Moja "zašivárňa"
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Moja "zašivárňa"

74 Príspevky
6 Užívatelia
65 Likes
4,758 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ahojte. Vytvoril som novú tému, lebo nikde inde sa mi to nehodí. Včera som sa v rámci rekonštrukcie domu rozhodol zmeniť bývalú špajzu, ktorá už nebola dlhšie využívaná ako špajza na svoju vlastnú modelársko-pracovnú miestnosť. Síce je malá na to, aby sa sem zmestilo koľajisko, ale poskytuje mi dostatok miesta na tvorbu ako aj IT prácu a mám tu súkromie.

Ak chcete, podeľte sa aj Vy o Vaše pracovné priestory, inšpirácie ani v tomto nikdy nie je dosť 😉 🙂 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: celkom pekný priestor a veľa úložného priestoru v regáloch. Takže za mňa palec hore.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: celkom pekný priestor a veľa úložného priestoru v regáloch. Takže za mňa palec hore.

Ďakujem Samba. Ešte keď sa bude dať vyprázdniť druhá polovica, tak príde ešte jeden regál a kreslo 🙂 😉 B) :woohoo: :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

No Marek ja som tam len teraz zablúdil.Máš celkom dobrú zašiváreň.Mne by sa tiež hodila.Ale v paneláku sa to nedá. 😆 😆


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Keďže som mal pracovný stôl spravený len tak provizórne,tak si to žiadalo poriadne pracovné miesto. Takže som si dal vyrobiť na mieru pracovnú dosku so skrinkami. Mám to ako jeden celok so skriňou. Ešte čakám na sklo,ktoré sme dali rezať,takže skrinky na stolom budú ako vitrínky s otvárateľnými sklenenými dvierkami. Pod poličky som si dal 50W led neonku aby som mal svetlo ako na operačnom sále :D.. Chce to ešte poupratovať,vyčleniť veciam svoje miesto a bude to podľa mojích predstáv

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Gratulujem Radko, to sa bude včil pracovať, toto pôjde od ruky 😉 ... inak ja to volám trucovňa 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Vyzerá to parádne a na dosť veľký priestor, ktorý bohate stačí na stavby lokomotív, vagónov, doplnkov a inej prepotrebnej, titernej práci v našom hobby. Myslím, že skoro každý modelár po niečom takom, ako si si teraz vytvoril ty, túži. Prezradím, že ja okrem mojej "modelgaráži", kde mám jeden pracovný stôl, mám aj ďalší modelársky priestor v pracovni v dome. Len jediné čo nemám a neviem nikde nájsť je dostatok voľného času. Ale to je už len a len na mne, takže ..... radšej pomlčím. Teším sa ako pod tvojími rukami na tomto stole budú vznikať pekné modely. Držím palce.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Tvoja "zašívareň" vypadá skvele a bral by ju nejeden modelár....SKVELÉ ! 🙂 🙂 🙂
Čo sa týka svetla, na tom nešetri.
Dostatočné osvetlenie, bez ohľadu na príkon svietidla ( W ), čo sa týka svietivosti ( lumen ), ale aj schopnosti nemeniť farebné podanie osvetľovaného objektu ( CRI ) ideálne aspoň z dvoch strán, alebo rozptýlené, ako to plánuješ Ty je základom pohody pri modelovaní ....
Skvelé rozhodnutie ! 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Teraz pracoval na trošku inej veci.. Jedná sa o tabuľu z mašiny.. K takýmto suvenírom je celkom problém dostať,lebo buď sú drahé niekde na bazári alebo je nutné ich jednoducho ukradnúť z mašiny.. Zlodej niesom a veľké peniaze za originál tabuľu nedám.. Tak som sadol na 15 min za pc a nakreslil si jednu tabuľu a následne si ju vytlačil.. Tabuľa je v reálnej velkosti a je vytlačená zo 4 kusov,ktoré sú zlepené a nakoniec nafarbené. Čo poviete?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Bomba. Tak to by ma nenapadlo. Super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

rzvlaky: inventárne číslo na lokomotíve je ako evidenčné číslo na automobile. Je jedinečné a je prideľované len jednej mašine. Pri likvidácii sú tieto čísla z mašín demontované a stávajú sa artiklom na burzách pre zberateľov. Ja osobne poznám jedného pána, ktorý má neuveriteľné množstvo takýchto tabúľ a ešte aj iných artiklov vo svojej zbierke. Prakticky osobne poznám dvoch. Ak sa môžem pochváliť, tak aj ja som hrdým majiteľom jedného čísla, zhodou okolností tak isto z Čmeliaka.

Tebe sa táto replika podarila bravúrne. No kto má dobré náradie a vie aj kresliť v počítači, tak pre neho je to jednoduché. Ale ja by som to určite nezvládol. Môj obdiv, ako pekne zbieraš skúsenosti s 3D tlačou.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Super, ako skutočná... len toľko nemíňaj materiál aby ti vyšlo na vráta 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Neboj sa, vráta su už na svete

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Neboj sa, vráta su už na svete

Ježiši márja :silly: to je super, teším sa ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

zaujímavý nápad.
Keď si tabuľku zavesíš na stenu, bude to pekný doplnok modelárskeho kútika.
Všimol som si na vlaky.net, že to rozbiehaš s tabuľkami aj vo veľkom....
Tak nech sa Ti darí.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ako už dávnejšie spomínam, pomaly, ale isto sa blíži čas, kedy sa už striekaniu modelov nevyhnem. Modely pre náterom sa mi hromadia, tak som si už dávnejšie začal zhotovovať striekací box s odsávaním. Celý box je zhotovený z dreva s pevnou konštrukciou. V zadnej stene je otvor a na ňom namontovaný ventilátor z počítaču. Napájaný trafom 12V. Od ventilátora je vedené "harmonikové" potrubie až von z mojej "modelgaráže". pred ventilátorom je na zadnej stene nalepený filter z vysávača, ktorý sa dá vymeniť keď bude potrebné. Na umiestnenie modelov zatiaľ budem používať len hrubý polystyrén a na hornej stene mám umiestnený šrób pre prípadné zavesenie niektorých vecičiek na striekanie, podľa potreby. Všetko je ľahko zložiteľné a rozložiteľné. Takže príprava na striekanie mi zaberie asi tak 20min. "Harmonika" sa dá naťahovať a sťahovať ako je treba. Takže nie je problém pri jej skladovaní. Priznám sa, že som už aj odskúšal. Naschval som skúsil so základným sprejom (nie AirBrusch), lebo sprej lepšie práši a smrdí. Bol som celkom spokojný s AirBruschom to bude pekne stíhať, keď so sprejom to bolo oveľa lepšie ako keď som striekal bez odsávania. Takže sa už od teraz nebudem môcť na nič vyhovárať. Možno len na to málo voľného času. Ale aj s tým už od nového roku lepšie bojujem. Tak uvidíme !!!


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

pracovná pomôcka a pritom úplné umelecké dielo... škoda zastriekať 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

pracovná pomôcka a pritom úplné umelecké dielo... škoda zastriekať 😉

... už sa stalo. Už som vyskúšal. Zastriekanie boxu je nevyhnutné. s tým nič neurobím. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Ako uviedol už dedo, je to priamo umelecké dielo, takto precízne by som to nespravil ako Ty. Ale mám pripomienku ku striekaniu. Doporučoval by som model ukladať až na dno boxu, aby si si pri striekaní nestriekal priamo na "filter" odsávania. Predsa len budeš chcieť jeho výmenu realizovať čo najmenej krát.
Tak nech Tvoja osobná lakovňa produkuje samé špičkové kúsky.. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

SAMBA:
Ako uviedol už dedo, je to priamo umelecké dielo, takto precízne by som to nespravil ako Ty. Ale mám pripomienku ku striekaniu. Doporučoval by som model ukladať až na dno boxu, aby si si pri striekaní nestriekal priamo na "filter" odsávania. Predsa len budeš chcieť jeho výmenu realizovať čo najmenej krát.
Tak nech Tvoja osobná lakovňa produkuje samé špičkové kúsky.. 😉

... presne ako píšeš, ešte všetko čo je potrebné musím v boxe doladiť. Aj umiestnenie modelu. Totiž do teraz som modely v boxe nestriekal a myslím, že "Komárek" a "Arcivévoda" sú celkom dobre nastriekaný. No uvidíme ako sa skamarátim s AirBruschom a striekacím boxom. Apropó, z drevom ma tiež baví robiť, je to vidieť aj u nás vo dvore. Všetko som staval samostatne, len s pomocou šichníkov. Myslím si dokonca, že s drevom je menej roboty ako s modelmi.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Keďže pracovný počítač už nemám v modelárskej pracovni, ale má svoj vlastný kútik, tak som si to tu trochu "skultúrnil"... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ach moji kamaráti modelári. Nastal ťažký čas rozlúčky s mojou "zašivárňou" - "modelgarážou". Keďže už o pár týždňov prídu páni majstri a začnú so stavbou mojej úplne novej modelárskej miestnosti, bol najvyšší čas k demolácii a zrušeniu môjho celkom veľkého domáceho koľajiska, aby som uvoľnil garáž na také účely ktorým má slúžiť. Modely sú z poličiek pekne poukladané v karbičkách a uložené v "depozite". No a samotné koľajisko čakal neslávny koniec. Drevené rámy boli odstrojené od polystyrénovej krajiny a samotná krajinka celá sa spratala do piatich veľkých vriec a vrecia skončili v zbernom dvore, tak ako sa patrí. Budovy sa dostali do manželkinho e-shopu a stromky niečo do e-shopu a niečo (moje listnáče) do krabice, ako materiál na ďalšiu stavbu. Takže je ukončená jedná veľká (10ročná) éra koľajiska vo veľkosti TT. Ale už teraz sa teším a zbieram materiál na ďalšiu stavbu v mojej novej modelárskej miestnosti. Trochu fotiek pre predstavu ako som to devastoval.

DSC 0001
DSC 0002
DSC 0003
DSC 0004
DSC 0005
DSC 0006

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Neslávny koniec pekného koľajiska... Nový začiatok bude určite tiež stáť za to. Držím palce, nech všetko ide podľa plánov 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ďakujem Marek za označenie môjho prvého koľajiska za pekné. Potešilo ma také hodnotenie, hoci teraz by som už veľa vecí robil inak, ale veď o chvíľu aj budem môcť. To som teda náramne zvedavý či sa môj sen o novom koľajisku a miestnosti naplní. Hoci som sa trochu "vyhádzal" s peňazí pre ťažkosti, ktoré ma v poslednej dobe postihli, ale ešte nejaké "grošíky" ostali, tak snáď to vyjde. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:

Každý koniec je zároveň začiatkom niečoho nového. A s úsvitom nového dňa pre modelové koľajisko v mierke TT prichádza nádej, že to nové bude robiť rovnakú radosť ako to, ktoré odchádza do histórie, lebo svoju funkciu si splnilo a tak ostanú už navždy len pekné spomienky ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá