Marek-Vlaky.eu Modelovanie Vozeň Uacs Raj v mierke H0 zo stavebnice Bramos

Vozeň Uacs Raj v mierke H0 zo stavebnice Bramos

Vozeň Uacs Raj v mierke H0 zo stavebnice Bramos post thumbnail image

Rok-dva dozadu som dostal od známeho popisy na vozeň Raj v mierke H0. Išlo o Cementáreň Ladce v správe ZSSK. Tieto popisy som si uschoval na neskôr, aj keď robím správu ČSD. Keďže som už niekoľko mesiacov nič nemodeloval, tak mi prišiel vhod skorý narodeninový darček, stavebnica Raj od firmy Bramos, bez popisov. To mi však vyhovovalo, nakoľko som konečne mohol odložené popisy využiť.

Stavebnice Bramos nie je nutné predstavovať, už som tu nejakú tú stavbu od nich popisoval. Vozeň Raj nie je oproti iným vôbec rozdielny, stavebnica nie je zložitá na postavenie a jej súčasťou sú aj kinematiky, spriahadlá a kovové dvojkolia. Teda s popismi od Martin-Model som mal k dispozícii na postavenie komplet vagón v správe našich súčasných železníc.

Stavba je jednoduchá, diely sa dajú lepiť klasickým modelárskym lepidlom na plastikové modely. Ja používam Revel lepidlo. Závažia som na rám vagónu prilepil pomocou obojstrannej lepiacej pásky, čo mi prišlo ako vhodné riešenie. Pri stavbe bolo nutné niektoré otvory na madlá “prebehnúť” tenkým vrtáčikom, ale to nebol problém. Farbenie som realizoval pomocou akrylových sprejov Happy Color, ako bolo u mňa zvykom v minulosti. Potrebné odtiene som našťastie mal v zásobe. Lak som ale nepoužil od nich, ale po nalepení popiskov som ich zafixoval a celý model nalakoval matným bezfarebným lakom Revel. Keď spomínam popisy, tak s nimi sa pracovalo veľmi dobre, Martin-Model robí veľmi kvalitné popisy. Bez problémov sa dajú porovnať s popismi, ktoré kupujem na NFmodely.sk. (pozor, skrytá reklama hneď na dvoch kamarátov).

Vagón má skvelé jazdné vlastnosti, ako väčšina Bramos vagónov, síce momentálne nemám koľajisko, ale prebehol som ho na skúšobnej koľaji, včera spolu so starším bratom ťahané Prasiatkom T211 a dnes sólo a s Rosničkou T334. Stavba bola príjemná, dala sa zvládnuť popri práci. Pokiaľ premýšľate nad kúpou, rozhodne odporúčam.

Ďakujem za prečítanie článku, pokiaľ máte chuť, kľudne ho “okomentujte”.

Marek Duda

 

5 1 Hlasovať
Article Rating
5 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najhorúcejšie
Riadkové hodnotenie
Zobraz všetky komentáre
Samba
2 rokov dozadu

Tak po dlhej predlhej dobe si sa konečne dostal k modelovaniu. Parádny vagónik tak typický pre naše trate. Už aby si mal koľajisko, aby si mohol plnokrvne jazdiť. Ale aj to príde a potom to bude úplná paráda.

Yelena
Yelena
2 rokov dozadu

👌🚂🚃🚃
Relax fajny, vsak?

Yelena
Yelena
2 rokov dozadu
Odpoveď pre  Marek

Snáď bude veľakrát dostatok času ✔️

Podobné články