Marek-Vlaky.eu Ocinove N-ko Krajinkovanie Ocinovho N-ka, časť 2.

Krajinkovanie Ocinovho N-ka, časť 2.

Krajinkovanie Ocinovho N-ka, časť 2. post thumbnail image

Nahromadili sa mi fotky z postupu prác na Ocinovom N-ku, preto som sa rozhodol, že je čas na nový článok. Krajinka síce nie je dokončená, ale väčšia časť už je v podstate urobená.

Ako som písal v prvej časti krajinkovania, stavba pokračovala ďalšími budovami. Pribudla budova Jednoty, kováčska dielňa ako aj murovaná trafo-stanica. Všetky tieto budovy sú od Atelier WEPE a kúpil som ich na nfmodely.sk. Stavba prebiehala bez problémov, ako je už zvykom pri týchto stavebniciach. Maľované sú olejovými farbami.

Okrem týchto kartónových budov pribudla ešte jedna stavba. Ide o model nášho domu v Banskej Štiavnici, v ktorom bývame. Nakoľko už nemám prístup k laseru, tak tento domček bol kompletne kreslený a vyrezávaný ručne. Samozrejme som nevynechal ani model drevárne a zjednodušený a podľa terénu upravený model dvora. V podstate rozloženie sedí, až na terén, ktorý je v tejto oblasti rovný, ale v skutočnosti je dom osadený v kopci.

Medzitým som vymodeloval na pravom kopci podklad – les. Podklad bol vymodelovaný zo zbytkov – čo dielňa dala. Teda sivý piesok, hnedý piesok, rôzne zbytky statickej trávy, farbené piliny a podobne. Tento kopec bude kompletne zalesnený, okrem časti, kde je Horáreň (domček vlastnej výroby) a budúca susediaca lesná čistinka. V lese musia byť stromy. Ja som použil stromy od Aleša, ktorý je na fóre známy ako modeln, ďalej stromy od NeuModel kúpené na nfmodely.sk a taktiež stromy a kríky vyrobené z merlíku. Ďalšie stromy boli modelované zo skrúcaných drôtikov hrúbky 0,3mm, imitáciou kôry z múky a ofarbené olejovými farbami. Foliáž bola použitá od p.Poláka, Naturex mikro, rôzne farby.

Taktiež jazero dostalo novú vodu, tentokrát už nie disperznú, ale epoxidovú – dvojzložkovú. Dva dni bolo koľajisko zavreté v prázdnej miestnosti, kde sa vetralo. Táto voda je naozaj skvelá, ale nevýhoda je chemický smrad. Na vrchnú tenkú vrstvu modelovej vody som ešte položil modely člnkov (na žltom sa pomyselne člnkuje Samba s Luckou). Prišli aj prví návštevníci jazera.

Dedina bola dotvorená taktiež stromčekmi, foliážami – kríky, patinou z kriedového prachu. Nesmiem zabudnúť ani na doplnky ako sú dedinské lampy na drevených stĺpoch a dedinské ploty. Na nfmodely.sk som kúpil aj ďalšie doplnky, ako napríklad studne.

Už sa nejdem viacej rozpisovať, nechám Vás popozerať obrázky z galérie. Dúfam, že sa Vám páčia a tešíte sa spolu so mnou na ďalšie pokračovanie stavby Ocinovho N-ka.

Marek Duda

Značky:

Podobné články