Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujem

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Kategória určená pre témy ohľadom prestavby koľajových vozidiel, či už lokomotív, vagónov, motorových vlakov a podobne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Prestavba V36 BTTB na V20

Prestavba V36 BTTB na V20 19 dec 2017 21:12 #8966

• Samba
  • Samba-ov Avatar Autor témy
  • VIP
  • VIP
  • Zberateľ modelov BTTB/ZEUKE a tak trochu modelár.
  • Získaných poďakovaní 1767
Dedo: mne tie číslice a písmenká stále všelijako preskakujú. Nič si s toho netreba robiť. Hlavne, že opäť niečo robím aj pre seba. No neviem do kedy mi to vydrží. Mám toho poriadne veľa rozrobeného a neviem sa dokopať aby som tie projekty aj dokončil. Tak snáď tu pri tomto malom lokotraktore mi to vyjde a aj to dokončím.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dedo, Ivor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Prestavba V36 BTTB na V20 19 dec 2017 20:33 #8964

• Ivor
  • Ivor-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • TT -modelár, H0 -zberateľ, III. - IV. epocha, ČSD, DCC, Sound, MM, z21+Android
  • Získaných poďakovaní 1470

dedo napísal: Teším sa z toho, že si si urval kúsok času a zasa nám niečo predvedieš zo svojho umu... vzhľadom na to, že som posledných pár mesiacov venoval "štúdiu" dovoľujem si upozorniť na malú chybičku ... nie T344, ale T334 je správne ;) áno táto V36 mala u ČSD rovnaké označenie ako o pár rokov neskôr známa rosnička... v HO ju v januári uvedie na trh Brawa, no žiaľ na Slovensku sa nevyskytovala, takže som si na ňu prestal brúsiť zuby... ale vnútorne som sa s tým ešte nevyrovnal, je totiž v digitálnej verzii aj s digitálnym spriahlom a do depa by mi pasovala ako .iť na šerbel ...
Joj, ako som narástol, že som si mohol dovoliť s tebou aspoň takto maličko zasúperiť :lol:

:) SAMBA:
Gratulujem k voľnému času, ktorý sa pri tebe pozastavil, lebo viem ako si vyťažený.... Prajem veľa takých momentov, ktoré potom dokážeš premeniť na modelárske kúsky.... :)
:) ... DEDO, vidím, že Tvoje obzory sa naozaj znásobujú... takže už viem, kde sa mám pýtať, keď mi niečo nebude jasné...... ;)
Predpokladám, že si myslel tento stroj:

Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dedo

Posledná úprava: od Ivor.

Prestavba V36 BTTB na V20 19 dec 2017 19:50 #8962

• dedo
  • dedo-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • H0, epocha II - III, DCC
  • Získaných poďakovaní 873
Teším sa z toho, že si si urval kúsok času a zasa nám niečo predvedieš zo svojho umu... vzhľadom na to, že som posledných pár mesiacov venoval "štúdiu" dovoľujem si upozorniť na malú chybičku ... nie T344, ale T334 je správne ;) áno táto V36 mala u ČSD rovnaké označenie ako o pár rokov neskôr známa rosnička... v HO ju v januári uvedie na trh Brawa, no žiaľ na Slovensku sa nevyskytovala, takže som si na ňu prestal brúsiť zuby... ale vnútorne som sa s tým ešte nevyrovnal, je totiž v digitálnej verzii aj s digitálnym spriahlom a do depa by mi pasovala ako .iť na šerbel ...
Joj, ako som narástol, že som si mohol dovoliť s tebou aspoň takto maličko zasúperiť :lol:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Samba, Ivor

Prestavba V36 BTTB na V20 18 dec 2017 20:58 #8956

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Amatérsky modelár, ktorý si model radšej postaví, ako kúpi.
  • Získaných poďakovaní 1565
Tak toto budú krásne modely Samba. Mne sa V36 páčia veľmi, voľakedy som mal aj ja jednu, ale daroval som to kamarátovi. A ako tak pozerám, páči sa mi aj V20. Teším sa s Tebou na krásne modely a ďakujem, že si sa rozhodol pre túto tému na tomto fóre ;)

Prestavba V36 BTTB na V20 18 dec 2017 18:29 #8955

• Samba
  • Samba-ov Avatar Autor témy
  • VIP
  • VIP
  • Zberateľ modelov BTTB/ZEUKE a tak trochu modelár.
  • Získaných poďakovaní 1767
Dovoľujem si založiť novú tému v rubrike prestavba lokomotív. Napriek tomu, že času nemám nazvyš, rozhodol som sa pre prestavbu dieselovej lokomotívy (tzv.lokotraktora) V36 v správe "DR" v modelovej veľkosti TT od výrobcu môjmu srdcu najbližšiemu BerlinerTTBahn (BTTB). Tieto modely lokomotív sú dosť bežne dostupné a boli niekdajšou firmou vyrábané v 10-tisícových sériách. Hneď na začiatok chcem upozorniť, že sa nebude jednať o úplne detailný model, kde môžu nastať proporčné odchylky od originálu. Viac mi išlo o to či je možné s tohoto, medzi TT-čkármi, bežného modelu postaviť malý lokotraktor V20 v správe "DR", alebo "DB". Len tak na okraj, tieto modely V36 sú tak isto vhodné, bez väčších úprav, len s bežným preznačením upraviť na model lokomotívy rady T344.0 (1940), ktorá sa nachádza aj medzi exponátmi v Lužnej u Rakovníka.

Na začiatku môjho nápadu bol tento model v nie veľmi super stave...

...po prestavbe došlo k jeho celkovému skráteniu pri zachovaní motora a prevodov BTTB, čo je pre mňa podstatné...

... a tu to vyzerá, že ma navštívila "Majka z Gurunu" a moje modely rozmnožila. Pravda je taká, že model v žltom ste už na stretnutí mohli vidieť aj naživo a zelený som sa rozhodol urobiť teraz, lebo ... "ve dvou se to táhne líp" sa spieva v jednej českej pesničke. :)
Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, rzvlaky, dedo, Ivor

Posledná úprava: od Samba.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3