Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujem

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Pripravované akcie

Pripravované akcie 13 nov 2019 18:05 #11900

• Ivor
  • Ivor-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • TT -modelár, H0 -zberateľ, III. - IV. epocha, ČSD, DCC, Sound, MM, z21+Android
  • Získaných poďakovaní 1475
Richardove modely samozrejme poznám a každému môžem návštevu tejto výstavy len odporučiť.
Neviem, či sa ja sám na túto výstavu dostanem, predsa je to len trocha ďalej, ale mesiac je dosť dlhá doba, tak snáď.
Richardove modely patria skutočne medzi "elitné" modely....Zopár vozňov z jeho produkcie občas jazdí aj po mojom malom koľajisku a môžem potvrdiť, že sa jedná o perfektne spracované modely.
Bravo Richard !

Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, Samba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Pripravované akcie 13 nov 2019 17:49 #11899

• Marek
  • Marek-ov Avatar Autor témy
  • Neprítomný
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Amatérsky modelár, ktorý si model radšej postaví, ako kúpi.
  • Získaných poďakovaní 1566
Vau, bude to až mesiac... no aj tak neviem, či sa mi podarí to vidieť. Ty si už bol pozrieť Samba? Budú tam len jeho modely, alebo aj iných výrobcov? Ak sa bude dať, tak dúfam, že pridáš aj zopár fotiek :)
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Samba

Pripravované akcie 13 nov 2019 17:36 #11898

• Samba
  • Samba-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • Zberateľ modelov BTTB/ZEUKE a tak trochu modelár.
  • Získaných poďakovaní 1775
Dnes v našej knižnici v Lučenci začala zaujímavá výstava železničných modelov v modelovej veľkosti TT (1:120). Vystavené modely sú práce známeho modelára z Veľkého Krtíša pána Andrášika. Jeho modely sú krásne a profesionálne spracované a vidieť ich na vlastné oči je naozaj zážitok. Preto túto výstavu každému vrele doporučujem. Pánovi Andrášikovi parí veľké ďakujeme za zorganizovanie takejto peknej akcie. Takže za mňa "Rišo, ja osobne ti prajem veľa ďalších modelárskych úspechov a veľa modelárskej trpezlivosti, pevné ruky a dobrý zrak, aby si aj naďalej mohol modelovať také pekné a zaujímavé modely" RIŠO ĎAKUJEM !!!!
Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, Ivor

Pripravované akcie 19 aug 2019 15:04 #11845

• Marek
  • Neprítomný
  • Administrátor
  • Administrátor

Pripravované akcie 19 aug 2019 06:29 #11844

• Samba
  • Samba-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
Včera sa ukoncilo uz VIII. historicke stretnutie modelarov, tentokrat v Sebechleboch. Usporiadatelom a všetkym zúčastneným ďakujem za vytvorenie super atmosféry. Bolo nám tam fajn.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek

Posledná úprava: od Samba.

Pripravované akcie 20 jún 2019 20:48 #11745

• Marek
  • Neprítomný
  • Administrátor
  • Administrátor
Super fotky, vidím, že sa oplatilo ísť. Vidieť výrobu modelov a dokonca továrenskú a ručnú, tak to už hej :woohoo:

Pripravované akcie 20 jún 2019 18:50 #11743

• Samba
  • Samba-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
Každoročne pripravovaná akcia "Deň otvorených dverí" v závode na výrobu modelov TILLIG v Sebnitz. Tento rok som sa aj ja s mojou celou rodinou zúčastnil na tejto akcii, ktorá už má tradíciu. Je známe, že tento nemecký výrobca už niekoľko rokov nevyrába len modely v zlatej strednej modelovej veľkosti TT, ale venuje sa aj výrobe modelov v kráľovskej veľkosti H0 a úzkeho rozchodu H0m. Tento rok mali v TILLIG-u 25.výročie svojej existencie na trhu s modelmi. Hoci celá história sa začala oveľa skôr. Navštívil som na tejto exkurzii výrobné haly, kde som bol milo prekvapený a zistil som, že aj v tejto "plnoautomatizovanej dobe" v tomto závode naše modely vyrábajú a skladajú ľudia. Priznám sa, že som čakal robotické ruky, nejaké moderné automaty, ale najväčšou modernou vymoženosťou bili len CNC mašiny. Tie po návrhoch v počítači presne vyrábali formy v ktorých sa následne odlievali komponety modelov. Navštívil som aj administratívnu budovu riaditeľa, sekretariátu a v poslednom rade som bol aj povestných bielych stanoch, kde sa mi podarilo nakúpiť jednotlivé diely modelov ako sú kasne, rámy, dvojkolia, pojazdy vagónov, zasklenia, strechy a aj zostavené modely vagónov a niektoré aj v originálnych krabičkách za prijateľné ceny, aj keď musím skonštatovať, že ceny neboli nijako "bombové", ale predsa nejaké percentá som usporil voči našim e-shopom. Bol to pekný zážitok vidieť závod, kde sa vyrábajú a hlavne kde sa vyrábali modely, ktoré tak rád zbieram. Základ celého závodu predsa postavil pán ZEUKE, pozdejšie BTTB a v dnešnej dobe pán TILLIG. Prinášam Vám zopár záberov s exkurzie, ako som ju zachytil svojím objektívom.

Pripravované akcie 28 máj 2019 05:29 #11710

• Samba
  • Samba-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
Ivor: čo dodať? Snáď len toľko, je dobré že sa nájdu ľudia čo takéto niečo zorganizujú. Počasie vyšlo parádne a vidím, že návštevnosť bola hojná. Navyše som rád, že si si našiel chvíľku na oddych.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Ivor

Pripravované akcie 28 máj 2019 05:26 #11709

• Samba
  • Samba-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
Marek: ... legio vlak som už mal možnosť vidieť na vlastné oči v Košiciach. Je to pekné pripomenutie našich udatných vojakov a histórie. Kto nevidel, nech si to pozrie, je na čo pozerať a je na čo zamerať objektív foťáku.

Pripravované akcie 27 máj 2019 21:47 #11708

• Ivor
  • Ivor-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • TT -modelár, H0 -zberateľ, III. - IV. epocha, ČSD, DCC, Sound, MM, z21+Android
  • Získaných poďakovaní 1475
Po dlhšom čase konečne jeden voľný deň.......využil som ho návštevou Prievidze, ....Skutočne bolo na čo pozerať, tak prinášam aspoň zopár momentiek z Hornonitrianskeho dňa modelárov .

Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, Samba

• Strana:
  • 1
  • 2
  • 3