Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

658 Príspevky
9 Užívatelia
74 Reactions
74.7 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 10 rokov
Príspevky: 1598
Topic starter  

Publikoval: @marek

@dedo ...ako bolo Dedovo Enko 👍 👍 👍

stále je a o pár dní ho hádam už konečne po 7-mich rokoch rozbalím. Fakt som zvedavý v akom bude stave ???

 


Od eNkovej fantázie cez Dedovu záhradku k HáNulkovej realite 😎


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 10 rokov
Príspevky: 2928
 

Zbyňo: ... aj ja sem codím veľmi málo, tak ako ty. Ale nestačím sa potom diviť ako vsetci tu prítomní napredujete. 

No poďme k tvojmu projektu. Pozeral som a stále pozerám na to ako puk. Pri tvojich planoch koľajiska sa cítim ako menejdenný, lebo vôbec tomu netozumiem, ale určite to máš neuveriteľne vymakané a bude to určite aj funkčné. Preto prosím ťa nečakaj odo mňa nejaké pripomienky k návrhu. Bolo by to neodborné z mojej stranym v tom ti totož ja neviem poradiť, ty si niekde úplne inde ako ja ( ale to sme už riešili).

Čo sa týka miestnosti?!  Tak tu mi spadla sänka a mám rozbitú bradu o podlahu, keď som to videl. Krásny priestor ti tvoja manželka dovolila. Samozrejme obdivujem aj ju, lebo jej tolerancia bude musieť byť pri tebe nekonečnám tak ako aj tolerancia našich manželiek. Vysvetlil si jej vlastne do čoho ide pri svadbe s tebou?! 😀

Čo sa týka rámu koľajiska? Tu si ma ničím neprekvapil. Proste precízna tvoja praca ako som už u teba zvyknutý. Znovu som ohromený.

No a čo nakoniec? Len toľko, že prajem tomuto projektu len to najlepšie a tešim sa na výsledok.

Zbyňo je pre mňa veľka česť že sa poznáme.



   
Zbyněk and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 10 rokov
Príspevky: 1598
Topic starter  

Norbi, ty humorista jeden, docela mi už chýbalo to tvoje preháňanie, ale potešil si ma... teším sa že sa v sobotu vidíme a tiež dúfam že v Haliči stretnem viacej tých s ktorými sme kedysi stavali železničky...

Inak ja využívam stále chladné a veterné počasie a takmer každý deň si čo-to vo svojom novom train roome porobím. V tomto okamihu mám už nalepené koľaje v celej skrytej stanici Bohumil a vzhľadom na to, že sa rozkladá na troch segmentoch, venoval som sa dnes tej najoblúbenejšej modelárskej činnosti - a to je rezanie koľají, uff. Zajtra ešte spájkujem všetky spoje a hurá na elektriku... 

260422 001 H0 kolaje

Od eNkovej fantázie cez Dedovu záhradku k HáNulkovej realite 😎


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 10 rokov
Príspevky: 1598
Topic starter  

Pánové, dnes som konečne vybalil svoju prvú lokomotívu od ESU a veru musím konštatovať že je to úplne iná liga ako napr Roco. Je to síce obyčajná BR80 v správe DRG, ale co umí - to čumím... Zvuk bezkonkurenčný, dynamická pára zosynchronizovaná so zvukom, ale najviac ma dostalo digitálne spriahlo. Funguje tak, že po stlačení funkcie "rozpojiť" na myši lokomotíva dvihne spriahlo, sama si asi centimeter popojede a zasa spriahlo spustí. Fakt bomba. Už sa teším na prvé fotky a videjka na koľajisku...

260509 001 H0 depo br80

Od eNkovej fantázie cez Dedovu záhradku k HáNulkovej realite 😎


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 10 rokov
Príspevky: 5365
 

@dedo krásna lokomotíva, nech to para tlačí 🙂


Marek - železničný modelár v mierkach G, H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozi)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 4 roky
Príspevky: 142
 

@dedo paráda keď budem veľký tiež si takú kúpim.Zatiaľ mi musí staçiť len moje odliatky.😀



   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 10 rokov
Príspevky: 2928
 

Zbyňo: ... tak ako vo všetkom, tak aj v modelárstve ide všetko do predu. Opisal si tu jednu parádnu fubkciu digitalnej lokomotívy, čo si si doprial. Ano je to úžasné, kde to speje. Na vagónoch sa po stlacení tlačítka na ovládači otvárajú a zatvárajú dvere. Programuje sa postupné rozsvecovanie a zhasinanie jednotlivých kupé, arď... je to neuveriteľné a samozrejme to obdivujem na výstavach, lebo dama to nemám. Ty si proste frajer, čo si dopraješ maximum a tak to má byť. Ale ver, že aj my ostatní si vueme dopriať. Ja karaván a Marek?! TO BUDETE KOUKAT!!! Ako povedia českí bratia. 

Ja mam už svoju trucovňu viac ako 4roky a nehako stagnujem. Dostal som sa do bodu s ktoreho sa neviem dostať. Prestupujem na jednom mieste a nie a nie sa rozhýbať. Som tak zaneprázdnený, že na trucovňu neostáva čas. Tak snáď niekedy s tým pohnem.

 



   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 10 rokov
Príspevky: 5365
 

@samba plne s Tebou súhlasím a som zároveň rád, že si neprezradil moje plány 🙂 Držím Ti palce, aby si sa už konečne dostal aj Ty ku svojmu koľajisku a modelom, hádam sa nenecháš predbehnúť Dedom 🙂 Viem, že to nie sú preteky, ale zaslúžiš si tiež relax pri železnici


Marek - železničný modelár v mierkach G, H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 27 / 27

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá