Súkromná lokomotíva
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Súkromná lokomotíva

29 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
3,321 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ahojte. Všetky lokomotívy čo skladám sú vždy ČSD z III. alebo IV. epochy. Rozhodol som sa, že si postavím aj nejakú lokomotívu súkromnej firmy alebo podniku z tohto obdobia. Nemyslím súkromného prepravcu, pretože vtedy neexistovali u nás, ale mám na mysli niečo ako podnikovú lokomotívu nejakého Národného Podniku alebo niečo podobné.. Hľadám na internete už dlhší čas, páči sa mi kadečo, ale ešte nie som presne rozhodnutý. Skúste mi niečo poradiť ak viete, na type závodu nezáleží...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Našiel som zaujímavý náter lokomotívy BR110, oranžový. Hodil by sa na lokomotívu továrne IV. epochy? Niečo ako lokomotíva Národného podniku?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Našiel som zaujímavý náter lokomotívy BR110, oranžový. ...

Chrumkavé! dík za tip to si možno raz vyskúšam, keď sa pustím do tých lokomotív 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Táto Tvoja je tiež pekná. Chcel by som si robiť Národný podnik na H0 koľajisku, tak hľadám inšpiráciu. Ešte som niekde videl aj takú zeleno žltú, aj tá bola pekná, len sa rozhodnúť. Ináč dedo, ozaj sa ideš pustiť lokomotív? 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Táto Tvoja je tiež pekná. Chcel by som si robiť Národný podnik na H0 koľajisku, tak hľadám inšpiráciu. Ešte som niekde videl aj takú zeleno žltú, aj tá bola pekná, len sa rozhodnúť. Ináč dedo, ozaj sa ideš pustiť lokomotív? 🙂

Marek choď na moju stránku na článok o Komárkovi a prečítaj si posledné komentáre Deda a bude ti všetko jasné. Začínam dostávať strach!!! :S


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Táto Tvoja je tiež pekná. Chcel by som si robiť Národný podnik na H0 koľajisku, tak hľadám inšpiráciu. Ešte som niekde videl aj takú zeleno žltú, aj tá bola pekná, len sa rozhodnúť. Ináč dedo, ozaj sa ideš pustiť lokomotív? 🙂

Marek choď na moju stránku na článok o Komárkovi a prečítaj si posledné komentáre Deda a bude ti všetko jasné. Začínam dostávať strach!!! :S

Áno, to som čítal. No aj keď viem, že nás strčí do vrecka, tak by som sa tešil na jeho modely.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Mimochodom, asi máš výpadok na stránke, chcel som si ísť znovu pozrieť čo tam písal, ale nechce mi to načítať.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Mimochodom, asi máš výpadok na stránke, chcel som si ísť znovu pozrieť čo tam písal, ale nechce mi to načítať.

Asi ano, lebo ani ja sa tam neviem dostať a aj na ďalšiu moju stránku od tohoto poskytovaťeľa. Snáď som poplatky vyplatil ?? :S

Dokonca ani e.shop mi nejde, tak to naozaj idem asi šalieť !!! :woohoo: :sick: :side: :pinch:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Hádam áno, ale to môže mať on chybu. To sa môže stať a ľahšie ako by si si myslel. Správa serverov je veľmi komplexná. Navyše to môže byť chyba jeho poskytovateľa internetového pripojenia. Treba trochu počkať a keď sa to nenapraví, tak mu pošli email. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Hádam áno, ale to môže mať on chybu. To sa môže stať a ľahšie ako by si si myslel. Správa serverov je veľmi komplexná. Navyše to môže byť chyba jeho poskytovateľa internetového pripojenia. Treba trochu počkať a keď sa to nenapraví, tak mu pošli email. 😉

Všetky stránky mám od jedného poskytovateľa, takže on bude mať najskôr chybu. Ale podstaté zariadi môj švagor on je IT ja som TI (trochu iný 😛 )


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

... Ináč dedo, ozaj sa ideš pustiť lokomotív? 🙂

Marek choď na moju stránku na článok o Komárkovi a prečítaj si posledné komentáre Deda a bude ti všetko jasné. Začínam dostávať strach!!! :S

... No aj keď viem, že nás strčí do vrecka, tak by som sa tešil na jeho modely.

joj kamaráti to je ešte ďaleká budúcnosť, za tú dobu sa toho môže zmeniť... proste slintám, keď kukám na vaše výtvory a viem si predstaviť čo je to za jemnú prácičku, preto skladám klobúk a pochvalne bručím... Je to proste lákavé, keď dokončím koľajisko, možno zatúžim aby sa po ňom preháňalo čosika vlastnoručne vyrobené, no problém budem mať s fantáziou, lebo v tomto obore (loko) nie to kam unúť :unsure:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

No neverím, že Ty by si mal problém s fantáziou. To my obdivujeme Tvoje dielo, a čo všetko Ťa napadne pri krajinkovaní, ale pri takej lokomotíve máš proste predlohu a tú iba urobíš, dá sa povedať že okopíruješ.. 😉
Mimochodom, zasklievam autobus nanovo, vyzerá to omnoho lepšie. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

No neverím, že Ty by si mal problém s fantáziou. To my obdivujeme Tvoje dielo, a čo všetko Ťa napadne pri krajinkovaní, ale pri takej lokomotíve máš proste predlohu a tú iba urobíš, dá sa povedať že okopíruješ.. 😉
Mimochodom, zasklievam autobus nanovo, vyzerá to omnoho lepšie. 🙂

No veď práve, pri lokomotíve nemôžeš fantazírovať - to musí byť TIP-TOP.... ale nakoniec veď prečo by nemohla po koľajisku jazdiť žltá pára s modrými hvezdičkami, nie... :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

😀 😀 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Som presvedčený, že keby tá para mala byť žltá s modrými hviezdičkami, tak tá decentná žltá s tou Dedovou modrou by jej určite sekla a nikto by sa nepozastavil nad tým, či taká naozaj bola. Som si istý, že dedov cit pre farby by ani trochu nekričal. :blush:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dedo, čítaš myšlienky? Ja na takej makám už dva týždne. Malo to byť prekvapenie... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

S tými hviezdičkami ste to zobrali vážne, takže to bude asi lokomotíva v službách Čokoládovien ORION (Vaša čokoládová hviezda). Popisy na vagóny sú už v mojom e-shope (skrytá reklama !!! :huh: ) 😛


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

No ja som to videl, vyzerá to bombovo. Možno tá továreň, čo bude na mojom H0 koľajisku bude práve čokoládovňa. Preto odporúčam objednať rýchlejšie, ako to urobím ja, lebo ja to vykúpim (opäť skrytá reklama) B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Srandičky, srandičky... aby ste sa nedivili chlapci, keď fakt niekedy tie malé čuda na kolesách začnem robiť :blink: Ja proste musím trošku uhnúť od reality a tak ma napadli tie vymyslené nástreky ... Fantázii sa medze nekladú B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dedo, Tvoje koľajisko je jedno veľké umelecké dielo, aj keď v malej mierke. Je plné dokonalých detailov, mini-príbehov, nápadov, proste všetko z Tvojej fantázie. A nemá to chybu. Preto verím, že keby si sa raz rozhodol pre tvorbu lokomotív, tak by to tiež boli umelecké diela, potom dúfam, že použiješ veľa svojej fantázie a vytvoríš niečo jedinečné a unikátne. Napríklad svoj vlastný náter alebo čokoľvek Ťa napadne. Rátači nitov nech sa aj na hlavu postavia... :silly:
@Norbi: aspoň máš nápad na stretnutie, dedovi by som navrhoval odliatok v N-ku s pojazdom Piko... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek, Dedovi musím poriešiť niečo iné, lebo PIKO pojazd nejde digitalizovať, takže to mám o to ťažšie. Ale veď mu postačí odliatok a pojazd už nechám na neho. Alebo má možnosti angažovať sa v leptíkoch, myslím že jeden má v šuflíku (asi maringotku v N-ku TO BUDE PARÁDA). Ale tohoto som sa naozaj obával :S ale zároveň sa aj teším a neviem sa dočkať 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nie si sám, ja sa toho tiež obávam, ale zároveň teším. Dúfam, že keď uvidíme jeho výtvor v budúcnosti, tak tým nepraštím... Ale to asi nie, lebo ani po zhliadnutí Tvojich modelov som s tým nepraštil. A pri krajinkách ste ma obaja posunuli dopredu, takže myslím, že aj pri stavbe lokomotív by ma posunul dopredu, ako si ma aj Ty. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

chalani nesrandujte, toto je vážna vec!!! Nechcite ma zničiť B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Nikto ťa nechce zničiť, len tak uvažujem. Zamračenú už máš, takže mám ešte nejaký odliatok Okuliarnika v e-shope??!! 😛


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Nikto ťa nechce zničiť, len tak uvažujem. Zamračenú už máš, takže mám ešte nejaký odliatok Okuliarnika v e-shope??!! 😛

:S :S :S

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá