Moje modely z odlia...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Moje modely z odliatku

46 Príspevky
7 Užívatelia
29 Likes
2,406 Zobrazenia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
Topic starter  

Ahojte modelári.
V novom roku som rozostaval niekoľko modelov zo stavebníc a tu prinášam dva modely z tých, ktoré som postavil.
Na jednom z nich síce ešte chýbajú popisy ( dúfam že čoskoro obtisky " Československá pošta" ) pribudnú.

Modelár TT


   
Citácia
Značky témy
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marian: pribudnú, pribudnú, už sú u mňa, len trocha strpenia. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, tie sú super. Aj ja chcem také vagóny na obilniny, pamätám si také ako malý na stanici v Novej Bani, kde som chodieval so starkou. 🙂 Dajú sa také zoznať aj v H0?
Marian, skvelá práca :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Vau, tie sú super. Aj ja chcem také vagóny na obilniny, pamätám si také ako malý na stanici v Novej Bani, kde som chodieval so starkou. 🙂 Dajú sa také zoznať aj v H0?
Marian, skvelá práca :woohoo:

Samozrejme, že dajú. ES Pečky (pán Dvořáček), cena 490,- Kč ( 18,30€), čo je celkom v pohode cena. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, tie sú super. Aj ja chcem také vagóny na obilniny, pamätám si také ako malý na stanici v Novej Bani, kde som chodieval so starkou. 🙂 Dajú sa také zoznať aj v H0?
Marian, skvelá práca :woohoo:

Samozrejme, že dajú. ES Pečky (pán Dvořáček), cena 490,- Kč ( 18,30€), čo je celkom v pohode cena. 😉

Vau, tak to je ozaj dobrá cena. A to je aj s tými popismi? Dúfam, že ich neprestanú vyrábať, kým sa k nim dostanem 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ahojte modelári.
V novom roku som rozostaval niekoľko modelov zo stavebníc a tu prinášam dva modely z tých, ktoré som postavil.
Na jednom z nich síce ešte chýbajú popisy ( dúfam že čoskoro obtisky " Československá pošta" ) pribudnú.

Marian:
Skvelá práca! Oba vagóniky sa Ti podarili.
A ten vagónik na obilniny je ozdobou koľajiska... 😉 ( Neviem,či sa ja niekedy dostanem ku stavaniu vozňov......... :huh: )

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Nádherné vecičky :woohoo:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

podarené stavbičky... Akéže bude mať ten poštový vagón označenie? Gbs? alebo Gbkkqs? (to len tak na okraj) 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Pri prehliadke mojich starých odliatkov som narazil na zaujímavú kasničku motorového vozňa rady VT98 v železničnej správe DB v modelovej veľkosti TT (1:120). Odliatok je staršieho vyhotovenia a naozaj neviem od koho pochádza. Ja som k nemu prišiel pri hromadnej kúpe viacerých starých odliatkov na Pražskej burze. Do odliatku po minimálnej úprave pasoval pojazd zo START lokomotívy BTTB. Takže stavba je týmto veľmi uľahčená a jednoduchá. Viem, že ešte nemám dokončené aj iné projekty, ale snažím sa pripraviť si viac modelov na nástrek, keď už raz vybalím striekací box a AirBrusch. Prinášam aj nejaké tie obrázky. 

DSC 0515
DSC 0514
DSC 0513

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau, Samba, aj keď starý, ale pekný odliatok. Nie je to od pána Mášu alebo Molatu? Nikdy si nepamätám, ktorý z nich používal tieto farebné epoxidy. Či oni nerobili TT? Držím palce pri stavbe.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: Molata hojne v minulosti používal zelenú farbu epoxidu. Je možné, že je to jeho odliatok. Máša to asi nebude, lebo ten sa viac venoval H0, ako aj pán Číž. Odliatok je naozaj celkom pekne odliaty, aj keď s dnešnými odliatkami sa porovnať nedá. Mňa však teší, že mi do zbierky takto pribudne ďalší motorový vozeň ( tých mám zatiaľ nejako málo ), aj keď nie v správe ČSD, čo mne ako zberateľovi nijako neprekáža. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Keď kupujem odliatky od pána Molatu, vždy mi pribalí niečo navyše. Takto som sa dostal k zaujímavému odliatku parnej lokomotívy rady 456.1 U.N.R.A. Po prehrabávaní sa mojimi šrotmi a meraniami a porovnávaním som zistil, že najlepší pojazd  bude z BR 56 a tender z BR 35.

Tak som sa pustil do stavby. Prvé položenie odliatku na pojazd. Tender už prešiel miernymi úpravami.

20220917 172203

 

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba parádička, ako to zapasovalo. Teším sa na výsledok, ďakujem za zverejnenie

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Pri pohľade na odliatok kasničky som sa rozhodol, že kotol vybrúsim do hladka a všetky armatúry a doplnky nahradím detailnejšími. Na to mi poslúžila stará kasnička BR56. "Vyoperoval som z nej komín, kompresor, tienidlá nad prednými okienkami a z aršíku doplnkov pre lokomotívy a vagóny som použil príruby parovodov. Z maskovacej pásku hrúbky 1mm som ešte znázornil pásoviny spájania na kotli. No a po týchto úpravách to zatiaľ vyzerá takto. 

20230927 190724
20230927 190450
20230927 190706
20230927 190846

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Začínam detailovanie kasničky pomocou medených drôtikov, oceľových drôtikov, plastových doplnkov a doplnkov z 3D tlače. Obrázky bez komentára v poradí ako som postupoval.

20230928 202304
20230929 193323
20230928 202207
20230929 213232
20230929 182039
20230929 213333
20230930 135233
20230930 135311
20230930 135340

   
Marek and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

A detailoval som ďalej ... aj masky podvozkov na tendri. Dnes pribudli aj dymničné dvierka z 3D tlače a horný reflektor. Tým je už kasnička pripravená na nástrek farby. Ešte mi ostáva dokončiť tender, aby aj on bol pripravený.

20231001 174230
20231001 174319
20231027 170040
20231027 165926
20231002 191624
20231006 193704

   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba to bude určite jedinečný model, ktorý nemá každý, navyše s týmito úpravami už duplom nie. Teším sa na výsledok, zatiaľ je to výborné, čakáme fotky už vo farbe 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Včera som na model pridal leptané rebríčky, namiesto tých umelohmotných a poškodených. Tým je model pripravený na základný nástrek. Samozrejme pred tým úplné rozobratie pojazdu a precízne odmastenie. To znamená, že ďalšie obrázky by už mali byť po základe. Sám sa eším na výsledok. 

20231101 095127

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba až po včerajšom telefonickom rozhovore som si uvedomil tie rebríčky. Vyzerá to dobre, určite hovorím za viacerých, že sa nevieme dočkať modelu vo farbe...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Trochu som nestíhal uverejňovať fotky z postupu stavby. Vďaka zlému počasiu to dnes napravím. Po večeroch som neustále modeloval, tak som dodetailovaný model musel znovu rozobrať, aby som ho mohol nastriekať. Samozrejme úplnou "rozborkou" prešiel aj pojazd, aby aj on prešiel lakovaním. Ale pekne poporiadku. 

Ako prvý prišiel na rad základný nástrek. Po nástreku je vidieť ako pekne sa doplnky a detaily zjednotili. Toto mám najradšej na celej stavbe, keď to farba peke zjednotí. Posúďte sami z priloženej fotografii.

20231102 165205 resized

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Po dôkladnom vyschnúť základu som všetko nalakoval čiernou lesklou farbou. Znovu priložím aj nejaké foto.

20231104 135652
20231104 135804

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dnes som model skompletoval. Jazda je parádna a takto vyzerá skompletovaný model. Už ostáva zohnať popis, nasypäť uhlie a nakoniec matný lak. 

20231105 113557
20231105 113646
20231105 113452

   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba vyzerá úžasne, ešte aj tá základná farba tomu dala textúru opravenej a natretej lokomotívy. Nádhera, krásny model. Dúfam, že ho uvidím aj naživo 👍 👍 👍

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ďakujem Marek, zatiaľ to vyzerá fajnovo. Dúfam, že po popisoch matný lak urobí čo má, lebo teraz je to veľmi, veľmi lesklé.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba lepšie sa zamaskujú popisy, hádam ale chytia. Ak nie, odporúčam DekalFix - je to super vecička, ale určite poznáš.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá