Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujem

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
V tejto kategórii sú vítané Vaše otázky, odpovede a pripomienky ku stavbe modelov z odliatkov vo všetkých mierkach.

TÉMA: Stavebnice od pána ing. Štěpničku

Stavebnice od pána ing. Štěpničku 17 apr 2016 14:47 #1515

• Ivor
  • Ivor-ov Avatar
  • VIP
  • VIP
  • TT -modelár, H0 -zberateľ, III. - IV. epocha, ČSD, DCC, Sound, MM, z21+Android
  • Získaných poďakovaní 1474
MAREK:
Pre malovýrobcov bude TT vždy lukratívnejšia mierka. Malovýrobca je tiež len obchodník a pre neho je ideálne sa orientovať na mierku, kde je určitý deficit výrobkov na trhu, lebo „ sérioví výrobcovia spia na vavrínoch“ ale súčasne je mierka relatívne rozšírená u modelárov.
H0 je najrozšírenejšia mierka a je možné na ňu kúpiť prakticky čokoľvek od sériových veľkovýrobcov....
Keby som si mohol kúpiť na TT za prijateľnú cenu napr. Čmeliaka, Kyklopa či Pomaranč od Roco, Tillig, Piko, MTB atď.. tak by som ho určite neskladal....
To sú zákony trhového mechanizmu, ktoré fungujú nezávisle od nás.....
Hore hlavu Marek, mierka H0 umožňuje ísť do nádherných detailov, tak ak máš priestor, smelo do toho....
;)
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Stavebnice od pána ing. Štěpničku 17 apr 2016 08:41 #1509

• Marek
  • Marek-ov Avatar
  • Administrátor
  • Administrátor
  • Amatérsky modelár, ktorý si model radšej postaví, ako kúpi.
  • Získaných poďakovaní 1566
Všetko je to veľmi pekné, ale bude niekedy niečo takéto aj v H0? Nemám nič proti TT, ale všade sa uvádza, že H0 je najobľúbenejšia mierka medzi modelármi, prečo sa teda väčšina výrobcov zaoberá viacej mierkou TT? Akože nepochopte ma zle, TT je veľmi pekná mierka, dostupná, je to skvelý kompromis medzi H0 a N, nakoľko je menšia ako H0 ale umožňuje vytvárať modely viac detailné ako N. Ja osobne by som napríklad uvítal výber stavebníc, odliatkov ako aj leptov pre mierku H0 v rovnakom množstve ako je v TT a navyše za aspoň trochu bližšie ceny. Viem, že my s tým veľa nenarobíme, ale som vďačný aj za to málo, ale sklamaný som trochu z toho, že keď chce modelár v H0 vlastniť napríklad Raj-ku svojej výroby, tak ho to stojí 3x viac ako v TT... :(
Ale odbočil som od témy, ďakujem Samba za potešenie peknými fotkami, a tá cena za takúto prácu je skvelá... :)

Stavebnice od pána ing. Štěpničku 13 apr 2016 21:49 #1495

• Samba
  • Samba-ov Avatar Autor témy
  • VIP
  • VIP
  • Zberateľ modelov BTTB/ZEUKE a tak trochu modelár.
  • Získaných poďakovaní 1775
Dovolil som si otvoriť novú tému. Budem Vás v nej pravidelne informovať o nových produktoch od pána ing. Michala Štěpničku. Stavebnice sú z odliatkov, doplnené leptanými detailami. Určite ich už poznáte z môjho e-shopu. Známe sú aj ako "laskominky" ktoré skladá pán Hronec z Haliče. Niektoré sa objavili aj na Dedovom Nku.

Tentokrát prinášam úplne horúcu novinku - stavebnicu kontajnérového návesu BSS NK 26.069/O61 ISO-1C v modelovej veľkosti TT (mierka 1:120). Jeho cena v mojom e-shope bude 6,95€. Vhodný je ku stavebniciam ťahačov návesov TATRA a LIAZ, ktoré si tiež môžete zakúpiť v mojom e-shope. Kontajnéry pasujú od SDV (ale preverím či by na ne pasovali aj kontajnéry BTTB). V mojom e-shope sa tieto návesy objavia už po tomto víkende, kde budú na Pražkej burze úplnou novinkou z dielne p.Štěpničku. Modelovaniu zdar :evil:

Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marek

Posledná úprava: od Samba.