Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Pripravované akcie

50 Príspevky
5 Užívatelia
13 Likes
3,166 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ahojte kamaráti modelári, Peťo mi poslal plagát chystanej akcie, tak tu je, ak chcete niekto ísť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek. už včera zverejnené v inej téme "KOKAVA 2018". Nechcel som začínať novú tému. Nevadí, veď k 100. výročiu vzniku ČSR a tým aj vzniku ČSD ešte budú akcie, takže táto téma sa určite využije aj naďalej.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek. už včera zverejnené v inej téme "KOKAVA 2018". Nechcel som začínať novú tému. Nevadí, veď k 100. výročiu vzniku ČSR a tým aj vzniku ČSD ešte budú akcie, takže táto téma sa určite využije aj naďalej.

Jáj, no to som si neuvedomil. 🙂 Nevadí. Akcií býva v poslednej dobe stále viac, takže nebude mať každá svoju tému, ale bude to pribúdať tu 🙂 Ďakujem za upozornenie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Modelári, modelárky, modelárčata !!! 28.10.2018 v čase od 8:00 do 14:00 v KD Ružinov na Ružinovskej ulici 28 v Bratislave sa bude konať už II.ročník HOBBY Bratislava. Na burze bude k dostaniu modelová železnica, automodely, staré hračky, lego, atď ... Bližšie informácie plagát. Ja osobne som bol na I.ročníku aj ako predajca a bola to celkom podarená akcia. Kto by mal čas a chuť, tak nech túto akciu poctí svojou návštevou.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Rok 2019 bude tak isto bohatý na modelárske burzy, výstavy a iné akcie spojené z modelárstvom. Došlo v MMS-ke od Maja, tak som trochu googlil a vygooglil som plagát.
V Rimavskej Sobote bude túto sobotu medzinárodná modelárska súťaž "MODEL FEST" už 9.ročník. Všetko potrebné je uvedené na plagáte, až na čas, kedy tá paráda začína. Ja som sa z mojich zdrojov dozvedel, že akcia začne o 8.00 hod miestneho času a bude to trvať až do 16.00 popoludní. Všetci, ktorí by to chceli vidieť sú vítaní. Jediná informácia, ktorú neviem zistiť je cena vstupenky, ale myslím, že to nebude velikánske vstupné. Tak tu je aj plagát:


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

No a aby nám "južanom" nazávideli "severania" tak niečo aj pre priaznivcom plastikových a papierových modelov z okolia Žiliny.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vyzerá to na krásne akcie, škoda, že všetko tak ďaleko...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Vyzerá to na krásne akcie, škoda, že všetko tak ďaleko...

... ja a niektorí modelári tu z fóra máme RS čo by kameňom dohodil a myslím, že je tu aj niekoľko modelárov čo majú ZA tiež na dostrel. Viem, že z BS je to trochu od ruky, ale s tým ja nič nenarobím. Ja sa asi do RS dostanem a verím, že niečo aj nafotím a potom sa so "zvedavcami" rád podelím o zábery. No uvidíme ... !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Tak nakoniec sme sa predsa do Rimavskej Soboty na Medzinárodnú výstavu modelov dostali, a veru bolo čo pozerať. Stretli sme sa aj so Sambom a jeho rodinkou a urobili sme si krásny deň. Týmto ďakujem mojej rodine, Sambovi a jeho rodine za nádhernú sobotu, bolo fakt super. Krásne počasie to už len dotvorilo. Nejdem sa ale veľa rozpisovať, pridám aspoň zopár fotiek....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tak ako spomínal v predchádzajúcom príspevku Marek, dnešný výlet na Model Fest 2019 bol naozaj plný krásnych modelov, aj keď nie priamo v našej krvnej skupine, ale určite bolo na čo pozerať. Ja prinášam fotky z výstavných stolov, len tak pre predstavu.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Je ťažké vyberať z takmer 300 modelov tie najkrajšie, ale napriek tomu som si dovolil niečo vybrať a ponúkam Vám svojich favoritov. Moje oko sa zameralo na prevedenie modelu, vkusné zakomponovanie do diorámy, detailovanie a hlavne na prevedenie patiny. Plastikový modelári sú, podľa mňa, v patinované úplní majstri.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Peter mi poslal plagát pripravovanej výstavy v Balašských Ďarmotách v Maďarsku. Všetko potrebné ja na plagáte. Ja tam určite budem.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Tá hlavná cena tomboly - terénny stôl - to čo je?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Tá hlavná cena tomboly - terénny stôl - to čo je?

... podľa mňa je to niečo ako fabrický podklad pod koľajisko. Niečo ako je na obrázkoch.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Tak to ma nenapadlo... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Konečne dorazí niečo aj ku nám do BS... Pôjdem sa určite pozrieť, dokonca bude aj sprievodný program 🙂
A mimochodom, od nás idú do Lučenca 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Po dlhšom čase konečne jeden voľný deň.......využil som ho návštevou Prievidze, ....Skutočne bolo na čo pozerať, tak prinášam aspoň zopár momentiek z Hornonitrianskeho dňa modelárov .

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... legio vlak som už mal možnosť vidieť na vlastné oči v Košiciach. Je to pekné pripomenutie našich udatných vojakov a histórie. Kto nevidel, nech si to pozrie, je na čo pozerať a je na čo zamerať objektív foťáku.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: čo dodať? Snáď len toľko, je dobré že sa nájdu ľudia čo takéto niečo zorganizujú. Počasie vyšlo parádne a vidím, že návštevnosť bola hojná. Navyše som rád, že si si našiel chvíľku na oddych.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Každoročne pripravovaná akcia "Deň otvorených dverí" v závode na výrobu modelov TILLIG v Sebnitz. Tento rok som sa aj ja s mojou celou rodinou zúčastnil na tejto akcii, ktorá už má tradíciu. Je známe, že tento nemecký výrobca už niekoľko rokov nevyrába len modely v zlatej strednej modelovej veľkosti TT, ale venuje sa aj výrobe modelov v kráľovskej veľkosti H0 a úzkeho rozchodu H0m. Tento rok mali v TILLIG-u 25.výročie svojej existencie na trhu s modelmi. Hoci celá história sa začala oveľa skôr. Navštívil som na tejto exkurzii výrobné haly, kde som bol milo prekvapený a zistil som, že aj v tejto "plnoautomatizovanej dobe" v tomto závode naše modely vyrábajú a skladajú ľudia. Priznám sa, že som čakal robotické ruky, nejaké moderné automaty, ale najväčšou modernou vymoženosťou bili len CNC mašiny. Tie po návrhoch v počítači presne vyrábali formy v ktorých sa následne odlievali komponety modelov. Navštívil som aj administratívnu budovu riaditeľa, sekretariátu a v poslednom rade som bol aj povestných bielych stanoch, kde sa mi podarilo nakúpiť jednotlivé diely modelov ako sú kasne, rámy, dvojkolia, pojazdy vagónov, zasklenia, strechy a aj zostavené modely vagónov a niektoré aj v originálnych krabičkách za prijateľné ceny, aj keď musím skonštatovať, že ceny neboli nijako "bombové", ale predsa nejaké percentá som usporil voči našim e-shopom. Bol to pekný zážitok vidieť závod, kde sa vyrábajú a hlavne kde sa vyrábali modely, ktoré tak rád zbieram. Základ celého závodu predsa postavil pán ZEUKE, pozdejšie BTTB a v dnešnej dobe pán TILLIG. Prinášam Vám zopár záberov s exkurzie, ako som ju zachytil svojím objektívom.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Super fotky, vidím, že sa oplatilo ísť. Vidieť výrobu modelov a dokonca továrenskú a ručnú, tak to už hej :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Včera sa ukoncilo uz VIII. historicke stretnutie modelarov, tentokrat v Sebechleboch. Usporiadatelom a všetkym zúčastneným ďakujem za vytvorenie super atmosféry. Bolo nám tam fajn.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

https://marek-vlaky.eu/index.php/novinky-a-clanky/88-historicky-viii-modelarske-stretnutie-tentokrat-na-sebechleboch

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dnes v našej knižnici v Lučenci začala zaujímavá výstava železničných modelov v modelovej veľkosti TT (1:120). Vystavené modely sú práce známeho modelára z Veľkého Krtíša pána Andrášika. Jeho modely sú krásne a profesionálne spracované a vidieť ich na vlastné oči je naozaj zážitok. Preto túto výstavu každému vrele doporučujem. Pánovi Andrášikovi parí veľké ďakujeme za zorganizovanie takejto peknej akcie. Takže za mňa "Rišo, ja osobne ti prajem veľa ďalších modelárskych úspechov a veľa modelárskej trpezlivosti, pevné ruky a dobrý zrak, aby si aj naďalej mohol modelovať také pekné a zaujímavé modely" RIŠO ĎAKUJEM !!!!


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá