Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

S499 Laminátka H0

24 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
4,841 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Už čoskoro:.. B)

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak to je neuveriteľne krásny model. Ako skutočný 😛


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: tak to je neuveriteľne krásny model. Ako skutočný 😛

Vďaka Samba. Aj s tým nasvietením som sa pohral, aby to vyzeralo reálne 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Už sa to celkom rozbehlo....:)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... na začiatku bol jeden sivý epoxidový odliatok ... Znovu jeden kultový model z našich tratí, dokonca v najnovšej (terajšej) epoche.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: ... na začiatku bol jeden sivý epoxidový odliatok ... Znovu jeden kultový model z našich tratí, dokonca v najnovšej (terajšej) epoche.

Ďakujem Samba. Nechápem, prečo v najnovšej epoche? Bude ČSD 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... na začiatku bol jeden sivý epoxidový odliatok ... Znovu jeden kultový model z našich tratí, dokonca v najnovšej (terajšej) epoche.

Ďakujem Samba. Nechápem, prečo v najnovšej epoche? Bude ČSD 😉

... len preto, že táto lokomotíva je vhodná od IV. až do VI. epochy. Záleží podľa náteru, prevedenia a popisu. Viem, že nebudeš stavať VI.epochu, načo by ti bola v VI. epoche?!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: ... na začiatku bol jeden sivý epoxidový odliatok ... Znovu jeden kultový model z našich tratí, dokonca v najnovšej (terajšej) epoche.

Ďakujem Samba. Nechápem, prečo v najnovšej epoche? Bude ČSD 😉

... len preto, že táto lokomotíva je vhodná od IV. až do VI. epochy. Záleží podľa náteru, prevedenia a popisu. Viem, že nebudeš stavať VI.epochu, načo by ti bola v VI. epoche?!

Jáj, jasné. Hej, to máš pravdu. Už rozumiem ako si to myslel. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Takmer dva dni maskovania a striekania... Zatiaľ asi najzložitejší nástrek, aký sa mi sprejmi podaril. Už aby som mal kompresor... 🙂
Fotka sa síce leskne, takte v skutočnosti to nie je až také zlé, ale máte pravdu, opravovania bude dosť veľa. Tak som zvedavý, ako sa to podarí. A ešte keby ste ma videli, ako som to maskoval, lebo tu v BS maskovacie pásky 2mm, 3mm a podobne ani nevedia, že existujú, tak ja som si nalepil izolačku na sklo a pracne meral a vyrezával potrebné šírky a tvary. Nie je to dokonalé, ale po ďalších retušovaniach si myslím, že to bude použiteľné... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ten kto v živote nemaskoval model, tak vôbec nevie koľko práce a nervov muselo stáť toto maskovanie a následné nástreky. Ja to viem naozaj doceniť a obdivujem ťa zato, lebo ja sám keď si vyberám do akej farebnej mutácii daného modelu sa pustím, volím vždy ľahšiu a menej náročnú alternatívu. Vidím, že ty si sa teraz pustil snáď so najnáročnejšej farebnej mutácii. Podľa môjho názoru sa ti to podarilo bravúrne na jednotku s hviezdičkou. Ak tak sú nejaké nedokonalosti v podobe podstreknutia niektorých prechodov, tak to určite precíznym retušovaním zvládneš. Nečudujem sa podstreknutia pri takomto zložitom maskovaní. Pokiaľ ide o maskovacie pásky, tak ja ti u nás v modelárstve nejaké pozriem a kúpim. Potom ti ich pošlem, aby si mal lepší materiál pre takéto podobné maskovanie. Takže na záver môjho príspevku "u mně dobrý" ako hovoria bratia česi. Proste veľká paráda !!!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Takže nejaké to retušovanie je už za mnou, nalepené leptané tabuľky... Chcel som ju streknúť matným lakom, ale zistil som, že už nemám. Tak si idem pripravovať pantografy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... tak teraz si ma naozaj dostal na kolená! Ešte, že pri počítači sedím na pevnej stoličke. Ver mi, že teraz som si fotky pozrel naozaj pozorne a to tak pozorne, že som si tvoje najnovšie tri obrázky stiahol do počítača a potom ich ešte zväčšil a tak som si pozorne prezeral tvoju prácu. Predom sa za to ospravedlňujem, ale som veľmi zvedaví na tento model v tvojom prevedení. Každý vehementne chváli "laminátku" od ATLASu, ale to sa ani v najmenšom nedá porovnávať s tvojim prevedením. Rád konštatujem, že si to naozaj veľmi dobre zvládol a táto lokomotíva bude velikánskou ozdobou tvojej zbierky a pri jazdách na koľajisku jej to určite pristane. Navyše odliatok od pána Číža je neuveriteľne dobre odliaty a jeho predné okná sa s "paskvilom" od ATLASu ani nedajú porovnávať. Toto je tvar okien "laminátky" nie to čo vyrobil ATLAS. No a čo sa týka strechy, tak to je prevedenie takmer ako od TECHIMAGE. Je tam odliate všetko čo tam má byť do najmenšieho detailu. Farebne si to tiež parádne zvládol. No naozaj sa teším, keď budem tento model vidieť na vlastné oči.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Ďakujem Samba za pochvalu. Ešte je na nej dosť práce. Skúšobne som osadil pantografy a postavil som ju na pojazd (z BR140 od Roca), ktorý krásne pasuje bez úprav - ďakujem českým fóram, kde som sa dočítal, že tento pojazd je na odliatok od pána Číža ideálny bez úprav. Boli to mesiace hľadania a striehnutia na ebay, kde som konečne narazil na túto lokomotívu za smiešnu cenu, skoro zadarmo, tak som neváhal a kúpil ju. Našťastie jazdí a pantografy boli úplne v poriadku. Chcel by som ich streknúť na červeno, ako majú byť, ale bojím sa, aby ich farba nepoškodila - nezalepila. Alebo ich nechám čierne?

A ešte krátke video z jazdy....
https://youtu.be/UWtq-C2MqkE

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

... no krása Marek, tak už to aj jazdí. Paráda !!! Pantografy padnú ako uliate.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

... no krása Marek, tak už to aj jazdí. Paráda !!! Pantografy padnú ako uliate.

Ďakujem Samba. Na českých fórach sa dá kadečo dočítač, nie ako na vla....et..... Mali pravdu, že tie pantografy presne pasujú. Ale poraď mi, keď ich jemne z diaľky nastriekam červeným sprejom, aká je šanca, že budú stále fungovať? Bojím sa toho. Alebo ich mám nechať čierne?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... moja rada je jednoznačná. Nastriekať, aby bol model presne dokonalý ako originál. Bola by škoda ich nedať do farby. Čo sa stane po nástreku, to bude jasné až po nástreku. Alke to riziko by som podstúpil. Navyše ak sú to pantografy od ROCa, tak by sa mali dať rozobrať a diely fúknuť osobitne a potom poskladať. Ale tu tiež hrozí, že nástrekom diely "narastú" (zhrubnú) a ich pasovanie bude tiež obtiažnejšie. Ak by sa polepili, tak je vždy možnosť ich odfarbiť a nechať ich v pôvodnej farbe. Viem, že máš s touto lokomotívou už poriadny kus za sebou a každá ďalšia práca je zaťažujúca, ale to patrí k modelovaniu. Držím palce a verím, že model dotiahneš k dokonalosti. Je pekne vidieť ako každý ďalší modelu u teba je krajší a dokonalejší. Je vidieť ako vieš stále modelovo rásť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Mal si pravdu Samba, ďakujem za skvelú radu. Striekol som ich dvomi veľmi slabými vrstvami farby a občas som ich pohýbal, nič sa nezalialo, neprilepilo a výsledok je skvelý. Nalepil som na vrch aj imitácie uhlíkov zberačov... Ešte raz vďaka

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Strecha takmer komplet.... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... nie je začo ďakovať, len som vyslovil svoj názor. Konečné rozhodovanie je vždy na tom kto model robí. Strecha v kompletnej výstroji a výzbroji vyzerá famózne. Tie červené pantografy ju oživili.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Neodolal som a na mojej 90cm fotodioráme som musel kvôli svojim elektrikám doplniť trolejové vedenie.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... tak to tam pekne prekuklo. A vidím, že môže byť ľahko aj funkčné !!! Alebo aj je ?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Marek: ... tak to tam pekne prekuklo. A vidím, že môže byť ľahko aj funkčné !!! Alebo aj je ?

Ďakujem Samba. Ešte nie je, ale stačí jeden vodič napájkovať a bude 🙂 Toto je len na dioráme, v skutočnosti si šetrím troleje na Hronskú Dúbravu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

No konečne Marek.
Tam kde sú elektrické lokomotívy, by malo byť aj trolejové vedenie.
Skvelý nápad aj realizácia. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Je načase podokončovať začaté... výnimkou nie je ani Laminátka... 🙂

No nie je to až tak dobrý záber, v skutočnosti to vidieť trochu lepšie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá