Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

741 516

12 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
2,506 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Pustil jsem se do stroje 741.516 ex 740 615 v majetku ČMZO Přerov, pokud si říkáte, proč zrovna tato, když se věnuji dolům, tak tento stroj byl na jistou dobu šachtě zapůjčen jako náhrada za jednu jejich 740, která byla toho času na opravě. Aby lokomotiva mohla plnohodnotně sloužit, byla kromě volacího čísla vybavena po dobu služby na dolech i "důlním" spřáhlem, neboli tuhou ojí. Jedná se tudíž o loko šachty, byť dočasnou a zároveň to není žádná "exotika".

Předloha v civilu

předloha při službě na šachtě
?1350303482
Dobře patrná je důlní kuple

Model

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

:woohoo: tak vzniká ďalší krásny model. Ja mám nesmierne rád dieselové lokomotívy, navyše ešte aj ak majú nejaký náter, ktorý sa tak často nevidí. Super zaza, dúfam, že sa s nami budeš deliť o postup stavby. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Zaza: odliatok ti pekne sedí na pojazde. Takže teraz by ma zaujímalo od koho je odliatok. Tieto farebné už veľmi nie je vidieť, Asi bude dávnejšej produkcie, alebo ešte je možné, že autorom je pán Máša, lebo on ešte aj v dnešnej dobe produkuje tieto farebné odliatky. Ďalšia otázka: prečo si urobil to vyrezanie rámu nad prvou, respektíve poslednou nápravou? A ešte či si robil úplne samostatný pojazd, alebo si niečo upravil a použil?
Viem, že mojich otázok je možno naraz veľa, ale sám sa snažím (učím) robiť tiež modely vlastnej výroby, tak všetko nové je aj pre mňa osožné.
Veľa zdaru pri tvorbe tohoto pekného "kocúra" Nech ti po dokončení pekne pradie.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Takže kolegáčci, Samba mě tu zasypal otázkami, tak mu je zodpovím 🙂

1) autor odlitky - ano, správně, odlitek je od pana Máši, má naprosto luxusní odlitky, se kterými je minimum práce. Dělá jak 740 tak 742. Přestože dělám řadu 740, použil jsem odlitek 742, protože první serie T448 měla stejné boky rámů.

2) proč jsem udělal výřez pod první osou - protože jej tam má předloha ?1350303482

3) pojezd - zatím to sedí na remotorizovaném pojezdu V100, na které přímo pan Máša své odlitky dělá, a to i na verzi s původním motorem. Model ale nejspíše půjde na pojezd ROCO 290

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Takže postup ve stavbě

Pokud jsem na nic nezapomněl, tak bych měl mít vyvrtány snad všechny otvory. Dal mi zabrat horní reflektor, ale povedlo se. Na místě už jsou také madla, zábradlí přijde na řadu po laku, teď by překáželo při maskování

Masky jsou použity ČS Train, které jsou vyráběny přímo jako záměnný díl za původní masky V100
A pokud by se chtěl někdo zeptat, proč je lokomotiva značena řadou 741 místo 740 a přitom vypadá normálně, tak lokomotiva byla zpřevodována na vyšší rychlost, myslím, že nyní může 100km/h místo původních 70.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Parádička Zaza. Ináč, V100 pojazd je síce starý, ale dobrý. Ja mám taký upravený na svojom Okuliarnikovi (Brejlovcovi) 😉 a jazdí bezchybne. Takže pokiaľ ide dobre, tak v tom nevidím nič zlé 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Opět se pracuje, výřezy pod první nápravou jsem ošetřil tak, aby souhlasily s reálem


Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ktovie, prečo sú vlastne tie výrezy tam a tak, ako sú... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Snadnější přístup k brzdám či jiné partii podvozku? Také nevím kolego....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Snadnější přístup k brzdám či jiné partii podvozku? Také nevím kolego....

To bola viac-menej rečnícka otázka. Nejaký dôvod to určite má 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Tak a máme první základní nástřik, radši jsem zvolil bílou

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

První vrstva, Tamiya XF14

Z*


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá