Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujem

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Kategória určená pre témy ohľadom prestavby koľajových vozidiel, či už lokomotív, vagónov, motorových vlakov a podobne

TÉMA: BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 02 sep 2018 17:37 #10765

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Amatérsky modelár, ktorý si model radšej postaví, ako kúpi.
  • Získaných poďakovaní 1565
Na tieto Tvoje modely sa extra teším. Som zvedavý na výsledok, budú to určite krásne modely :woohoo:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Samba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 02 sep 2018 17:29 #10762

• Samba
  • Samba-ov Avatar Autor témy
  • VIP
  • VIP
  • Zberateľ modelov BTTB/ZEUKE a tak trochu modelár.
  • Získaných poďakovaní 1767
POZOR vybral so air brusch !!! Zatiaľ len v prevedení "albín" čiže základný biely nástrek. Na moje prekvapenie celkom dobre pripravené, takže môžu ísť do laku. Snáď už čoskoro.
Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, Ivor

Posledná úprava: od Samba.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 12 feb 2018 16:45 #9878

• Samba
  • VIP
  • VIP

rzvlaky napísal: Paráda,tie madlá vyzerajú super,ani leptané doplnky ti netreba.. Som zvedavý na pokračovanie

Ďakujem za pochvalu. Viem velmi dobre, že ty si v prestavbách ovela väčší macher. Ak si všimneš, tak moje prerábky sú len zo starých šrotov. Ty, Marian a Dedo ste iní prestavovači čo si dovolíte úplne nový model rozobrať, rozrezať, upraviť a potom nastriekať a ja sa len divím. K tým leptaným doplnkom, nepamätám si, že by som ich niekedy použil. Ale viem, že to nebude dlho trvať a lept.doplnky určite pri nejakej prestavbe použijem. Modelárykych plánov a materiálu na stavbu mám velmi vela. Snáď si už nájdem aj na toto pekné hobby aj čas.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 12 feb 2018 09:12 #9875

• rzvlaky
  • rzvlaky-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • modelár amatér
  • Získaných poďakovaní 638
Paráda,tie madlá vyzerajú super,ani leptané doplnky ti netreba.. Som zvedavý na pokračovanie

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 11 feb 2018 22:06 #9874

• Samba
  • VIP
  • VIP
No ale už naozaj stačilo, Nejako mi prestávajú stíhať očičká. Čím je to asi?! Ale madlá sú už tiež na mieste. Podotýkam horné dlhé lávky opäť len položené, tak isto horné plošiny a rebríky.

Tak dobrú noc, priatelia. Kto pozrie ráno, tak dobré ráno priatelia, kto cez deň, tak dobrý deň priatelia.
Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dedo, Ivor

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 11 feb 2018 21:49 #9873

• Samba
  • VIP
  • VIP

Ivor napísal:

Samba napísal: Ivor: tie zvyslé farebné pruhy sú vlastne lišty na týchto "drevákoch", len som nemal jednofarebné umelohmotné prúžky. Nejako neverím uchyteniu tých drátikov na umelej hmote lepidlom. Skúška mi to aj dokázala. Tieto odpadli tak som ich nahradil týmito. Umelá hmota lepená modelárskym lepidlom na umelú hmotu drží lepšie ako kov na umelú hmotu. To je myslím problém aj tých modelárov, ktorí lepia lepty a nespájkujú. To myslím, že životnosť takto poskladaných leptov je krátka. Aj výstuhy a prakticky všetko okrem rebríčkov, madiel a všeliakých iných doplnkov sú z plastu. Madlá nie sú problém, lebo sa lepia do predvŕtaných dierok a to je trochu iné ako lepiť naplocho.

Všetci: Inak by som chcel upozorniť aby ste nečakali nejakú ultra kvalitu prevedenia týchto vagónikov, VEĎ ICH STAVIAM IBA JA , NIE ŽIADNY ODBORNÍK. Robím ich pre svoju radosť a kto sa teší so mnou, tak privítam a kto sa neteší, tak mi to nijako nevadí aj tak ho mám rád. Ako som už napísal niekde "kto ma len chváli, je môj priateľ". Kritika je stále dobrá, aj keď nie všetko je v mojich silách. Kto staval niečo svoje vlastné, tak vie.

SAMBA:
1) Z mojej strany sa v tomto prípade nejedná o kritiku, ale o zvedavosť ...
2) Moje životné skúsenosti sú v protiklade s tým, čo si napísal: "kto ma len chváli, je môj priateľ"
3) Prajem veľa trpezlivosti a tiež dostatok voľného času na dokončenie týchto vagónikov.
4) Pracovne naplno vyťažený ľudia si skôr kúpia nový model, pretože to nie je až taký problém, ako nájdu čas na stavbu modelu, a ten kúsok voľného času venujú stavbe koľajiska, čo je aj môj prípad .... ;)

OPRAVA: "kto ma len chváli, je môj nepriateľ" Asi mám už toho dosť za sebou tento víkend, tak som to preklepol, lepšie povedané nedoklepol. Ospravedlňujem sa.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 11 feb 2018 21:20 #9872

• Ivor
  • Ivor-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • TT -modelár, H0 -zberateľ, III. - IV. epocha, ČSD, DCC, Sound, MM, z21+Android
  • Získaných poďakovaní 1470

Samba napísal: Ivor: tie zvyslé farebné pruhy sú vlastne lišty na týchto "drevákoch", len som nemal jednofarebné umelohmotné prúžky. Nejako neverím uchyteniu tých drátikov na umelej hmote lepidlom. Skúška mi to aj dokázala. Tieto odpadli tak som ich nahradil týmito. Umelá hmota lepená modelárskym lepidlom na umelú hmotu drží lepšie ako kov na umelú hmotu. To je myslím problém aj tých modelárov, ktorí lepia lepty a nespájkujú. To myslím, že životnosť takto poskladaných leptov je krátka. Aj výstuhy a prakticky všetko okrem rebríčkov, madiel a všeliakých iných doplnkov sú z plastu. Madlá nie sú problém, lebo sa lepia do predvŕtaných dierok a to je trochu iné ako lepiť naplocho.

Všetci: Inak by som chcel upozorniť aby ste nečakali nejakú ultra kvalitu prevedenia týchto vagónikov, VEĎ ICH STAVIAM IBA JA , NIE ŽIADNY ODBORNÍK. Robím ich pre svoju radosť a kto sa teší so mnou, tak privítam a kto sa neteší, tak mi to nijako nevadí aj tak ho mám rád. Ako som už napísal niekde "kto ma len chváli, je môj priateľ". Kritika je stále dobrá, aj keď nie všetko je v mojich silách. Kto staval niečo svoje vlastné, tak vie.

SAMBA:
1) Z mojej strany sa v tomto prípade nejedná o kritiku, ale o zvedavosť ...
2) Moje životné skúsenosti sú v protiklade s tým, čo si napísal: "kto ma len chváli, je môj priateľ"
3) Prajem veľa trpezlivosti a tiež dostatok voľného času na dokončenie týchto vagónikov.
4) Pracovne naplno vyťažený ľudia si skôr kúpia nový model, pretože to nie je až taký problém, ako nájdu čas na stavbu modelu, a ten kúsok voľného času venujú stavbe koľajiska, čo je aj môj prípad .... ;)

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 11 feb 2018 20:29 #9870

• Samba
  • VIP
  • VIP
Ivor: tie zvyslé farebné pruhy sú vlastne lišty na týchto "drevákoch", len som nemal jednofarebné umelohmotné prúžky. Nejako neverím uchyteniu tých drátikov na umelej hmote lepidlom. Skúška mi to aj dokázala. Tieto odpadli tak som ich nahradil týmito. Umelá hmota lepená modelárskym lepidlom na umelú hmotu drží lepšie ako kov na umelú hmotu. To je myslím problém aj tých modelárov, ktorí lepia lepty a nespájkujú. To myslím, že životnosť takto poskladaných leptov je krátka. Aj výstuhy a prakticky všetko okrem rebríčkov, madiel a všeliakých iných doplnkov sú z plastu. Madlá nie sú problém, lebo sa lepia do predvŕtaných dierok a to je trochu iné ako lepiť naplocho.

Posledná úprava: od Samba.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 11 feb 2018 20:13 #9867

• Ivor
  • Ivor-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • TT -modelár, H0 -zberateľ, III. - IV. epocha, ČSD, DCC, Sound, MM, z21+Android
  • Získaných poďakovaní 1470

Marek napísal:

Ivor napísal: SAMBA:
vypadá to veľmi zaujímavo.
Prečo sú tam tie tri farebné zvislé pruhy ?

Tipujem, že to ešte nie je nastriekané ;)

... MAREK, tak to by ma naozaj ani len nenapadlo..... :silly:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dedo

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 11 feb 2018 20:10 #9865

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Amatérsky modelár, ktorý si model radšej postaví, ako kúpi.
  • Získaných poďakovaní 1565

Ivor napísal: SAMBA:
vypadá to veľmi zaujímavo.
Prečo sú tam tie tri farebné zvislé pruhy ?

Tipujem, že to ešte nie je nastriekané ;)