Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Kategória určená pre témy ohľadom prestavby koľajových vozidiel, či už lokomotív, vagónov, motorových vlakov a podobne

TÉMA: Prestavba BR52 na 556 Štokr

Prestavba BR52 na 556 Štokr 10 feb 2017 17:22 #6004

• rzvlaky
  • rzvlaky-ov Avatar Autor témy
  • VIP
  • VIP
  • modelár amatér
  • Získaných poďakovaní 638
pojazd neviem či sa robí nejaký leptaný na toto,ale parná mašina hlavne takáto veľká potrebuje kvalitný pojazd. Mám známeho,čo vyrába malosériovky parných mašín a tiež radšej použije továrny pojazd,lebo je to jednoduchšie,cenovo je to skoro rovnaké a časovo jednoduchšie. Nieje jednoduché spraviť vlastný pojazd z leptu aby jazdil naozaj perfektne. Viem keď som robil prasiatko a to je pritom malý a jednoduchý model a aj tam sa trebalo s tým dosť vyhrať. Takto mám za 150€ kompletnú loko,kde mám všetko,tichý pojazd,vyriešené zberače,plošný spoj,odpružené nápravy a aj osvetlenie. Keď som robil čmeliaka tak tam ma stál pojazd 100€ a to bol jednoduchý pojazd. Takže možno keby niekto robil tento pojazd tak by bol na rovnakej cene ako továrny model. Výhodou takejto prestavby je to,že všetko je viac menej predpripravené a len sa dosádzajú nové diely prípadne sa niečo upravuje. Na tomto pojazde som len dosadil tie leptané časti dopredu,dám tam leptanú kabínu a odliaty kotol. Zber z náprav,uloženie osvetlenia a plošný spoj mám vyriešený a o to je to jednoduchšie a rýchlejšie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Prestavba BR52 na 556 Štokr 10 feb 2017 17:12 #6003

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Amatérsky modelár, ktorý si model radšej postaví, ako kúpi.
  • Získaných poďakovaní 1531
:woohoo: prestavba na komplet... Nebolo by jednoduchšie a lacnejšie postaviť ju nanovo? Pojazd by sa určite dal zohnať ;)

Prestavba BR52 na 556 Štokr 10 feb 2017 17:07 #6001

• rzvlaky
  • rzvlaky-ov Avatar Autor témy
  • VIP
  • VIP
  • modelár amatér
  • Získaných poďakovaní 638
Pridám zopár fotiek,bolo by to aj na samostatnú tému,čo poviete?

Príloha IMG_5548.jpg nebola nájdená

Takto som si to kúpil,br52 od tilliga,lept na prestavbu od dk model+ odliatky a drobné veci k tomu(na fotke niesu)

Príloha IMG_5550.jpg nebola nájdená

Takáto to bola krásavica,škoda že nemecká

Príloha IMG_5603.jpg nebola nájdená

Celý model je v podstate rozobratý a použije sa len z neho len pojazd loko a pojazd z tenda,na model ide úplne nový kotol,nejaké leptané diely okolo toho a leptaná kabína. Tender sa stavia úplne nový z leptu a použijú sa len prevody a motor z pôvodného. Zatial mám len prednú leptanú časť,ešte musím vymeniť bežce za leptané a spraviť leptanú kabínu. Tender spravím potom
Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek