Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pripravované akcie  

Stránka 2 / 2

Samba
(@samba)
Slávny člen

Každoročne pripravovaná akcia "Deň otvorených dverí" v závode na výrobu modelov TILLIG v Sebnitz. Tento rok som sa aj ja s mojou celou rodinou zúčastnil na tejto akcii, ktorá už má tradíciu. Je známe, že tento nemecký výrobca už niekoľko rokov nevyrába len modely v zlatej strednej modelovej veľkosti TT, ale venuje sa aj výrobe modelov v kráľovskej veľkosti H0 a úzkeho rozchodu H0m. Tento rok mali v TILLIG-u 25.výročie svojej existencie na trhu s modelmi. Hoci celá história sa začala oveľa skôr. Navštívil som na tejto exkurzii výrobné haly, kde som bol milo prekvapený a zistil som, že aj v tejto "plnoautomatizovanej dobe" v tomto závode naše modely vyrábajú a skladajú ľudia. Priznám sa, že som čakal robotické ruky, nejaké moderné automaty, ale najväčšou modernou vymoženosťou bili len CNC mašiny. Tie po návrhoch v počítači presne vyrábali formy v ktorých sa následne odlievali komponety modelov. Navštívil som aj administratívnu budovu riaditeľa, sekretariátu a v poslednom rade som bol aj povestných bielych stanoch, kde sa mi podarilo nakúpiť jednotlivé diely modelov ako sú kasne, rámy, dvojkolia, pojazdy vagónov, zasklenia, strechy a aj zostavené modely vagónov a niektoré aj v originálnych krabičkách za prijateľné ceny, aj keď musím skonštatovať, že ceny neboli nijako "bombové", ale predsa nejaké percentá som usporil voči našim e-shopom. Bol to pekný zážitok vidieť závod, kde sa vyrábajú a hlavne kde sa vyrábali modely, ktoré tak rád zbieram. Základ celého závodu predsa postavil pán ZEUKE, pozdejšie BTTB a v dnešnej dobe pán TILLIG. Prinášam Vám zopár záberov s exkurzie, ako som ju zachytil svojím objektívom.

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20. júna 2019 20:50
Marek
(@marek)
Člen Admin

Super fotky, vidím, že sa oplatilo ísť. Vidieť výrobu modelov a dokonca továrenskú a ručnú, tak to už hej :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20. júna 2019 22:48
Samba
(@samba)
Slávny člen

Včera sa ukoncilo uz VIII. historicke stretnutie modelarov, tentokrat v Sebechleboch. Usporiadatelom a všetkym zúčastneným ďakujem za vytvorenie super atmosféry. Bolo nám tam fajn.

OdpovedaťCitácia
Publikované : 19. augusta 2019 8:29
Marek
(@marek)
Člen Admin

https://marek-vlaky.eu/index.php/novinky-a-clanky/88-historicky-viii-modelarske-stretnutie-tentokrat-na-sebechleboch

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 19. augusta 2019 17:04
Samba
(@samba)
Slávny člen

Dnes v našej knižnici v Lučenci začala zaujímavá výstava železničných modelov v modelovej veľkosti TT (1:120). Vystavené modely sú práce známeho modelára z Veľkého Krtíša pána Andrášika. Jeho modely sú krásne a profesionálne spracované a vidieť ich na vlastné oči je naozaj zážitok. Preto túto výstavu každému vrele doporučujem. Pánovi Andrášikovi parí veľké ďakujeme za zorganizovanie takejto peknej akcie. Takže za mňa "Rišo, ja osobne ti prajem veľa ďalších modelárskych úspechov a veľa modelárskej trpezlivosti, pevné ruky a dobrý zrak, aby si aj naďalej mohol modelovať také pekné a zaujímavé modely" RIŠO ĎAKUJEM !!!!

OdpovedaťCitácia
Publikované : 13. novembra 2019 18:36
Marek
(@marek)
Člen Admin

Vau, bude to až mesiac... no aj tak neviem, či sa mi podarí to vidieť. Ty si už bol pozrieť Samba? Budú tam len jeho modely, alebo aj iných výrobcov? Ak sa bude dať, tak dúfam, že pridáš aj zopár fotiek 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 13. novembra 2019 18:49
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Richardove modely samozrejme poznám a každému môžem návštevu tejto výstavy len odporučiť.
Neviem, či sa ja sám na túto výstavu dostanem, predsa je to len trocha ďalej, ale mesiac je dosť dlhá doba, tak snáď.
Richardove modely patria skutočne medzi "elitné" modely....Zopár vozňov z jeho produkcie občas jazdí aj po mojom malom koľajisku a môžem potvrdiť, že sa jedná o perfektne spracované modely.
Bravo Richard !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 13. novembra 2019 19:05
Marek
(@marek)
Člen Admin

Podarilo sa mi popri práci napísať taký kratší článok zo stretnutia. Ak chcete, čítajte tu: https://marek-vlaky.eu/historicky-ix-modelarske-stretnutie-tentokrat-vo-vyhniach/

Ďakujem ešte raz všetkým zúčastneným a teším sa na ďalšie stretnutia.

OdpovedaťCitácia
Publikované : 19. augusta 2020 10:36
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá