310.076 "Kafemlejne...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

310.076 "Kafemlejnek" ČSD z odliatku - H0

30 Príspevky
6 Užívatelia
0 Reactions
4,446 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

V dnešnej zásielke som okrem iného obdržal aj dlho vytúžený odliatok spolu s popismi, pojazdom, príslušenstvom, proste komplet všetko na stavbu Kafemlejnka... Viac nejdem prezrádzať, všetko priebežne... 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: tak do toho kamaráde. Som poriadne zvedavý a dúfam, že vo veľkosti H0 to dáš naozaj do riadnych detailoch. Držím palce.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: tak do toho kamaráde. Som poriadne zvedavý a dúfam, že vo veľkosti H0 to dáš naozaj do riadnych detailoch. Držím palce.

Zajtra začnem brúsiť kasňu, dnes som si to porovnával s pojazdom a presne ako si písal. Ten motor tam nevôjde, nie je problém ho vymeniť, problém je v tom, že je uložený priečne... Ale nejako to vymyslím... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Popri brúsení odliatku som urobil z tohto...

toto.... 🙂

Viem, že to nie je presne Kafemlejnek, ale dosť sa to podobá a bolo mi ľúto vyhodiť kasničku, keď bola v celkom dobrom stave. Musel som doplniť svetlá, nárazníky, opraviť strechu a podobne, ale výsledok je vcelku fajn... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/70-prestavba-parnej-lokomotivy-br89-na-310-0118-kafemlejnek-v-mierke-h0

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: čo dodať, včera poobede si prevzal balík a dnes poobede si uverejnil hotovú prestavbu zo ŠROTU (nie šrotíku). Ja viem o čom hovorím. Všetkým si nám dokázal, že "umíš uválet z prdu kuličku" ako vravia bratia česi. Čo dodať máš sakra peknú mašinku za 10€ 🙂 No nie celkom, lebo si tam dopĺňal svetlá, nárazníky a popisy, tak isto prestrek nebol zadarmo a tiež sa musí počítať modelárska práca, tak máš sakra peknú mašinku za 15€. to koliesko čo ťa tam hnevá, možno bude bežne zohnateľné na burze, len by som potreboval vedieť o aké koliesko ide. Prestavba sa ti podarila ak si uvedomíme za aký krátky čas si to stihol, tak nemôžem povedať nič iné, len to že si modelársky mág v stavbe a prestavbe modelov. Neuveriteľné.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Vybrúsené, ešte možno občas niekde niečo, drôtené doplnky pripravené, ešte čaká po uschnutí lepidla mierna úprava tvaru madiel a brúsenie cínu... Ide to skvele, pán Číž má skvelé odliatky, ktoré samozrejme dostať v eshope NFmodely.sk - ďakujem Samba

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: čo dodať, včera poobede si prevzal balík a dnes poobede si uverejnil hotovú prestavbu zo ŠROTU (nie šrotíku). Ja viem o čom hovorím. Všetkým si nám dokázal, že "umíš uválet z prdu kuličku" ako vravia bratia česi. Čo dodať máš sakra peknú mašinku za 10€ 🙂 No nie celkom, lebo si tam dopĺňal svetlá, nárazníky a popisy, tak isto prestrek nebol zadarmo a tiež sa musí počítať modelárska práca, tak máš sakra peknú mašinku za 15€. to koliesko čo ťa tam hnevá, možno bude bežne zohnateľné na burze, len by som potreboval vedieť o aké koliesko ide. Prestavba sa ti podarila ak si uvedomíme za aký krátky čas si to stihol, tak nemôžem povedať nič iné, len to že si modelársky mág v stavbe a prestavbe modelov. Neuveriteľné.

Ďakujem Samba. To bola taká oddychovka popri brúsení odliatku... A nebol to až taký šrot, tá kasňa nebola až tak hrozná... 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: tie "armatúry" na kotli vyzerajú perfektne. Tie drôtené doplnky dajú trochu zabrať, ale stoja za tú námahu. Zatiaľ to zvládaš bravúrne. A ďakujem za veľkú reklamu. odliatky p.Číža sú naozaj v poslednej dobe do detailov prepracované a dobrý má aj materiál na výrobu odliatkov. Kto neverí, nech vyskúša, odliatkov v mojom e-shope naozaj veľký sortiment. Nemôžem mať všetko, ale ak niečo niekto zháňa a vie, že to p.Číž odlieva, tak nie je problém doniesť. Stačí napísať na mail.
TEŠÍM SA S TEBOU !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: tie "armatúry" na kotli vyzerajú perfektne. Tie drôtené doplnky dajú trochu zabrať, ale stoja za tú námahu. Zatiaľ to zvládaš bravúrne. A ďakujem za veľkú reklamu. odliatky p.Číža sú naozaj v poslednej dobe do detailov prepracované a dobrý má aj materiál na výrobu odliatkov. Kto neverí, nech vyskúša, odliatkov v mojom e-shope naozaj veľký sortiment. Nemôžem mať všetko, ale ak niečo niekto zháňa a vie, že to p.Číž odlieva, tak nie je problém doniesť. Stačí napísať na mail.
TEŠÍM SA S TEBOU !!!

Ďakujem Samba za pochvalu. No pozeral som tú 314-ku, čo robí pán Číž, tak prosím rátaj s tým, že ju budem chcieť aj s popismi 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Páni kolegovia modelári, stojím pred dilemou. Ten pojazd, čo bol určený do tohto odliatku je aj s motorom asi o 1cm dlhší, teda sa nezmestí. Keby som vymenil motor, tak by sa zmestil, ale musel by som mierne zasiahnuť do rámu. Problém to nie je, dalo by sa to. Navyše by som mohol odstrániť to chybné ozubené koliečko. Mám sa do toho pustiť, s tým, že neskôr by som zohnal druhý pojazd BR89 na tú prerobenú kasničku? Čo Vy na to? Osobne si myslím, že tento odliatok sa mi vydaril nad moje očakávania...
Samba: je možné, že sa Ti ešte podarí zohnať jeden pojazd alebo lokomotívu BR89 v akomkoľvek stave, ale s dobrým pojazdom?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: kasnička vyzerá ako keby teraz vyšla z výroby, veď aj vyšla. Je pekne spracovaná a nalakovaná. Popisy super, už len pojazd ako píšeš. Viem, že si nedočkavý, lebo by si rád už mal mašinku hotovú. To či sa do toho pustíš je na tebe. Ďalší pojazd BR 89 sa mi možno podarí zohnať a mám taký pocit, že jednu ešte mám v zásielka z Nemecka, čo mi došla ešte pred Vianocami. Preverím a dám vedieť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: kasnička vyzerá ako keby teraz vyšla z výroby, veď aj vyšla. Je pekne spracovaná a nalakovaná. Popisy super, už len pojazd ako píšeš. Viem, že si nedočkavý, lebo by si rád už mal mašinku hotovú. To či sa do toho pustíš je na tebe. Ďalší pojazd BR 89 sa mi možno podarí zohnať a mám taký pocit, že jednu ešte mám v zásielka z Nemecka, čo mi došla ešte pred Vianocami. Preverím a dám vedieť.

Ok. Urobím to tak, že si počkám na ďalší pojazd a uvidím, v akom bude stave. Následne sa rozhodnem, ktorý upravím a ten druhý nechám na tú opravenú kasňu. Teda ešte to nejdem robiť... Ďakujem Samba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Neskutocne,ako dokazes za tak kratky cas robit taketo modely. nastrek perfektny,popisky tiez..a s tym pojazdom by som si pockal..takyto pekny model si zasluzi poriadny pojazd

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Neskutocne,ako dokazes za tak kratky cas robit taketo modely. nastrek perfektny,popisky tiez..a s tym pojazdom by som si pockal..takyto pekny model si zasluzi poriadny pojazd

Ďakujem rzvlaky. Aj počkám, veď mi nič neujde 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek pekná práca ako povedal Samba.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek pekná práca ako povedal Samba.

Ďakujem Hudi 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Postupuješ tempom japonskej továrne...... 🙂
Pekná parná mašinka, 😉
ale osobne by som radšej počkal na vhodný pojazd, veď nie sme na pretekoch a tak pekne spracovaná kasnička by si zaslúžila vhodný pojazd.
Držím palce.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ďakujem Ivor, aj počkám 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek aj ja sa pripájam k Ivorovi. Tiež by som počkal.Veď nič ti neutečie. 😆


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Trošku som v rámci relaxu a toho, že pojazd v najližšej dobe tak rýchlo nebude, napísal prvú časť článku. Prečítať si ho môžete tu: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/71-stavba-parnej-lokomotivy-310-076-kafemlejnek-z-odliatku-mierka-h0
Pojazd bude v druhej časti... Mimochodom, už mám novú prácu... B) 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Trošku som v rámci relaxu a toho, že pojazd v najližšej dobe tak rýchlo nebude, napísal prvú časť článku. Prečítať si ho môžete tu: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/71-stavba-parnej-lokomotivy-310-076-kafemlejnek-z-odliatku-mierka-h0
Pojazd bude v druhej časti... Mimochodom, už mám novú prácu... B) 😉

gratulujem, nech sa ti v nej páči... 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Páni, môj Kafemlejnek z odliatku sa dočkal aj pojazdu... konkrétne z BR89 od Pika... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

no vidíš, s nožičkami je to krajšie 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá