Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Bai v N-ku

22 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
3,604 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,uz dlhsiu dobu mam doma odliatky tychto vagonov+leptane bocnice od ModelyMasinek.Tak som sa rozhodol ich konecne postavit.Myslel som ze to bude brnkacka,a chyba lavky,brnkacka to je,ale na moje nervy.A precooo?Hlavnzm problemom je,ze potvora odliatok je dlhsi,vyssi ako by mal byt,naopak,bocnice su robene podla typaku,takze,samosebou nesedia na odliatku,doslova nepasuje nic....Takze,muselo prist radikalne riesenie,nastartovat brusku,zalozit rezaci kotucik,a hor sa do rezania odliatku,co som s nim stvaral,vidno na foto-mali ste ma vidiet ako som vypadal,mlynarov brat,bol oproti mne ako zo zurnalu:lol: 😆 :lol:No nakoniec sa cosika z toho vyklulo,sice rozmerovo je vagon trochen mimo,ale na kolajisku sa to strati......Zatial nie je vo farbe,ale snad cez vikend s ym nieco spravim.

 

 

 

 

 

 


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

A odliatok mal zlé bočnice? Inak pekná práca

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Marek,poznas odliatky....,brusenia do alechuja,kazde okno hladi inam,a chcel so vyskusat tie bocnice.No az na tie rozmery,bude to pekny vagon.Uvidime ked ho obleciem do farby...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: ... inak prečo si sa trápil s bočnicami, keď odliatok vyzeral celkom k svetu ??!! Ale to je samozrejme len a len tvojou vecou. Vagóny to budú tak, či tak parádne.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

ModelN,
myslím si, že doplniť odliatok leptanými bočnicami bola veľmi dobrá voľba a celková vizáž Baiky bude mať potom úplne iný level.
Som zvedavý na konečný výsledok.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ivor,Samba dakujem za reakcie.A k otazke od Sambu:ano odliatok je pekny,ale ja uz som nejak z fajnovel,asi kvoli tym leptom co mam zlozene,alebo este postavim od Hocana,jednoducho uz som sa posunul trochu vyssie v mojej modelarskej cinnosti.A ako pise Ivor,uz teraz tie modely vypadaju skvelo a min.o triedu lepsie nez cisto odliatok.Pre zaujimavost,k prvej Bai,uz pribudla i sestra.Dnes sa este pohram s celami,prelestim plechy,a mozu ist do farby.No obe som upravil,teda odstranil som precuhujuci plast,a vypada to lepsie.Viac na foto...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No,som na pol ceste so stavbou,ale potrapenie s odliatkami stoji za to.Tie bocnice min.o triedu zdvihli tieto modely,a som rad ze moja namaha stala za to.Este mam plechy na 3 Bai,tak ich urcite postavim.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: vyzerá to naozaj veľmi pekne a uhladene. Námaha určite stála zato.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

ModelN:
Ako som uviedol už skôr, lept posúva odliatok do iného levelu, to je proste holý fakt.
Bai-ky vypadajú naozaj veľmi pekne, keď dostanú popisy, budú skutočnou ozdobou Tvojho koľajiska.
Skvelá práca.:)

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No,myslim ze sa dielo podarilo,sice este treba zasklenie a hlavne podvozok,ale to je uz brnkačka


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Nádhera modeln. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: ... krásne vagóniky. Tak ako píšeš, zasklenie tenkého leptu je naozaj jednoduhšie a efektnejšie ako hrubšieho odliatku. Tieto vagóniky sú teraz veľkou "módou" vo veľkosti H0 a TT, ale ich cena je závratná (okolo 45€ a viac). Ty ich však máš vo veľkosti N čo je naozaj raritný model. Tiež si myslím, že by nemali chýbať v "vozňo-parku" každého kto má rád parné lokomotívy. Teda by nemali chýbať ani u mňa. Ale ešte stále v mojom "vozňo-parku" chýbajú 🙁 🙁
Ale teraz nejde o mňa, ale je to tvoja téma, tak za mňa máš palec vysoko hore.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

ModelN:
Krásne vagóniky, to bude súpravička ako zo žurnálu.:)
Ako píše SAMBA, Bai-ky by som prijal aj ja v mojej zbierke, fa IGRA už ohlásila ich vydanie v mierke TT, ale zatiaľ je termín výroby neustále posúvaný a predpokladaná cena paradoxne dosahuje cenu modelu v mierke H0....:huh:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,velmi pekne dakujem.Myslim ze sa mi naozaj podarily,ako som skor pisal,mam este plechy na dalsie tri,tak urcite si ich este postavim.No musim dokupit odliatky.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No,dokoncena i druha Bai,musel som ju nanovo prestreknut,na foto pozuju Bai spolu s preznacenou parou BR 64-vikendova praca.Popisy p.Rosenauer,ale tu sa pristavim.Neviem ake mate skusennosti s popismy od neho,ale ja nie moc dobre.Opat sa mi stalo,ze popisy nedrziana modely,lietaju ako komare v lete.A este k tomu,sa odlupuje farba s podkladu.Na masinke pekne vidno odlupnutu farbu s popisu,takze moj zaver je,od Rosenauera uy neberiem.Toto iste sa mi stalo na M296,1 i pri sluzobaku Dd.Zatial tie popisy necham tak ako su na masinke,kym mi nepridu nove od Martina Simkovica.Napisem,ze pri aplikacii,nepouzivam ziadnu chcemiu,len cistu pramenistu vodu.U Martinovich popisov sa mi toto nestalo,lepivost je neskutocna,drzia i bez prelakovania,badokonca minule som jeho popisy daval dole,a hned znova aplikoval a vsetko v pohode,takze uz len od neho-neberte to ako reklamu pre neho,ale je to holy fakt.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne modely :woohoo: Mimochodom, ja mám s popismi od Roseanura iba dobré skúsenosti:)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Krásne modely :woohoo: Mimochodom, ja mám s popismi od Roseanura iba dobré skúsenosti:)[/quote

Marek,dakujem.s tymi popismi som i ja mal dobre skusennosti,no zmenil som nazor v poslednom case.Uz je to 4-5 model,na ktorom mi tie popisy nedrzia,pred aplikaciou,model streknem lesklym lakom,a a az potom davam popisy.Inak ak chces,podarujem ti popisy v N od neho,mam Be,Bi i Gags,ak chces,tak mi napis,mam po jednom kuse-ZDARMA


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne modely :woohoo: Mimochodom, ja mám s popismi od Roseanura iba dobré skúsenosti:)[/quote

Marek,dakujem.s tymi popismi som i ja mal dobre skusennosti,no zmenil som nazor v poslednom case.Uz je to 4-5 model,na ktorom mi tie popisy nedrzia,pred aplikaciou,model streknem lesklym lakom,a a az potom davam popisy.Inak ak chces,podarujem ti popisy v N od neho,mam Be,Bi i Gags,ak chces,tak mi napis,mam po jednom kuse-ZDARMA

Ja N-ko nerobím, ale Adam s Erikom áno, tak možno by sa im zišli. Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: ja mám s popismi od p.Rosenauera len tie najlepšie skúsenosti. Používam aj popisy od p.Jírana a aj od parostroja a aj od Malej železnice. Keď si môžem dovoliť porovnávať (lebo v modelárstve nemám takú prax ako ty) tak si osobne myslím, že najlepšie popisy od spomínaných výrobcov sú jednoznačne od p.Rosenauera najlepšie. Ja si zoberiem obtisk, na chvíľu (pár sekúnd) ho namočím, do obyčajnej vody (zo studne) čo mi tečie z vodovodu. Po malej chvíli skúsim, či sa pohybuje na podkladovom papieri a potom ho bez akýchkoľvek problémov prenesiem na požadované miesto a finálne napravím do požadovanej polohy. Jemne okolo neho potom vysajem vodu uchošťuchom a obtisk drží. Následne po vyschnutí prelakujem. To isté aj s inými obtiskami, ale pri práci s Rosenauerovými som si istý, že sa obtisk neskrúti, neprerhne, alebo inak neznehodnotí. To sa mi už stalo napr. pri Jíranových obtiskoch. Ale pri poškodení obtisku mi pán Jíran vždy poškodený obtisk bezplatne nahradil. Navyše v mojom e-shope som predal už veľké množstvo obtiskov od p.Rosenauera a aj od p.Jírana a ešte som nemal reklamáciu na Rosenauera. Na Jírana som už nejaké riešil, ale ako som písal bez akýchkoľvek problémov. Obtisky od Prostroja a od Malej železnice sú na podobnej úrovni ako p.Jíran. Mne sa zatiaľ pracovalo so všetkými obtiskami v pohode, ale ak môžem napísať tak obtisky od p.Rosenauera majú najkvalitnejšiu tlač a ostrosť popisov. Navyše mi vždy vie výjsť v ústrety a zatiaľ čo som mu dal požiadavku vždy mi vyhovel a vyrobil mi obtisk presne podľa mojej požiadavky. To neurobí ani Jíran, ani Malá železnica. U parostroja som zatiaľ ešte nedával požiadavku, len som použil tie obtisky, ktoré mali na sklade. Takže pre mňa zatiaľ je najlepší Rosenauer. Ale ... nikdy nehovor nikdy ... ako sa hovorí.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

modeln: ja mám s popismi od p.Rosenauera len tie najlepšie skúsenosti. Používam aj popisy od p.Jírana a aj od parostroja a aj od Malej železnice. Keď si môžem dovoliť porovnávať (lebo v modelárstve nemám takú prax ako ty) tak si osobne myslím, že najlepšie popisy od spomínaných výrobcov sú jednoznačne od p.Rosenauera najlepšie. Ja si zoberiem obtisk, na chvíľu (pár sekúnd) ho namočím, do obyčajnej vody (zo studne) čo mi tečie z vodovodu. Po malej chvíli skúsim, či sa pohybuje na podkladovom papieri a potom ho bez akýchkoľvek problémov prenesiem na požadované miesto a finálne napravím do požadovanej polohy. Jemne okolo neho potom vysajem vodu uchošťuchom a obtisk drží. Následne po vyschnutí prelakujem. To isté aj s inými obtiskami, ale pri práci s Rosenauerovými som si istý, že sa obtisk neskrúti, neprerhne, alebo inak neznehodnotí. To sa mi už stalo napr. pri Jíranových obtiskoch. Ale pri poškodení obtisku mi pán Jíran vždy poškodený obtisk bezplatne nahradil. Navyše v mojom e-shope som predal už veľké množstvo obtiskov od p.Rosenauera a aj od p.Jírana a ešte som nemal reklamáciu na Rosenauera. Na Jírana som už nejaké riešil, ale ako som písal bez akýchkoľvek problémov. Obtisky od Prostroja a od Malej železnice sú na podobnej úrovni ako p.Jíran. Mne sa zatiaľ pracovalo so všetkými obtiskami v pohode, ale ak môžem napísať tak obtisky od p.Rosenauera majú najkvalitnejšiu tlač a ostrosť popisov. Navyše mi vždy vie výjsť v ústrety a zatiaľ čo som mu dal požiadavku vždy mi vyhovel a vyrobil mi obtisk presne podľa mojej požiadavky. To neurobí ani Jíran, ani Malá železnica. U parostroja som zatiaľ ešte nedával požiadavku, len som použil tie obtisky, ktoré mali na sklade. Takže pre mňa zatiaľ je najlepší Rosenauer. Ale ... nikdy nehovor nikdy ... ako sa hovorí.

Rovnaké skúsenosti... Mimochodom, jedna reklamácia u Sambu na Jíranove popisy som bol aj ja a môžem potvrdiť, že pán Jíran poškodený popis bezplatne nahradil novým. Pri popisoch od pána Rosenauera sa mi popis ešte nepokazil, neroztrhol ani nijako nepoškodil 🙂 Tiež používam iba vlažnú vodu a po nanesení na lesklú farbu ide nástrek lakom 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ja to robim presne tak ako pisete,a napriek tomu je to na prd.Jednoducho sa tie popisy neprilepia k podkladu-tak neviem potom kde je problem.A pisal som,ked uz ako tak drzia,pri prefuknuti lakom,jednoducho uletia,a nie som ziadny zaciatocnik,uz mam za sebou niekolko kusov nanesenych popisov,tak naozaj neviem v com to je.A Marek,ako som napisal ,darujem tie popisy omladine,talenty treba podporit.Tvoju adresu by som mal mat,tak ti ich poslem,dufam ze ich mladasi vyuziju


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Ja to robim presne tak ako pisete,a napriek tomu je to na prd.Jednoducho sa tie popisy neprilepia k podkladu-tak neviem potom kde je problem.A pisal som,ked uz ako tak drzia,pri prefuknuti lakom,jednoducho uletia,a nie som ziadny zaciatocnik,uz mam za sebou niekolko kusov nanesenych popisov,tak naozaj neviem v com to je.A Marek,ako som napisal ,darujem tie popisy omladine,talenty treba podporit.Tvoju adresu by som mal mat,tak ti ich poslem,dufam ze ich mladasi vyuziju

Ešte raz ďakujem, za nich 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá