Banská Štiavnica, Slovenská Republika +421 948 156 987 info@netbis.sk
Slovak Czech English German

Prihlásenie

Dotácie

Ďakujem za Vaše príspevky. Budú použité na rozšírenie a stavbu koľajiska, taktiež nákup lokomotív, vlakov a iných doplnkov. Informácie o Vašej karte ani účte sa ku mne nedostanú, celé je to spravované cez PayPal, teda bezpečnosť zaručená. Ešte raz ďakujemSvetelná signalizácia železničného priecestia


Realistickosť koľajiska zvyšujú detaily. Hlavne detaily, ktoré sú vidieť na prvý pohľad, ktoré upútajú pozornosť. Jeden z týchto detailov môže byť výstražné svetlo železničného priecestia. 

Pripravil som si dve schémy, pomocou ktorých si môžete vyrobiť výstražné svetlá. Prvá schéma je zložitejšia. Je v nej použitý logický obvod MH7400 - teda logika NAND. Pomocou kondenzátorov, rezistorov a správneho zapojenia môžeme urobiť kompletné svetlá na jedno železničné priecestie. 

Druhá schéma je jednoduchšia, ale pre kompletné priecestie potrebujeme obvod vyhotoviť 2 krát. Takže v konečnom dôsledku nemusí byť ani jednoduchšia. 

Verím tomu, že použité schémy nie sú zložité, preto nepovažujem za potrebné to bližšie rozpisovať.

Ešte poznámka, pokiaľ používate na riadenie koľajiska arduino, je možné svetlá zapínať automaticky spolu so závorami, čo ešte viac upevní reálnosť situácie. 

Marek Duda

Pre pridávanie komentárov sa prihláste prosím.

Marek Duda