Fotografie skutočný...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Fotografie skutočných vlakov

378 Príspevky
12 Užívatelia
7 Likes
47.5 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Vytvoril som túto tému, nakoľko Peter mi poslal fotky meracieho vlaku, ktorý išiel včera, 19.5.2016 na čele s Cecaňou, ktorá sa tak dostala nezvyčajne až do Utekáča. Vychutnajte si fotky, normálne mám chuť, urobiť si model meracieho vozňa... Ďakujem Peťo za skvelé zábery

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Skvelé zábery zo skvelej lokálky a v hlavnej úlohe so skvelou herečkou.... 🙂 🙂 🙂
Ďakujem Peťo.
Ďakujem Marek.
🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Potom čo mi kamarát poslal link na jeden web so železničnými článkami kde som našiel mnoho nádherných obrázkov som si zamiloval jednu mašinu...
Je ňou Renátka 754 055-2 v roku 1994 kedy mala naozaj nádherný náter

Ako môžete "tušiť" bude to predloha na jej model 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Potom čo mi kamarát poslal link na jeden web so železničnými článkami kde som našiel mnoho nádherných obrázkov som si zamiloval jednu mašinu...
Je ňou Renátka 754 055-2 v roku 1994 kedy mala naozaj nádherný náter

Ako môžete "tušiť" bude to predloha na jej model 🙂

Tak v takýchto farbách som Okuliarnika ešte nevidel..... ale sluší mu to, 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ten Okuliarnik je naozaj krásny. Verím tomu, že tých náterov, ktoré nepoznáme na lokomotívach je určite hromada. Aj preto sa mi páči robiť často aj podľa svojej fantázie... 🙂
Za asi dve minúty náhodného hľadania som našiel hneď dva okuliarniky, ktoré som ešte nevidel... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
 

No není nádherná?

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

No není nádherná?

Určite áno. Ja sa snažím nájsť nejaké fotky lokomotív z Ostravy, Železiarne Vítkovice tuším 🙂
Zatiaľ som našiel toto aj s dvomi vagónmi so surovým železom:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

pridávam jednu dnešnú fotečku z depa Žilina

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

pridávam jednu dnešnú fotečku z depa Žilina

Vau, super. Ako sa vždy dostaneš na takéto zaujímavé miesta?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
 

Dej hledat obrázky lokomotiv řad 729.5 a 729.6 😉

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Dej hledat obrázky lokomotiv řad 729.5 a 729.6 😉

Aj to je možnosť, ale verím tomu, že rzvlaky tam bol osobne 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

do depa nieje problém sa dostať,navyše železničiari sú aj radi keď tam niekto príde a zaujíma sa oto..Ako dnes mi jeden vraví že aby mi oči nevypadli z tých vykopávok a ja nato že staré ale dobré a druhý od nich že mám veľkú pravdu..
Inak na bočnej koľaji stoja aj nejaké nepojazdné mašiny tak pridám aj niečo pre teba Marek

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Zaza tuším odpovedal na tvoj príspevok ohľadom mašín zo železiarní

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

do depa nieje problém sa dostať,navyše železničiari sú aj radi keď tam niekto príde a zaujíma sa oto..Ako dnes mi jeden vraví že aby mi oči nevypadli z tých vykopávok a ja nato že staré ale dobré a druhý od nich že mám veľkú pravdu..
Inak na bočnej koľaji stoja aj nejaké nepojazdné mašiny tak pridám aj niečo pre teba Marek

Ďakujem rzvlaky 😉
Ďakujem Zaza za radu, už som to našiel 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
 

Pořád se snažím vyfotit včechny 4 loko řady 740 MUS pohromadě, toto je zatím nejlepší výsledek, podařilo se mi chytit sešlost strojů 266, 230 a 268 ve společnosti mého miláčka 239 (jinak se jedná o stroje 740.888, 740.585, 740.890 a čmelda je 770.516)

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Pořád se snažím vyfotit včechny 4 loko řady 740 MUS pohromadě, toto je zatím nejlepší výsledek, podařilo se mi chytit sešlost strojů 266, 230 a 268 ve společnosti mého miláčka 239 (jinak se jedná o stroje 740.888, 740.585, 740.890 a čmelda je 770.516)

Vau, super fotka. To je kde?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
 

Je to areál úpravny uhlí Hrabák, neboli dopravna S8, uzavřený areál, veřejnosti nepřístupno.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Je to areál úpravny uhlí Hrabák, neboli dopravna S8, uzavřený areál, veřejnosti nepřístupno.

Takže vďaka Tebe zaza vidíme aj to, čo by verejnosť inak nevidela.....
SUPER.
Ďakujem za pekný pohľad na utešenú rodinku koľajových tátošov. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Zaza.office:
Ďakujem za skvelú radu, nemal som poňatia, ktoré lokomotívy tam používajú, ale vďaka Tebe som našiel kopec super fotografií. Dúfam, že raz vznikne nejaká skvelá súprava Železiarní Vítkovice, prípadne iné naše železiarne. 🙂
Ja to ale aj tak urobím vo farbách IV. epochy - T419... 🙂 aby mi to pasovalo do zbierky. Ešte raz vďaka Zaza.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
 

No je pravda že mohu poskytnou nahlédnutí na kolejovou síť MUSky. Ohedně loko, mám zpracovanou 729.5 v provedení zelená kapota a žlutá čela + kabina

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

No je pravda že mohu poskytnou nahlédnutí na kolejovou síť MUSky. Ohedně loko, mám zpracovanou 729.5 v provedení zelená kapota a žlutá čela + kabina

To by bolo super. Tie farby myslíš také, ako na druhej fotke od vrchu? Teším sa...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
 

Takže se omlouvám za mystifikaci, model mám téměř zpracovaný, to ano, ale mám 729.6. Řada 729.5 je více podobná řadě 730 kterou vlastní např Radek Šauer a traťovka. V hutním růmyslu nejsem zběhlý, tak si nepamatuju, která je která.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

To robíš vystrihovačku? Paráda. Môj syn robí papierové modely. Bude niekedy niekde na stiahnutie alebo kúpenie? Skvelé.
Ja som sa dnes zabával, mal som jednu staršiu kasňu BR110 bez podvozku a bez využitia v základnej farbe, tak som sa dnes zabával so striekaním. Dal som ju skúšobne do tých farieb, čo si spomínal a čo sa mi aj páčia, síce možno taká nikdy neexistovala, ale mne to nevadí. Kasničku som vymenil na podvozku s V100 a vyzerá to celkom dobre. Ešte nejaké popisy dať urobiť, zapatinovať a podobne. Nie je to nič pre rátačov nitov, ale mne sa páči. Čo hovoríš na ňu? Myslím, že zelenú som presne netrafil, ale bledšiu som nemal, iba taký iný odtieň. Nič, čo neporieši patina... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ešte som zabudol napísať, že po obtiskoch prídu aj zábradlia... Teraz ešte ostáva zohnať ešte jeden takýto podvozok... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
 

Marku, myslím, že je to dobrý pseudomodel. A aby sis nemyslel, že jsi jedinný kdo dělá pseudomodely, tak tady je jeden ode mě. Je to náhrada za Faccpps které šachta používá, ale model je na mě drahý

Vzal jsem tento vůz Mehano

Dal jej do barvy a dal mu nárazníky

a výsledkem je toto

A má představovat tento typ

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 16

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá