Zberateľská vášeň

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Zberateľská vášeň  

Stránka 16 / 16

Samba
(@samba)
Slávny člen

Znovu posilnenie mojej zbierky. Ľahkou prerábkou BTTB vznikol osobný vagónik Ci 4-0034 v správe ČSD. 

DSC 2488

... no a ešte ďalšia BOBINA s raritným číslom E499.001 z prvej série od pána ZEUKE. Mašinka má viac ako 60rokov a stále jazdí ako mladica. Čo dodať, proste ZEUKE.

DSC 2489

OdpovedaťCitácia
Publikované : 11. novembra 2020 18:47
Ivor a Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Krásne modely Samba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 12. novembra 2020 4:21
Samba sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Dnes som sa pustil je malej úpravy. Vďaka nej vznikla BR 203 307-4 v železničnej správe DB. Kasnička je od firmy TILLIG, ktorú som si zabezpečil pri ich návšteve v Sebnitz v roku 2019. Pojazd je použitý z BR110 od BTTB. Pojazd bolo potrebné mierne upraviť pre úchyty kasničky. Tým vznikol zaujímavý model do mojej zbierky. 

DSC 2536
DSC 2535
DSC 2534
OdpovedaťCitácia
Publikované : 14. novembra 2020 19:28
Ivor a Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Veľmi pekný a zaujímavý model, Ty máš z toho Sebnitz samé poklady. Som zvedavý, čo vytiahneš ďalšie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 15. novembra 2020 5:02
Samba sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Ešte niečo zo Sebnitz mám pripravené, ale to bude treba viac prestavovať a upravovať. V jednom prípade bude potrebné do pojazdu aj rezať. Ale to ešte uvidím, kedy sa k tomu dostanem. Ďakujem za pochvalu, ale toto bola naozaj len minimálna úprava. Dlhé zimné večery nám modelárom ponúkajú trošku času aj na HOBBY. Hoci túto zimu musím toho stihnúť veľa, tak neviem. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 15. novembra 2020 8:18
Marek sa páčilo
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Pekný model SAMBA !

Všimol som si, že v karoserii sú už otvory pre madlá a držadlá, čo je aj v mierke TT už samozrejmosťou....To je perfektná príprava na pekné a vhodné detaily pre tento inak zaujímavý model. Držím palce !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 15. novembra 2020 23:40
Samba sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Ivor: Tillig už samozrejme robí túto prípravu na doplnky. Je to dôkazom toho, že sa nejedná o model v prevedení "START", kde tieto diery pre detaily chýbajú. Aršík detailov od TILLIG-u samozrejme mám tiež, ale to bude ešte dlho trvať, kým sa k nasadeniu dopracujem. Skôr zariadenie  miestnosti, potom koľajisko a až keď budem mať všetko kompletne dostavané, tak príde na rad detailovanie modelov. To však možno ani nestihnem, alebo s trasúcimi sa rukami, ako starec ani nedokážem. Je som rád, že som si dokázal urobiť ďalšiu prestavbu z kasničiek z dňa otvorených dverí v Sebnitz.

OdpovedaťCitácia
Publikované : 16. novembra 2020 5:22
Ivor a Marek sa páčilo
Stránka 16 / 16

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Sociálne médiá