Marek-Vlaky.eu Modelovanie Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptu

Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptu

Prípojný vozeň Blm k Hurvínkovi z fotoleptu post thumbnail image

Pred nejakým časom som si vyrobil z fotoleptanej stavebnice model Hurvínka M131.1487. Stavebnica bola celkom dobrá skúsenosť, s tým, ako sa mi podarila som bol celkom spokojný. Niečo však chýbalo…. Preto som sa rozhodol pre stavbu prípojného vozňa Blm, ktoré boli štandardne pripájané k Hurvínkovi. Najskôr sa mi podarilo zohnať odliatok prípojného vozňa, ktorý som úspešne postavil, momentálne sa mi do ruky dostal aj fotolept od Kubera – veľmi podobná stavebnica motorovému vozňu M131. 

Stavebnica od Kubera bola veľmi dobre vypracovaná. Diely pekne zapasovali presne ako mali, všetko bolo vyleptané veľmi dobre. Ono fotolepty sú väčšinou dobre urobené, neviem si predstaviť, že by to navzájom nepasovalo. Jediné, čo môžem vytknúť stavebnici bola strecha. Strecha je z odliatku, ale vyžadovala dosť brúsenia. Navyše obsahovala veľa bubliniek, ktoré mi narobili dosť vrások. Preto som musel miestami tmeliť a brúsiť. Ale o tom to je. Čo sa týka povrchovej úpravy, nebudem veľmi rozpisovať, nakoľko je to o tom istom, čo som už písal pri odliatku Blm ako aj fotolepte M131.

Spomenúť by som mohol akurát, že použité dvojkolia sú z vagónu Schicht a sú kovové,  jednostranne izolované. Spriahadlá sú od Pika, z vraku vagónu, teda ešte pôvodné plechové bez kinematiky. Neskôr ich plánujem vymeniť za kinematiky a spriahadlá Roco alebo podobné, najskôr ich však musím zohnať. Momentálne tieto postačujú, aj meniť ich plánujem iba kvôli tomu, že celý zvyšok vzniknutej súpravy ich má s kinematikami. A ako ste si všimli, obom prípojným vozňom ešte chýba streknutie matným lakom. Tým budem striekať potom viac naraz.

Čo sa týka jazdných vlastností, nemám čo vytknúť, vozeň jazdí výborne. Spolu s motorákom a prípojným vozňom z odliatku tvoria peknú súpravu, dá sa vidieť aj rozdiel medzi odliatkom a fotoleptom. Vznikla celkom zaujímavá súprava, ktorá by sa určite páčila aj kamarátovi Zbyňovi – je to jeho srdcovka. 🙂

Pevne verím, že sa Vám moja nová súprava páči, pozrite si fotografie, teším sa na Vaše prípadné komentáre.

Marek Duda

Značky:,

Podobné články