Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujem

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Kategória určená pre témy ohľadom prestavby koľajových vozidiel, či už lokomotív, vagónov, motorových vlakov a podobne

TÉMA: BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 08 feb 2018 18:55 #9798

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Amatérsky modelár, ktorý si model radšej postaví, ako kúpi.
  • Získaných poďakovaní 1566
Hádam si len nemyslíš, že by som Ťa klamal? Ja vždy hovorím pravdu... :)
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Samba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 08 feb 2018 18:54 #9797

• Samba
  • Samba-ov Avatar Autor témy
  • VIP
  • VIP
  • Zberateľ modelov BTTB/ZEUKE a tak trochu modelár.
  • Získaných poďakovaní 1775

Marek napísal: No vidíš. Vyzerá to skvele. Nevedel som si to presne predstaviť, keď sme spolu volali, ale toto je fakt skvelé. Vznikajú nádherné modely v Tvojej dielni :)

Ďakujem za pochvalu, Marek: Ale ešte uvidíme, či hovoríš pravdu o tých skvelých modeloch z mojej dielne. O chvíľu sa dokončeniu môjho striekacieho boxu a následného skompletovania AirBrusch-u nevyhnem. Mám toho pred náterom habadej. To sa potom nebudem vedieť asi dostriekať !!! :) :lol: :silly: :lol: :) :blink:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek

Posledná úprava: od Samba.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 08 feb 2018 18:42 #9795

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
No vidíš. Vyzerá to skvele. Nevedel som si to presne predstaviť, keď sme spolu volali, ale toto je fakt skvelé. Vznikajú nádherné modely v Tvojej dielni :)

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 08 feb 2018 18:39 #9794

• Samba
  • VIP
  • VIP
Po dlhom skúšaní výroby plynových lámp na strechu vagónikov som konečne dosiahol to čo som chcel. Viem sám, že nie sú úplne presné ako v skutočnosti, ale táto modelová veľkosť neumožňuje úplné stvárnenie originálu, alebo lepšie povedané, ja to lepšie v tejto maličkosti asi nedokážem. Horné lávky sú zatiaľ len položené,pre predstavu ako to na streche týchto vagónikov bude asi vyzerať. Každý z Vás si môže aspoň trochu urobiť predstavu.
Fotky snáď napovedia viac:
Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, dedo, Ivor

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 04 feb 2018 18:56 #9759

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor

Samba napísal:

Marek napísal:

rzvlaky napísal: Chvíľu som rozmýšľal,že prečo píšeš o zásobniku na plyn..Potom si to objasnil.. Toto som napríklad nevedel,že na akom princípe zásobovania palivom fungovali tieto lampáše. Bol som v tom,že to malo len nejaký zásobník ako dnešné pretrolejky a vždy to obsluha doplnila.. Ďakujem za cennú informáciu.. Teraz k vagónu.. tento vagón sa dá naozaj označiť za modelársku prácu lebo vznikol rezaním,meraním a lepením.. Veľmi sa mi to páči keď si niekto dokáže prispôsobiť vagon iného typu na vagón podľa jeho požiadaviek.. Tak ako to robí napríklad aj Marek a jeho diela sú vždy pozoruhodné.. Verím,že keď budú tieto vagóny hotové,budú to naozaj oku lahodiace malé skvosty

Plne s Tebou súhlasím, ale mám jednu pripomienku... Moje amatérske modelovanie sa so Sambom nedá porovnávať. Samba a jeho modely sú minimálne o dva levely vyššie ;)

Tu naozaj nesúhlasím, lebo ja sa s tým neuveriteľne trápim, aby to trochu vyzeralo k svetu. To čo ja dám za mesiac, Marek ty to máš za víkend. Ale takéto modelovanie je pre mňa a určite aj pre teba Marek to pravé orechové. Inak bacha, lebo čo dokazuje rzvlaky a dedo v poslednej dobe prestavbami (podotýkam nových modelov), to asi len tak ľahko nedáme. Ja by som nový model len tak ľahko neprestavoval. Ale nikdy nehovor nikdy !!!

To bude tým, že som na maródke, a Ty chodíš do roboty... A prestavby nových modelov mne nehrozia, žiadne nové modely totiž nemám ;)

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 04 feb 2018 18:53 #9757

• Samba
  • VIP
  • VIP

Marek napísal:

rzvlaky napísal: Chvíľu som rozmýšľal,že prečo píšeš o zásobniku na plyn..Potom si to objasnil.. Toto som napríklad nevedel,že na akom princípe zásobovania palivom fungovali tieto lampáše. Bol som v tom,že to malo len nejaký zásobník ako dnešné pretrolejky a vždy to obsluha doplnila.. Ďakujem za cennú informáciu.. Teraz k vagónu.. tento vagón sa dá naozaj označiť za modelársku prácu lebo vznikol rezaním,meraním a lepením.. Veľmi sa mi to páči keď si niekto dokáže prispôsobiť vagon iného typu na vagón podľa jeho požiadaviek.. Tak ako to robí napríklad aj Marek a jeho diela sú vždy pozoruhodné.. Verím,že keď budú tieto vagóny hotové,budú to naozaj oku lahodiace malé skvosty

Plne s Tebou súhlasím, ale mám jednu pripomienku... Moje amatérske modelovanie sa so Sambom nedá porovnávať. Samba a jeho modely sú minimálne o dva levely vyššie ;)

Tu naozaj nesúhlasím, lebo ja sa s tým neuveriteľne trápim, aby to trochu vyzeralo k svetu. To čo ja dám za mesiac, Marek ty to máš za víkend. Ale takéto modelovanie je pre mňa a určite aj pre teba Marek to pravé orechové. Inak bacha, lebo čo dokazuje rzvlaky a dedo v poslednej dobe prestavbami (podotýkam nových modelov), to asi len tak ľahko nedáme. Ja by som nový model len tak ľahko neprestavoval. Ale nikdy nehovor nikdy !!!
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dedo, Ivor

Posledná úprava: od Samba.

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 04 feb 2018 18:40 #9754

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 04 feb 2018 18:37 #9753

• rzvlaky
  • rzvlaky-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • modelár amatér
  • Získaných poďakovaní 638
Chvíľu som rozmýšľal,že prečo píšeš o zásobniku na plyn..Potom si to objasnil.. Toto som napríklad nevedel,že na akom princípe zásobovania palivom fungovali tieto lampáše. Bol som v tom,že to malo len nejaký zásobník ako dnešné pretrolejky a vždy to obsluha doplnila.. Ďakujem za cennú informáciu.. Teraz k vagónu.. tento vagón sa dá naozaj označiť za modelársku prácu lebo vznikol rezaním,meraním a lepením.. Veľmi sa mi to páči keď si niekto dokáže prispôsobiť vagon iného typu na vagón podľa jeho požiadaviek.. Tak ako to robí napríklad aj Marek a jeho diela sú vždy pozoruhodné.. Verím,že keď budú tieto vagóny hotové,budú to naozaj oku lahodiace malé skvosty
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Samba, dedo

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 04 feb 2018 18:22 #9751

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
Klobúk dole a palec hore Samba. Vyzerajú suprovo :woohoo:

BCe "ČSD" z presavby z LPH stavebnice. 04 feb 2018 18:16 #9750

• Samba
  • VIP
  • VIP
Včera som makal v e-shope, ale keďže dnes je nedeľa (a ja svoje novoročné predsavzatia chcem plniť) našiel som si "trochu" času a vymodeloval podvozky na obidvoch vagónikoch. Možno sa to niekomu bude zdať jednoduché, ale kto modeluje vlastné modely vie, že to nebola prechádzka ružovým sadom. Len tak pre poriadok pripomeniem čo to obnášalo: výstuhy rámu, nádrž na plyn, vzduchojem, čelníky s nárazníkmi, a nakoniec osadenie schodíkov už s predprípravou na rebríky k strešným ochodzom, lebo vagóniky majú plynové lampy. Zatiaľ všetko na surovo, pripravené na náter matnou čiernou, ktorá to pekne zjednotí.

Ale fotky predsa napovedia viac, tak malé nahliadnutie na to v akom stave sú vagóniky k dnešnému dňu.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek, dedo, Ivor