Woodtainer / Innfre...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Woodtainer / Innfreight

26 Príspevky
5 Užívatelia
0 Likes
2,456 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Jelikož se nám na mostecku rozmohla přeprava uhlí kontejnery Innofreight, nezbylo mi nic jiného, než na tuto skutečnost patřičně reagovat. Nejdříve se zde objevily článkové vozy Sggrrs firmy RCA, nejspíše kvůli ověření, zda tyto vozy lze vůbec naložit na místních úpravnách.

Hrabák

Komořany

Později se začaly v objevovat ucelené vlaky v režii ČD Cargo (foto z areálu dílen opravy vozů)

Shodou okolností mi má žena dovolila koupit si novou hračku, tak bylo jasné, na co ji jako první použiju. Výsledky jsou zatím všelijaké, ale myslím si, že to půjde.

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Takže si kúpil 3D tlačiareň? Tak to sa môžeme tešiťn na novinky z Tvojej dielne. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Ano prosím, a jelikož na laser cut je potřeba jen jiná hlava a zbytek je otázka softwaru, je na cestě už i 1W laser

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

:woohoo: :woohoo: :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Máme tu první alespoň trochu použitelnou vlaštovku. Díky trysce 0,4mm jsou výtisky dosti hrubé, takže je nutné hodně tmelit. Na soutěž to jistě není, ale na naložení na vlak na vástavní provoz si myslím, že už to použitelné je.

Innofreight 13" pro naložení právě na "krátká dvojčata" Sggrrs

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Vyzerá to skvele. Tryska 0,4mm je síce rýchlejšia, ale vyžaduje viac brúsenia a tmelenia. Záleží, aký máš stroj, ale 0,2 zoženieš určite, na niektoré typy dokonca aj 0,1mm. Tlač síce trvá dlhšie, ale výsledok stojí za to. To, čo si ale dokázal pomocou tejto trysky je super, klobúk dole. Už to len zaformovať a vyrobíš si ich kopec :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Tmelení po trysce 0,4 je katastrofa!!! Nicméně 0,2 už je na cestě.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tmelení po trysce 0,4 je katastrofa!!! Nicméně 0,2 už je na cestě.

Skvelá voľba. Budeš vidieť ten rozdiel. Mimochodom, aký typ si kúpil? Mne sa pozdáva Prusa 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Mezi námi, na Průšu nemám peněženku, paní řekla do 5ti, tak mám Tronxy P802MA

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Mezi námi, na Průšu nemám peněženku, paní řekla do 5ti, tak mám Tronxy P802MA

Tá je dobrá, základ má ako Prusa, neviem či aj diely nie sú v podstate rovnaké. Dobrá voľba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Zaza: tieš si myslím, že je to určite použiteľné. Palec hore.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Co jsem koukal, tak je to vše ze stejných dílů, jen se liší mechanika šasí.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Co jsem koukal, tak je to vše ze stejných dílů, jen se liší mechanika šasí.

Tak som si dobre myslel. Tak veľa zdaru pri modelovaní pomocou 3d tlače 🙂 Teším sa na Tvoje modelovanie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Rám je rovnaký ako má prusa i3 alebo anet A8 alebo podobne. Na tvojom mieste by som pozrel internet a našiel originál fw od Josefa Prúšu a nahral ho do tvojej tlačiarne. Potom sa už len pohrať s nastavením a výsledky budú určite pozeratelné. Ja teraz čakám na novú tlačiaren. Mal som prúša mk2 no tú som predal a čakám na model MK3 ktorý je ešte lepší a má dokonca aj magnetickú podložku,takže výtlačky nemusím dávať pracne dole pomocou špachtle ale stačí ohnúť ocelový plát na ktorý sa tlačí a výtlačok sa sám odlepí. Momentálne mám v pláne tlač stanice Bytčiča

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Děkuji za tip. Já zjistil, že mám špatně zkalibrováno, takže jsem udělal novou kalibraci a zkouším si hrát s teplotami. Tiskové výsledky jsou lepší, kontejner jsem s úspěchem vytiskl jako celek, takže postup je. Zkoušel jsem o osadit laserem, je to funkční, nicméně laser 250mW nevydrží takovou zátěž. Mám objednáno 2500mW včetně chlazení a zdroje, takže bude 2v1

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Zaza: len tak na okraj, túto sobotu budem v Moste. Vedeli by sme sa stretnúť? Budeš doma? Ja sám neviem ako budem všetko stíhať, ale chceli by sme ťa s Romanom navštíviť, ak by to vyšlo. Pošli v súkromnej správe číslo na telefón a ja ti zavolám. Dohodli by sme to.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Jelikož jsem na dobré cestě výroby 13" Woodtaineru. Mohl jsem oprášit jeden z projektů, který na nich byl přímo existenčně závislý. Jde o tady již zmíněné vozy Sggrrs. Kvůli jejich konstrukci a rozměrech do nich nelze dát tolik balastu, aby mohly jezdit prázdné a nelze na ně naložit jiný rozměr, než právě 13". Takže balast přijde do kontejnerů a vozy budou pouze v loženém provedení. To mi usnadní naopak výrobu vozů, protože se nemusím obtěžovat s vyřezáváním podlahy.

Půlka vozu ložená 2 ze 3 možných kontejnerů

Prázdná polovina vozu

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Zaza: proste paráda. Krásny vagónik a kontajnéry ako skutočné. Parádna práca.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Já stále ještě nejsem spokojen, objem tmelení a broušení je stále dost velký, byť oproti prvnímu kusu tu postup je. Alespoň jsou polotovary stejné....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Nádhera Zaza, krása. Je to super oživenie Tvojich už aj tak dokonalých modelov :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Včera sme sa s Romanom opäť túlali po Českej republike a vietor más zavial aj do Mostu, kde sa mám podarilo ušetriť trochu času a dovolili sme si vyrušiť Zazu aj jeho polovičkou pri sobotňajšom oddychovaní. Prijatie bolo srdečné a návšteva sa niesla vo veľmi príjemnej atmosfére. Videli sme s Romanom na Vlastné oči to čo sme do teraz mohli vidieť len vďaka tomuto malému fóru. V skutočnosti to Zazove papierové umenie vyzerá omnoho lepšie ako na fotkách. Mali sme dovoilené sa jeho modelov aj dotknúť. Videli sme na vlastné oči jeho rozostavené koľajisko Mosteckých baní, prerábku Čmeliaka (krása na pohľadanie), jeho jedinečné plošinové - kontajnérové vagóny a na vlastné oči sme videli aj 3D tlačiareň v akcii pri tlačení kontajnéra. Bolo nám tam ako v modelárskom raji a ešte raz chcem poďakovať Zazovi, že nás do tohoto jeho kúzelného sveta pustil. Trochu fotiek z jeho sveta mojimi očami cez objektív mobilu.

ZAZA, ĎAKUJEME !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Samba, tak trochu Ti v dobrom závidím. Zazove umenie modelovania banského koľajiska by sme viacerí chceli vidieť naživo. Hlavne my z Banskej Štiavnici. 🙂 Ďakujem za fotky, verím tomu, že bolo sa na čo pozerať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Já vám moc děkuji za návštěvu, velmi mne těší, že jsem mohl poznat alespoň některé kolegy ze Slovenska. Doufám že jste se nelekli toho mého "království"

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Já vám moc děkuji za návštěvu, velmi mne těší, že jsem mohl poznat alespoň některé kolegy ze Slovenska. Doufám že jste se nelekli toho mého "království"

... Ha, ha, ha, ... strach a peniaze som nikdy nemal, tak som sa ani v tvojom Kráľovstve nebál... Ha, ha , ha !!!! Nemaj žiadne obavy, bolo nám u Vás ako v bavlnke. Tvoje modely sú naozaj jedinečné a ver, že to tak trochu dokážem posúdiť, lebo ja som toho už videl neúrekom. Ešte raz ďakujem za krásne a priateľské privítanie. Tak isto patrí poďakovanie aj tvojej sympatickej a srdečnej polovičke. 🙂 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

Ahoj, zaza, tiež sa pripájam k Norinovi za krásny zážitok vidieť tvoje papierové umenie a tvoje králostvo a tiež aj tvojej polovičke za kávičku lebo tá padla akurát vhod.O to viac som sa ešte tešil u teba ako doma lebo svoje detstvo som prežil práve v Moste.
Ešte raz veľká vdaka.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá