Marek-Vlaky.eu Novinky a články Historicky IX. modelárske stretnutie, tentokrát vo Vyhniach

Historicky IX. modelárske stretnutie, tentokrát vo Vyhniach

Historicky IX. modelárske stretnutie, tentokrát vo Vyhniach post thumbnail image

Ďalší rok utiekol ako voda a znovu je čas na naše každoročné modelárske stretnutie kamarátov modelárov a ich rodín. Tentoraz stretnutie organizoval Marian s manželkou Zdenkou a synčekom Martinkom. Stretnutie sa konalo vo Vyhniach na Chate pod Kamenným morom. Musím povedať, že chatu vybrali veľmi dobre, bola pekná, dobre vybavená a poskytovala pohodlie ako sa patrí.

Tentokrát sme neprišli prví, na chate už bol samozrejme organizátor Marian, Norbi s Luckou, Lucinkou, Hankou a Paľkom a Ivor. Všetci sme sa zvítali, ako sa po roku patrí a išli sme sa ubytovať. Po chvíli prišla aj Zdenka s Martinkom, ktorých doviezol syn Marian. Za nimi prišli aj Majo, Janka a Kubko a trochu neskôr aj Ohur, Dáša a ich syn Kubko. Tak a boli sme všetci. Teda nie všetci, samozrejme nám chýbal Zbyňo a Roman a rodinní príslušníci, ale vedeli sme dopredu, že tentokrát sa im nepodarí stretnutia sa zúčastniť. Veď aj Majo, Janka a Kubko museli ísť už na druhý deň domov kvôli iným povinostiam.

Nasledovali dlhé debaty, ako to už býva zvykom, však sme sa rok nevideli, bolo o čom hovoriť. Popozerali sme si diorámu majáku, ktorú Lucka urobila ako školský projekt. Veľmi krásna práca, posnažila sa a jej dioráma bola na úrovni skúseného modelára. Dúfam, že nám ešte donesie v budúcnosti ukázať aj iné svoje modely, veľmi je šikovná. Aj Norbi a Ivor priniesli na ukážku svoje modely, s ktorými sme si aj zajazdili. Veď viac uvidíte vo fotkách pod článkom. Ohur priniesol aj laserovú rezačku/gravírku, s ktorou sme sa pozabávali a poskúšali sme vypáliť nejaké jednoduché logá, text a podobne.

O zábavu bolo postarané na celú dobu stretnutia, Marian so Zdenkou vymysleli program, ktorý skvele doplnil voľnú zábavu. V piatok sa bola väčšina účastníkov stretnutia kúpať na neďalekom kúpalisku, ja, Evka, Adam, Erik a Ivor sme sa išli prejsť po obci a okolí. V sobotu bol výlet na neďaleké zrúcaniny, pozreli sme si hrad Šášov a hrad Revište. Stihli by sme určite toho aj viac, ale dážď nás vyhnal naspäť na chatu. Nie je to problém, lebo aj pršať musí, tak sme sa zabávali po svojom, jazdením vlakmi. Skúšali sme Majovu centrálu, ktorá umožňuje pripojiť okrem myšky aj smart zariadenia ako telefón alebo tablet a tak ovládať súpravy. Hlavný tester bola Lucka, ktorej to išlo veľmi dobre. Prevetrala väčšinu lokomotív aj so zvukmi. A keď nepršalo, tak sme si zahrali aj ping-pong, petang, šípky alebo badminton. Program doplnilo aj grilovanie a varenie gulášu, ako už býva na stretnutiach zvykom. Grilované ako aj guláš musím pochváliť, bolo to vynikajúce.

Nedeľa, teda posledný deň stretnutia, je vždy trochu smutná, lebo všetci vieme, že sa to blíži ku koncu a znovu sa rok neuvidíme. Ešte sme si dali prechádzku po okolí, posledné debaty a pomaly sme sa pobrali každý svojím smerom. Stretnutie bolo tentokrát o deň dlhšie, ako zvyčajne, išli sme už vo štvrtok, tak sme si to užili do sýtosti.

Ďakujem všetkým zúčastneným za skvelú atmosféru, Marianovi, Zdenke a Martinkovi za zorganizovanie a teším sa na ďalšie stretnutie pod taktovkou Ivora. Vidíme sa znovu o rok.

Ďakujem za prečítanie a prajem krásny rok a samozrejme skvelú a úspešnú blížiacu sa modelársku sezónu

Marek Duda

Autori fotografií: Marek, Evka, Norbi, Lucka a Ivor

Značky:
5 1 Hlasovať
Article Rating
3 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najhorúcejšie
Riadkové hodnotenie
Zobraz všetky komentáre
Samba
3 rokov dozadu

Ej ale nám bolo dobre !!!

Lena
Lena
3 rokov dozadu

Fiha, tak ten program, okrem ineho, vyzeral fakt dobre! 👍

Podobné články