Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujem

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Všetko, čo potrebujete vedieť o doplnkoch a detailoch na koľajisku/module.
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Návestidlá v mierke 1:25

Návestidlá v mierke 1:25 03 feb 2019 21:51 #11385

• Roy820
  • Roy820-ov Avatar Autor témy
  • Nováčik
  • Nováčik
  • Získaných poďakovaní 11
Čaute, tak sem prispejem aj ja svojími návestidlami,
Snáď to nebude vadiť- niesú určené ku kolajisku ale na poličku o čom svedčí aj mierka 1:25 čo bola ideálna aj kôli tomu že som chcel použiť žiarovky miesto zvyčajných LED.
Začal som výrobou samotného štítu návestidla z tenkého pertinaxu, krabičky a slnečné clony sú z papiera. Stupačky sú z trafoplechu ktorý sa velmi dobre strihá na úzke pásy asi 1,5mm. Po ohnutí som ich prilepil sekunodvým lepidlom na stožiar vyrobený z medennej trubky na brzdovú kvapalinu.
Z hora potom 4mm drôt pripájakovaný k trubke. Diery svetiel sú robené vrtákom 8,2mm, potom som si 800-vkou šmirglom prešiel fóliu z hrubšieho sáčku, nastrihal na štvorčeky a tupou stranou 8mm vrtáku natlačil do dier. Po vybratí vrtáka fólia ostane vypuklá ako šošovka, ako farebné clony som použil farebné zmršťovačky a žiarovky sú 3mm -12V. Základňa je potom robená z 3mm pertinaxu a na nej su nalepené malé jokle ako nožičky a závažia zároveň. Návestidlá ovláda malá reléovečka.
Pekný deň všetkým :) :)

Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, Samba, Ivor, Lucipuk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

• Strana:
  • 1
  • 2