad Marek na svojom koľajisku na povale), hutnícky závod, skláreň, chemické závody, mlyny a sklady s obilím (silá), ..... 🙂 Len si vybrať.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky: priemyslu máš na výber koľko chceš. tiež pri výbere môžeš myslieť aj na dostupnosť vagónov v súpravách. Len tak námatkovo - Pivovar, kameňolom, drevopriemysel (píla so skladom a prekládkou), kovošrot (ako mal nápad Marek na svojom koľajisku na povale), hutnícky závod, skláreň, chemické závody, mlyny a sklady s obilím (silá), ..... 🙂 Len si vybrať.

.... ako píše SAMBA, je to neúrekom, hlavne aby to bolo niečo k čomu najviac inklinuješ TY. 🙂
Snáď len s ohľadom na priestor, ktorý môžeš/chceš vyčleniť pre priemyselnú zónu. ( Iný priestor treba vyhradiť pre nejaký potravinársky priemysel a iný pre ťažký priemysel, či nejaký chemický závod s množstvom potrubí atď.... 😉
Ale vo vlakových súpravách môžeš mať zaradené prakticky čokoľvek a dokonca aj od iných správ. Dnes som napríklad u nás videl celý vlak zložený len z rakúskych nákladných vozňov, nové automobily Peugeot v dlhej vlakovej súprave ťahali dva sivo-oranžové Kocúriky AWT doplnené dokonca Okuliarnikom AWT v tých istých farbách ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak dnes som pracoval od rána,a podarilo sa mi priviesť môj modelársky kútik do takého stavu,že sa tam cítim veľmi dobre.Oco doniesol gumenú podlahu(vyzerá ako plávajúca),tak som si ju dal pod koľajisko.Kamarát mi nedávno doniesol plnú krabicu kalendárov a fotiek okolo roku 2000. Niečo som povyberal a dal nad koľajisko.Podarilo sa mi zohnať aj tabuľu ČKD,taktiež si našla svoje miesto 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Adam Duda
(@adam)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Vizerá to topekne a trat máš pripojenú? Moja trat je ako ovál.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

zapojené to mám,mašiny jazdia..Toto je zatial iba skrytá stanica.Ešte príde jedno poschodie kde bude hlavná stanica..túto nebude vidno

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

zapojené to mám,mašiny jazdia..Toto je zatial iba skrytá stanica.Ešte príde jedno poschodie kde bude hlavná stanica..túto nebude vidno

Adam sem chodí málo, preto sa pýtal, ešte sa len učí. Ďakujem Vám všetkým, že ste trpezlivý aj s ním, ešte len začína s týmto. Včera mal 10 rokov, tak sa teší z nových domčekov a tak. Ale má pravdu, máš to tam super. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

no vidíš kamaráde, skoro jako v obyvačke B) tak nech ti ide práce pekne od ruky a hlavne využívaj rezačku, čoskoro ju budem potrebovať aj ja 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

rzvlaky: postupuješ pekne, pomaly a precízne. Vyzerá to naozaj ako modelársky kútik. Len tak ďalej.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Dnes som prerobil pôvodný plán a to kompletne.Stanicu som posunul hore,takže dole získam väčší priestor pre trať a nebude to potom také chudobné.
prikladám pár foto z wintracku..
Čo na to hovoríte?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky:
Tvoj nápad s preložením stanice sa mne osobne páči,aj keď to nemusí vyhovovať všetkým, ale trochu som Ti do toho zakreslil svoje vlastné postrehy,akoby som to ja riešil v Tvojom prípade.
Predovšetkým som Ti natiahol tú skrytú trať pod stanicou a vyjde Ti tak dlhšia viditeľná časť šírej trate. Tunely by som trocha upravil, nakoľko si neviem predstaviť vytvoriť tunel takmer na hrane panela.... ( tam dole ),
prídeš síce o mosty, ale na druhej strane nebudú tie časti šírej trate na seba tak "nalepené".
No a nakoniec len taká otázka, prečo nevyužiť ten priestor ( zeleným ), alegbo aspoň zväčšiť koľajisko ( modrým )...
trochu som sa nechal uniesť, tak mi to prepáč, ale radšej dlhšie premýšľaj nad koľajiskom, aby si nemusel v priebehu stavby už robiť zásadné zmeny.
Držím palce, nech tu vyrastie ďalšie pekné TT koľajisko.
🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tú verziu s tunelom pred točnou a východom pod ľavým zhlavím ešte pouvažujem.Ten druhý tunel v strede sa mi nepáči,zbytočne by som zakryl pekne viditeľnú časť.Potrebujem ten plán ešte doladiť,možno aj stanicu trochu poupraviť.Takže každá rada sa cení

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

tú verziu s tunelom pred točnou a východom pod ľavým zhlavím ešte pouvažujem.Ten druhý tunel v strede sa mi nepáči,zbytočne by som zakryl pekne viditeľnú časť.Potrebujem ten plán ešte doladiť,možno aj stanicu trochu poupraviť.Takže každá rada sa cení

Tým, že natiahneš trať pod stanicou, vyhneš sa nie veľmi peknému efektu, keď vlak jednou stranou ( pod depom ) vojde do tunela a pokiaľ do neho vchádza posledný vagón súpravy z druhej strany už lokomotíva vychádza z tunela....
Osobne sa mi páči,keď sa vlak v tuneli na chvíľku " stratí z očí" a až po chvíľke vychádza z tunela v inej časti koľajiska....
Len dolaďuj, času máš dosť, nech je výsledný efekt dobre premyslený... 😉
A ešte jedna rada na záver: pokiaľ sa to dá, vyhni sa tomu, aby trať viedla po okraji základného panela koľajiska....
Držím palce, skúšaj, plánuj, prekresľuj.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Trošku som zmenil tú trať,ktorá ide cez tunel pod stanicou.Natiahol som ju ako si písal.Otočil som aj tunelový portál odkial trať vychádza,teda jeden by bol z predu a druhý z boku.Posunul som aj krajný tunel aby trať nevychádzala pod zákrutou ale až za ňou.Inak takto krajne riešený tunel má aj Dedo.Tie kraje na pláne nerieš,v reále keď sa to bude stavať tak bude od každého kraja minimálne 5cm medzera

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

No, vyzerá to veľmi dobre. Teším sa na Tvoju realizáciu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1401
 

Bože, kde si tu starú fotku vyhrabal, to už snáď nie je ani pravda :huh: ... Držím palečky a strááášne sa teším na stavbu tvojho nového koľajiska... páči sa mi, že si pekne najskôr upraceš a potom sa v pohodičke pustíš do práce... budeš z toho mať väčší dobrý pocit - uvidíš B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Fotku si mal na webe B) ..
Mám teraz taký problém.Problém je ako spraviť teraz výjazd zo skrytej stanice.Pôvodne mala ísť trať ako je na tejto fotke,lenže po zmene nastal problém so stúpaním od skryťáku ku výhybke na hlavnej trati.Aj keby som použil najmenšiu asi možnú výšku v skrytáku(5cm od temena koľaje) kde by som potom dal dalšiu platňu polystyrénu by bolo stúpanie okolo 7cm na zákrutu s polomerom R330. Myslím si,že by to bolo dosť zradné najmä v zákrute.


Napadlo ma teda,že by zákruta zo skryťáku bola len 90° a potom by trať viedla rovno popod depo,a napájala by sa na oblúkovú výhybku v spodnom tunely.
Na tejto fotke je vidno výhybku.Ešte aj kvôli trati pod mostom je výhybka vyššie,teda stúpanie by bolo moc ostré(A mašiny by to asi ani nevybehli :blink: )


Takže by som dal oblúkovú výhybku do tohto tunelu a trať by mierne klesala až do skryťáku.


Ako ukazuje táto fotka,takto by bola trať napojená...

Čo na to hovoríte? prichádza mi to asi ako najlepšie riešenie.Tobogán riešiť nechcem a zbytočne trať naťahovať pod stanicu asi tiež nieje riešenie..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky:
S tým "natiahnutím" trate popod stanicu by som žiadny problém nevidel. Ale určite by som sa snažil vyhnúť osadeniu výhybky do tunela, kde je navyše stúpanie/klesanie...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

rzvlaky:
S tým "natiahnutím" trate popod stanicu by som žiadny problém nevidel. Ale určite by som sa snažil vyhnúť osadeniu výhybky do tunela, kde je navyše stúpanie/klesanie...

P.S.
Možno by si urobil najlepšie, keby si sa obrátil na niekoho, kto je v tejto oblasti predsa len skúsenejší....
myslím tým napríklad na Milana Ferdiána, ktorý má tých navrhovaných koľajísk za sebou predsa len trochu viac...
Urobil tak aj ModelN, a myslím, že to neľutuje ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

rzvlaky:
S tým "natiahnutím" trate popod stanicu by som žiadny problém nevidel. Ale určite by som sa snažil vyhnúť osadeniu výhybky do tunela, kde je navyše stúpanie/klesanie...

P.S.
Možno by si urobil najlepšie, keby si sa obrátil na niekoho, kto je v tejto oblasti predsa len skúsenejší....
myslím tým napríklad na Milana Ferdiána, ktorý má tých navrhovaných koľajísk za sebou predsa len trochu viac...
Urobil tak aj ModelN, a myslím, že to neľutuje ... 😉

Presne,ako pise Ivor.Skus oslovit Milana Ferdiana,kontakt ti mozem poskytnut.No neviem ci momentalne nieco navrhuje,po poslani planov pre mna sa odmlcal na dost dlhu dobu,mal nejake vazne zdravotne problemy,ale opat sa zacal objavovat na Diskuznom fore Modely.biz,a dokonca opat zacal modelovat,takze dufam ze je v poriadku,bolo by velmi zle prist o tak skusenneho planovaca nasich kolajisk-PROSTE ON JE JEDNOTKA


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 9

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá