Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

740.888

25 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
2,864 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

Zdravím kolegové, není to sice plně papírový model, ale tak snad neurazím. Chtěl bych vám představit model průmyslové bangle v majetku Mostecké Uhelné Společnosti, dnes Czech Coal Group. Kapota modelu je papírová s kovovými doplňky jako jsou madla či houkačky. Partie rámu jsou z kovu (Cu plech). Pojezd je tovární neznámého původu, masky jsou papírové, Nádrž je opět Cu plech vylitý olovem.

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Vau, tak to je super kombinácia. Tak toto by ma v živote nenapadlo. Vyzerá to bombovo. To bol Tvoj nápad na túto kombináciu? Palec hore a klobúk dole. Nádhera. Ten kovový rám je Tvoja výroba? Fakt sa Ti to podarilo. 🙂
Mimochodom, Vítam Ťa takto oficiálne na fóre (viem, že som už mailom, ale zvyknem pri prvom príspevku aj verejne) 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

Děkuji. Ano, byl to můj nápad. Tematicky se věnuji železnicím povrchových dolů, přesněji právě na provoz Mostecké Uhelné. Na tuto tematiku se nic nevyrábí, takže veškeré modely jsem si musel udělat sám prakticky od nuly. Jak si lze všimnout, tento stroj má jinak krátký představek, jinak rám, v době stavby jsem neuměl pracovat s odlitky ani stříkat., ale jako papírák jsem neměl problém kastli rozkreslit jako papírový model. Vše je moje práce kromě pojezdu. Bohužel papír nebyl šťastné řešení, došlo ke kroucení, rozlezly se spoje, hrany...nyní jsem již modelářsky .jinde, takže tuto kastli si schovám a přijde nová z upraveného odlitku.

I já zde ofiko děkuji za přivítání

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Děkuji. Ano, byl to můj nápad. Tematicky se věnuji železnicím povrchových dolů, přesněji právě na provoz Mostecké Uhelné. Na tuto tematiku se nic nevyrábí, takže veškeré modely jsem si musel udělat sám prakticky od nuly. Jak si lze všimnout, tento stroj má jinak krátký představek, jinak rám, v době stavby jsem neuměl pracovat s odlitky ani stříkat., ale jako papírák jsem neměl problém kastli rozkreslit jako papírový model. Vše je moje práce kromě pojezdu. Bohužel papír nebyl šťastné řešení, došlo ke kroucení, rozlezly se spoje, hrany...nyní jsem již modelářsky .jinde, takže tuto kastli si schovám a přijde nová z upraveného odlitku.

I já zde ofiko děkuji za přivítání

Ja si Ťa pamätám z facebooku, raz si mi posielal Tvoj model elektrickej banskej (dolnej) lokomotívy, Tá sa mi vtedy páčila. Tento model je naozaj originálny, Nerozmýšlal si aj kasňu rovnako rozkresliť na plech a postaviť tak? Ja som tak v minulosti urobil niekoľko modelov. Odliatok je ale tiež dobrá voľba, ja mám rád odliatky, nakoľko z nich sa dá za rozumnú cenu postaviť pekný model. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

Marku, moje 127.698 už má kastli z plastových tabulek a napočtvrté se podařilo vyřešit pojezd, aktuálně se ještě objevil problém s malou vzdáleností mezi sekcemi, ale to už je detail. Po novém roce je v plánu postavit další kus

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Marku, moje 127.698 už má kastli z plastových tabulek a napočtvrté se podařilo vyřešit pojezd, aktuálně se ještě objevil problém s malou vzdáleností mezi sekcemi, ale to už je detail. Po novém roce je v plánu postavit další kus

Vieš prosím pridať nejaké foto? Som fakt zvedavý. B) Rád pozerám modely iných modelárov, každý je vždy jedinečný. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Práve si pozerám Tvoju stránku, Tvoje modely nemajú chybu. Páči sa mi hlavne Sggmrss, ale aj ostatné sú super.
Pre ostatných dávam do pozornosti web http://modelyh0.webnode.cz/ - je tam čo pozerať. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

No mohu poskytnout srovnání původního a rekostruovaného modelu

Rekonstrukce však není moc na místě, protože z původního modelu byly použity masky, pantografy, zvony a osvětlení.

Ještě srovnání z boku:

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Vyzerá to skvele. To je presne ten model, čo si mi voľakedy posielal fotku na FB. Svet je malý.
Mimochodom, člen fóra Statusak robí okrem koľajiska aj papierové modely a dokonca bol aj úspešný na súťažiach, určite s ním budeš mať o čom pokecať. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

Původní papírová 740.888 se soutěže také účastnila, bohužel jsem tehdy byl jedinný v dané kategorii a poslední soutěžní úspěch byl právě jeden z kontejneráků....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Původní papírová 740.888 se soutěže také účastnila, bohužel jsem tehdy byl jedinný v dané kategorii a poslední soutěžní úspěch byl právě jeden z kontejneráků....

Tak keď si bol jediný v kategórii, tak si získal všetky 3 ocenenia... 😉 B) :cheer:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

Mám rozjeto více důlních projektů, ovšem není čas, protože jsem zahlcen stavbou kontejneráků kde komu 😀

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Akurát mi píše MarvinCZ, že sa nevie dostať na stránku. Tebe alebo ostatným ide v poriadku?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

U mě v pořádku

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

U mě v pořádku

Ďakujem. Aj Samba je prihlásený a tiež v poriadku. Neviem, prečo sa MarvinCZ nevie prihlásiť, žiadnu chybu som nenašiel, všetko je funkčné. Dokonca iná stránka z tohto istého servera mu ide

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Zaza.office: od teraz u mňa len Zaza (tak ťa poznám aj s fóra na vlaky.nete). Tiež ťa takto vítam na našom ešte dosť mladom fóre a som rád tvojej prítomnosti, lebo sme už pre nejakým tým rokom spolu diskutovali cez fórum na vlaky, nete, ale sa to tam potom začalo zvrhávať, tak som tam prestal chodiť.
Rád by som sa opýtal v akom štádiu máš moduly znázorňujúce trať v baniach v Moste, čo si pred časom staval. Ja do Mostu čas od času aj zavítam, len nejako na nič neostáva čas a tento kraj je známi ťažbou uhlia, takže tvoje stvárňovania modelov je na mieste. Inak tá mašinka, čo máš teraz rozpracovanú vyzerá naozaj perfektne. Aj odo mňa máš uznanie.
tak ešte raz vitaj medzi nami.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Takže sa poznáte... No vlaky.net fórum bolo voľakedy lepšie ako teraz, to máš pravdu. Ja tam už tiež nechodím a to fórum aj môže za to, že vzniklo toto. Nemyslím, že im budem niekedy konkurovať, ale tam sa už tí užívatelia tak preriedili, že sa to stalo stránkou päť ľudí. A najviac ma tam zaráža tá nevraživosť. Dúfam, že toto fórum sa nikdy tak nezvrtne, ak by niekto na niekoho útočil alebo podobne, tak to rozhodne stopnem.
Prepáč zaza.office, že Ti tu spamujem takýmito príspevkami. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

Samba, ahoj. rád tě vidím: No u mě se lecos změnilo, kdybych ti to měl psát, tak je to na maturitní slohovou práci. Projekt kolejiště se změnil, ale hlavně není čas, jak jsem psal, jsem zavalený výrobou kontejnerových vozů. Samozřejmě zůstávám u svého tematu, mám rozdělaných pár projektů i pro své potřeby, ale přednější je výroba "ven" abych měl finance na své kolejiště. Ve zkratce - moje 740.888 dostane kastli z odlitku, 127.698 dostane sestřičku 690, do konce roku chci pořídit čmeláka PIKO, který půjde do barev MUSky (při jeho ceně se už moc nevyplatí sochat odlitek) Mám rozpracovaný mostový překladač kolejí, tentokráte pojízdný, mám v pokročilé fázi model pluhu napodvozky Škoda 11Elo a po novém roce končím s kontejnerovými vozy a chtěl bych zkušebně udělat vůz Wa

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Zaza: vidím, že máš toho rozpracované a v pláne naozaj neúrekom. Obdivujem všetkých, ktorí dokážu modelovať, lebo ja na svoje modelovania naozaj nemám teraz ni kus času. Ale stále dúfam, že sa to onedlho zmení a snáď si nájdem čas aj na svoje Hobby. Dúfam, že cez toto vlákno vo fóre ťa budeme môcť sledovať pri práci.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Zaza: ešte som zabudol. ak si ešte stále v Moste, tak najbližšie keď do Mostu prídem, tak by sme sa konečne mohli aj osobne stretnúť. Čo ty na to? Alebo možno niekde inde. Chodíš na burzu do Prahy? Ja som tam dosť často.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 560
Topic starter  

Jsem stále v Mostě, návštěva není problém. Na burzu nejezdím. pro zboží tam mi jezdí kolega, který má dráhu zadarmo 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Zaza: tak to som rád, že si stále v Moste, takže je možné, že onedlho dáme niekde v Moste kávičku a podebatujeme. Teším sa.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Zaza: tak to som rád, že si stále v Moste, takže je možné, že onedlho dáme niekde v Moste kávičku a podebatujeme. Teším sa.

Samba: trochu Ti závidím, ale v dobrom. Stále stretávaš zaujímavých ľudí - modelárov a ja nemám okrem fóra a telefonátov s Tebou alebo Majom žiadne takéto modelárske styky. Hádam sa raz dostanem do štádia, že budem vedieť cestovať...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek. viem, čo sa prihodilo a prečo ťa dlhé cestovanie straší. Ale to prekonáš, len ak to skúsiš. ja cestujem veľa a som rád keď mi niekto na tých cestách robí spoločnosť (za čo ďakujem hlavne Statusakovi a mojej manželke). Vieš dobre, že to môžeš byť aj ty čo ma bude na niektorej cesta za modelmi sprevádzať Garantuje ti, že sa stretneš osobne s ľuďmi čo v železničnom modelárstve niečo znamenajú. Ale to samozrejme chce čas. Nič netreba unáhľovať.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Marek. viem, čo sa prihodilo a prečo ťa dlhé cestovanie straší. Ale to prekonáš, len ak to skúsiš. ja cestujem veľa a som rád keď mi niekto na tých cestách robí spoločnosť (za čo ďakujem hlavne Statusakovi a mojej manželke). Vieš dobre, že to môžeš byť aj ty čo ma bude na niektorej cesta za modelmi sprevádzať Garantuje ti, že sa stretneš osobne s ľuďmi čo v železničnom modelárstve niečo znamenajú. Ale to samozrejme chce čas. Nič netreba unáhľovať.

Ďakujem Samba, viem, že ak to raz prekonám, tak to bude práve s Tebou... Ale je to naozaj ťažké...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá