Stanicne lampy v N-...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stanicne lampy v N-ku

11 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
1,306 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,nedalo mi to , skusam si vyrobit lampy.Kedze potrebujem kolo 60 ks,taksomsa rozhodol postavit si ich sam.A co som pouzil,v prvom rade cylindre od Als Racing zCeskej republiky,smd z kablikmi-objednane z Ciny,mosadyne trubicky priemeru 1.2 a 1.4 mm a este kopec trpezlivosti.Na foto vacsinou pozuje prva lampa,ktora je uz takmer dokoncena.Ostava mi na nu urobit zaklad+naletovat odpor a mozem odskusat svetelnost.Odpor je 2700 ohm-ovy.Nie je to dokonalost tovarenska,ale je MOJA...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

modeln: ... ale veď sú parádne !!! Takmer ako z fabriky, ak aj nie lepšie. Zvládol si to na jednotku s hviezdičkou. O tomto je modelovanie, že nie všetko len nakúpiť v obchode, ale dokázať si niečo vyrobiť aj sám. No a vyrobiť takéto pekné lampy a vo veľkosti N je naozaj prejav zručného modelára.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne lampy, presne ako píše Samba, modelovanie je o tom vyrobiť si to, čo vieme a nie všetko iba kupovať. Paráda, za mňa palec hore a klobúk dole 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Skuska svietivosti,som spokojny,nainstalovane 5 ks lamp.Mozno este trosku uberiem na svietivosti silnejsim odporom.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Krásne pózujú lokomotívy, stanica je krásna. Lampy nemajú chybu, s tou svietivosťou máš ale asi pravdu 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

ModelN:
závisí od toho, aký typ SMD ledky použiješ. Každý typ má predpísaný nominálny prúd, ktorý má pri určitom napätí cez ňu tiecť.
Veľmi veľmi všeobecne potrebujú "biele" SMD ledky, najmä "studená biela"
pri tom istom napájacom napätí zhruba dvojnásobný predradený odpor ako žlté SMD ledky....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

ModelN:
závisí od toho, aký typ SMD ledky použiješ. Každý typ má predpísaný nominálny prúd, ktorý má pri určitom napätí cez ňu tiecť.
Veľmi veľmi všeobecne potrebujú "biele" SMD ledky, najmä "studená biela"
pri tom istom napájacom napätí zhruba dvojnásobný predradený odpor ako žlté SMD ledky....

[/quote

Ivor,moje ledky som objednalz Ciny.Je to typ smd 402 farba tepla biela,a nejake udaje su na 3V a 20mA.No akosi videl,tak som to uz nejak poriesil,asom spokojny.Ja sa moc doelektroniky nerozumiem,ale kamarat mi pomoze-to je zas fanatik dotychto veciciek,takze je vsetko OK


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ako som pisal v odpovedi Ivorovi,svetlo som poriesil vid.foto.Jednoducho som lampy napajal cez regulovatelny zdroj napajania,najviac mi vyhovovalo napajanie 4.5 voltami.Na jednej foto je osvetlenie napajane az 12 voltami-ale to je vhodne akurat tak len na nocnefotenie modelov.


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Modeln tie lampy nemajú chybu ako ti povedal samba. Tie tienidla máš skadia.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Modeln tie lampy nemajú chybu ako ti povedal samba. Tie tienidla máš skadia.

Dakujem pani.HUDI,tienidla mam od ALS Racing z Ceskej republiky.Daj si do vyhladavaca Als Racing-somna mobile,a neviem dat priamy link,maju e-shop,apokial som videl,robia tieto tienidla i v TT,HO


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Ďakujem za radu Modeln.Skúsim sa tam pozrieď.


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá