Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujemPrípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptu

Pred nejakým časom som si vyrobil z fotoleptanej stavebnice model Hurvínka M131.1487. Stavebnica bola celkom dobrá skúsenosť, s tým, ako sa mi podarila som bol celkom spokojný. Niečo však chýbalo.... Preto som sa rozhodol pre stavbu prípojného vozňa Blm, ktoré boli štandardne pripájané k Hurvínkovi. Najskôr sa mi podarilo zohnať odliatok prípojného vozňa, ktorý som úspešne postavil, momentálne sa mi do ruky dostal aj fotolept od Kubera - veľmi podobná stavebnica motorovému vozňu M131. 

Stavebnica od Kubera bola veľmi dobre vypracovaná. Diely pekne zapasovali presne ako mali, všetko bolo vyleptané veľmi dobre. Ono fotolepty sú väčšinou dobre urobené, neviem si predstaviť, že by to navzájom nepasovalo. Jediné, čo môžem vytknúť stavebnici bola strecha. Strecha je z odliatku, ale vyžadovala dosť brúsenia. Navyše obsahovala veľa bubliniek, ktoré mi narobili dosť vrások. Preto som musel miestami tmeliť a brúsiť. Ale o tom to je. Čo sa týka povrchovej úpravy, nebudem veľmi rozpisovať, nakoľko je to o tom istom, čo som už písal pri odliatku Blm ako aj fotolepte M131.

Spomenúť by som mohol akurát, že použité dvojkolia sú z vagónu Schicht a sú kovové,  jednostranne izolované. Spriahadlá sú od Pika, z vraku vagónu, teda ešte pôvodné plechové bez kinematiky. Neskôr ich plánujem vymeniť za kinematiky a spriahadlá Roco alebo podobné, najskôr ich však musím zohnať. Momentálne tieto postačujú, aj meniť ich plánujem iba kvôli tomu, že celý zvyšok vzniknutej súpravy ich má s kinematikami. A ako ste si všimli, obom prípojným vozňom ešte chýba streknutie matným lakom. Tým budem striekať potom viac naraz.

Čo sa týka jazdných vlastností, nemám čo vytknúť, vozeň jazdí výborne. Spolu s motorákom a prípojným vozňom z odliatku tvoria peknú súpravu, dá sa vidieť aj rozdiel medzi odliatkom a fotoleptom. Vznikla celkom zaujímavá súprava, ktorá by sa určite páčila aj kamarátovi Zbyňovi - je to jeho srdcovka. :)

Pevne verím, že sa Vám moja nová súprava páči, pozrite si fotografie, teším sa na Vaše prípadné komentáre.

Marek Duda

 

 

Komentárov   

+1 #1 Ty to ale válíš chlape.Samba 2016-01-30 17:33
No Marek čo dodať. Táto súprava je poriadne dlhá a pokiaľ by som nevedel, že na lepte máš okolo okien biele rámy, ani by som nevedel rozoznať, ktorý je z odliatku a ktorý je z leptu. Samozrejme pri detailnom pohľade by to bolo zrejmé, ale podrail sa ti znovu pekný kúsok a tým si kompletne doplnil najdlhšiu motorovú súpravu Hurvínka akú som kedy videl. Zoznámili sme sa pred rokom a pol a je krásne vidieť akým smerom sa uberáš. Krásne sa ti rozrastá tvoja zbierka ČSD a formuje sa aj epocha. Už sa mi ani nechce ti povedať "len tak ďalej", lebo mi tak ďaleko ujdeš, že už ťa nikdy nedohoním. Ale napriek tomu ti rád poprajem LEN TAK ĎALEJ, lebo toto nie je o súťažení, ale o dobrom pocite, ktorý nám modelovanie prináša. No a mne prináša dobrý pocit aj sledovať Vás mojich modelárskych kamarátov pri Vašom majstrovskom umení.
0 #2 Re: Ty to ale válíš chlape.Marek 2016-01-30 17:41
Ty ale zase táraš, vraj Ti ujdem ďaleko. Na Teba ešte určite nemám, ale ako píšeš, nie je to o súťažení, ale o dobrom pocite. A ver mi, táto súprava mi robí dobrý pocit. A aby som nezabudol, ďakujem za pochvalu. Ako som Ti vravel dnes cez telefón, tak už vieš aj to, že čoskoro sa môžete tešiť aj na dokončenie mojej M152-ky, ktorú som dnes už nastriekal. Teraz ide na rad zasklievanie, detailovanie a kompletizácia, teda už za pár dní by mohla byť. Ešte raz ďakujem, maj sa.
+1 #3 RE: Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptuSamba 2016-01-30 18:13
Citovanie Marek:
Ty ale zase táraš, vraj Ti ujdem ďaleko. Na Teba ešte určite nemám, ale ako píšeš, nie je to o súťažení, ale o dobrom pocite. A ver mi, táto súprava mi robí dobrý pocit. A aby som nezabudol, ďakujem za pochvalu. Ako som Ti vravel dnes cez telefón, tak už vieš aj to, že čoskoro sa môžete tešiť aj na dokončenie mojej M152-ky, ktorú som dnes už nastriekal. Teraz ide na rad zasklievanie, detailovanie a kompletizácia, teda už za pár dní by mohla byť. Ešte raz ďakujem, maj sa.

O tej 152 som vedel, ako si prezradil, ale ja som nechcel nič dopredu prezrádzať, lebo sú to tvoje modely a modelovanie. Ver mi, že ma poriadne prekvapilo, keď som dostal správu o prípojnom voze a čakal som článok o 152, takže naozaj sa máme na čo tešiť a je dobré, že nám tie modely dávkuješ postupne a nie naraz, to by som naozaj nemusel zvládnuť. A ešte myslím, že netáram, ale píšem pravdu, V modelovaní si poriadne posunul dopredu a naozaj mám dojem, že si už poriadne predo mnou, Ale mne to naozaj nevadí.
0 #4 RE: Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptuMarek 2016-01-30 18:20
Ešte raz ďakujem za pochvalu. Ja osobne si ale nemyslím, že mám lepšie modely ako Ty. Ty to máš navyše ťažšie, lebo TT-čko je menšie ako H0. A Komárek sa Ti podaril skvele. Takže vidíš... ;-)
No 152 je už nastriekaná, chcem sa pustiť do zasklievania, ale to až zajtra. Idem zasklievať každé okno zvlášť, bude to asi lepšie. A čo sa týka dávkovania modelov, sám dobre vieš, že sa dá robiť viac modelov súčastne, ale nedá sa ich určite dokončiť naraz. Lebo tie dokončovačky a detailovanie je vždy také, že sa človek na to sústredí a to sa nedá robiť viac modelov naraz. Keby sa dalo, tak by dnes ešte nebol tento článok, ale boli by dva za pár dní naraz ;-)
Prajem pekný večer :-)
+1 #5 RE: Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptuZbyňo 2016-01-31 11:39
Veď aj ja si raz takéto urobím, nemysli si, Mařenko, nemysli 8)
+1 #6 RE: Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptuMarek 2016-01-31 11:44
Aha ho, Zbyňo.. takže beriem to tak, že súprava sa Ti páči?
Odkaz pre Norbiho: Norbi, sme v pr..li, Zbyňo chce robiť Hurvínka a prípojný voz, už aj tam nás chce tromfnúť...
+1 #7 RE: Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptuZbyňo 2016-01-31 11:54
no jasne , že sa mi páči... ale nebojte, to zasa tak skoro nebude... láka ma to vyskúšať, ale výsledku sa docela obávam... mám tu od Norbiho jednu maringotku z leptu, tak keď sa k nej dopracujem ........ uvidíme ...
A už ma nerušte prosím - mám vinobranie :lol:
+1 #8 RE: Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptuMarek 2016-01-31 12:22
Ďakujem Zbyňo. No tú maringotku si pamätám, tú Ti dal Norbi tuším na Donovaloch, nie? To si ešte nepostavil? No pekne. Ja by som nemohol mať niečo doma tak dlho bez povšimnutia... :-)
0 #9 RE: Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptudedo 2016-01-31 22:01
jááááj, ja toho mám, čo čaká na správny čas.....
+1 #10 IMarek 2016-02-01 05:28
Tak to hovoríš, že sa ešte máme na čo tešiť. Tak to sa už tešíme. ☺

Pre pridávanie komentárov sa prihláste prosím.

Marek Duda