T478.1 z odliatku, ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T478.1 z odliatku, mierka H0

137 Príspevky
6 Užívatelia
50 Likes
5,732 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Pozerám si obrázky Bardotky, tento náter sa mi veľmi páči. Keďže idem v blízkej dobe stavať z odliatku od Sambu (p. Číž), tak rozmýšľam práve nad týmto náterom 😉 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Tak som sa pustil do toho. Zatiaľ nahrubo vybrúsené... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ja som po tomto nátere pokukával tiež a aj naďalej pokukávam. Mám už dokonca aj popisy od Rosenauera a mám aj odliatok a dokonca aj plne funkčný pojazd. Myslím však, že by bolo asi nesprávne robiť tento náter a s číslom T478.1002, lebo ide o úplne inú kasňu, kde sa jedná o prototypovú zamračenú, ktorá mala oblé "prsia" a nie hranaté, ako má tvoj odliatok. Naozaj nepatrím medzi rátačov nitov, ale myslím, že by to nebolo správne, lebo sa jedná o úplne inú mašinku. To je už dosť veľký rozdiel, ktorý by nebol správny. Ale som rád, že aj napriek zaneprázdneniu si vieš nájsť čas a naďalej modeluješ. Držím palce pri správnom výbere náteru.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: ja som po tomto nátere pokukával tiež a aj naďalej pokukávam. Mám už dokonca aj popisy od Rosenauera a mám aj odliatok a dokonca aj plne funkčný pojazd. Myslím však, že by bolo asi nesprávne robiť tento náter a s číslom T478.1002, lebo ide o úplne inú kasňu, kde sa jedná o prototypovú zamračenú, ktorá mala oblé "prsia" a nie hranaté, ako má tvoj odliatok. Naozaj nepatrím medzi rátačov nitov, ale myslím, že by to nebolo správne, lebo sa jedná o úplne inú mašinku. To je už dosť veľký rozdiel, ktorý by nebol správny. Ale som rád, že aj napriek zaneprázdneniu si vieš nájsť čas a naďalej modeluješ. Držím palce pri správnom výbere náteru.

Ďakujem Samba. No keď sa na to pozerám, tak máš pravdu. Z toho vyplýva, že bude v klasickom sfarbení a teda budem neskôr chcieť aj správnu kasňu na tento náter 😉 Ďakujem za upozornenie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ja som po tomto nátere pokukával tiež a aj naďalej pokukávam. Mám už dokonca aj popisy od Rosenauera a mám aj odliatok a dokonca aj plne funkčný pojazd. Myslím však, že by bolo asi nesprávne robiť tento náter a s číslom T478.1002, lebo ide o úplne inú kasňu, kde sa jedná o prototypovú zamračenú, ktorá mala oblé "prsia" a nie hranaté, ako má tvoj odliatok. Naozaj nepatrím medzi rátačov nitov, ale myslím, že by to nebolo správne, lebo sa jedná o úplne inú mašinku. To je už dosť veľký rozdiel, ktorý by nebol správny. Ale som rád, že aj napriek zaneprázdneniu si vieš nájsť čas a naďalej modeluješ. Držím palce pri správnom výbere náteru.

Ďakujem Samba. No keď sa na to pozerám, tak máš pravdu. Z toho vyplýva, že bude v klasickom sfarbení a teda budem neskôr chcieť aj správnu kasňu na tento náter 😉 Ďakujem za upozornenie 🙂

... nezúfaj, veď tento typ mal asi najväčšiu škálu náterov zo všetkých lokomotív. Ja sa tiež neviem k tejto lokomotíve prepracovať a bol by som rád, keby som ju v zbierke mal. Ja som pevne rozhodnutý pre tento model, lebo ten výstavný lak v modrom, by som asi ťažko zvládol.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Našiel som aj "správnu" lokomotívu pre tento náter, síce už nové značenie, ale stále ČSD... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@Anonymný 46)
Skúsený člen
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek no keď to tak to urobíš to bude nádherné


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek no keď to tak to urobíš to bude nádherné

Ďakujem Hudi, ale už som sa rozhodol, bude červená 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Hrubé vybrúsenie by bolo, nástrek základnou farbou pre zvýraznenie potreby dobrusovania 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Interiér do Bardotky je namaľovaný... a keď som ho robil, tak som konečne dotiahol aj interiér do nekonečného Kyklopa 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... no vyhral si sa so stanovišťami náramne. Je to veľmi zaujímavé a podarili sa ti. Teraz by si to pýtalo aj osvetlené stanovištia. Bolo by škoda ich neukázať. Hoci sám viem, ako je to so svetlom v mašinkách. Ale ty si zručnejší elektotechnik ako ja.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: ... no vyhral si sa so stanovišťami náramne. Je to veľmi zaujímavé a podarili sa ti. Teraz by si to pýtalo aj osvetlené stanovištia. Bolo by škoda ich neukázať. Hoci sám viem, ako je to so svetlom v mašinkách. Ale ty si zručnejší elektotechnik ako ja.

Ďakujem Samba. Možno ich osvetlím, ale už vidím tie pohľady rátačov nitov, že lokomotíva nesvieti v kabíne za jazdy... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Pohrabal som sa v zásobách svojich leptaných doplnkov a našiel som niečo, čo sa mi celkom hodilo na Bardotku. Preto som to hneď aj zakomponoval 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... už som to tu spomínal veľakrát, takže sa budem znovu opakovať. Tvoju modelársku prácu sledujem už pár rôčkov a vždy sa každým modelom posúvať dopredu. Tu je ďalší dôkaz. Leptané doplnky vedia náramne dodetailovať a dotvoriť model k vernejšiemu obrazu ku skutočnej predlohe. Tie mriežky vetrákov a schodíky sú famózne. Je vidieť, že každým modelom rastieš, rastieš a rastieš. To je dôkaz toho, že v tomto hobby limity neexistujú. Len tak ďalej. Tento model si zaslúži takéto krásne detaily. Vždy som ti tvrdil, že nie je kam sa ponáhľať. Verím, že táto a ďalšie stavby ťa budú viac a viac tešiť. Držím palce!!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: ... už som to tu spomínal veľakrát, takže sa budem znovu opakovať. Tvoju modelársku prácu sledujem už pár rôčkov a vždy sa každým modelom posúvať dopredu. Tu je ďalší dôkaz. Leptané doplnky vedia náramne dodetailovať a dotvoriť model k vernejšiemu obrazu ku skutočnej predlohe. Tie mriežky vetrákov a schodíky sú famózne. Je vidieť, že každým modelom rastieš, rastieš a rastieš. To je dôkaz toho, že v tomto hobby limity neexistujú. Len tak ďalej. Tento model si zaslúži takéto krásne detaily. Vždy som ti tvrdil, že nie je kam sa ponáhľať. Verím, že táto a ďalšie stavby ťa budú viac a viac tešiť. Držím palce!!!

Ďakujem Samba. Dúfam, že som nezabudol u Teba v poslednej objednávke prihodiť cedulky na túto lokomotívu 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... už som to tu spomínal veľakrát, takže sa budem znovu opakovať. Tvoju modelársku prácu sledujem už pár rôčkov a vždy sa každým modelom posúvať dopredu. Tu je ďalší dôkaz. Leptané doplnky vedia náramne dodetailovať a dotvoriť model k vernejšiemu obrazu ku skutočnej predlohe. Tie mriežky vetrákov a schodíky sú famózne. Je vidieť, že každým modelom rastieš, rastieš a rastieš. To je dôkaz toho, že v tomto hobby limity neexistujú. Len tak ďalej. Tento model si zaslúži takéto krásne detaily. Vždy som ti tvrdil, že nie je kam sa ponáhľať. Verím, že táto a ďalšie stavby ťa budú viac a viac tešiť. Držím palce!!!

Ďakujem Samba. Dúfam, že som nezabudol u Teba v poslednej objednávke prihodiť cedulky na túto lokomotívu 😉

... ano máš ich v objednávke. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Samba, musím uznať, tie maskovacie pásky od Teba sú úplne super. Asi Ťa budem ešte otravovať a objednám aj iné šírky 😉 Ďakujem veľmi krásne

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... viem, že originálne modelárske maskovacie pásky sú super. Preto som ti ich aj poslal a vidím, že ich už aj využívaš. Nie je problém, viem ti ch u nás zaobstarať.
No vidím, že už je zamračená v laku a má už aj výstražný pás na prsiach. Paráda.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Som očarený, aké sú tie mastovacie pásky Iteleri skvelé. Striekané farbami v spreji, nakoľko airbrush mám stále iba pištoľ 😉 a musím povedať, že takýto nástrek sa mi ešte nepodaril. A čo už potom, keď bude airbrush? Viem, samochváľa smrdí, ale fakt som spokojný. Budú potrebné akurát menšie úpravy farby medzi žalúziami, nakoľko sprejom sa to nedá tak presne a nechcel som tam mať hrubú vrstvu farby... 🙂 Samozrejme, ešte pluh musím dofarbiť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Nástrek je pekný, ale trochu som dúfal, že tie vetracie žalúzie vymeníš., resp. že budeš pokračovať v tých leptaných doplnkoch, ktoré predsa len model dokážu po stránke detailov pozdvihnúť.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

MAREK:
Nástrek je pekný, ale trochu som dúfal, že tie vetracie žalúzie vymeníš., resp. že budeš pokračovať v tých leptaných doplnkoch, ktoré predsa len model dokážu po stránke detailov pozdvihnúť.

Ďakujem Ivor. No chcel som pôvodne ich nejako prerobiť, ale nakoniec po pokusoch s evergreenom to nebolo ono. A leptané som mal iba stupačky a mriežky. iné doplnky leptané nemám. A ceduľky čakám od Sambu v objednávke. Podarilo sa mi ich aspoň vybrúsiť tak, že vyzerajú v pohode, aj keď nie dokonale. Ale nevadí mi to, veď je to odliatok 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Ten pluh mi nedal, ale som sa riadne bál, že to pokazím.... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... ty páliš ako píla. Tvojmu tempu by asi nikto nestíhal. Ale za výsledok ťa veľmi rád pochválim, lebo za pochvalu určite stojí. Staviaš krásnu a kultovú mašinku, ktorá sa v správe ČSD nachádzala. No a nesmiem zabudnúť, že sa jedná o mašinu s nezameniteľným zvukom. No ale poďme k tvojmu modelu kasničky z odliatku. Výborný výber odliatku od pána Číža, je to najlepšia kvalita odliatkov na trhu. Pekné opracovanie, dal si si naozaj záležať. Super rozhodnutie použiť dostupné leptané doplnky (dúfam, že v tom budeš pokračovať aj pri konečnom dodetailované modelu). Parádny výber náteru a super prevedenie pomocou sprai-ov. Viem, že aj interiér stanovísk strojvedúceho si farebne dotiahol k dokonalosti. No čo dodať?? Proste ti pod rukami rastie krásny model, hodný veľkého a naozajstného modelára. Už len pojazd, ale to nejako určite vyriešime, alebo možno sa aj sám do niečoho pustíš. Ďakujem, že som mohol nahliadnuť do tvojej modelárskej dielni. Len tak ďalej, je zaujímavé ťa pozorovať ako rastieš.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Ďakujem veľmi krásne Samba. Slová od Teba sú naozaj povzbudivé. Čo sa týka pojazdu, pohrávam sa s myšlienkou upraviť a použiť pojazd z Piko lokomotívy, tej oranžovej zo 6 epochy. Síce je pekná, páči sa mi, ale nehodí sa mi do epochy... Neviem sa rozhodnúť. Alebo navrhuješ iný pojazd? Napríklad mosadzný?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ďakujem veľmi krásne Samba. Slová od Teba sú naozaj povzbudivé. Čo sa týka pojazdu, pohrávam sa s myšlienkou upraviť a použiť pojazd z Piko lokomotívy, tej oranžovej zo 6 epochy. Síce je pekná, páči sa mi, ale nehodí sa mi do epochy... Neviem sa rozhodnúť. Alebo navrhuješ iný pojazd? Napríklad mosadzný?

... ak by som sa ja mal rozhodnúť, tak by som počkal na nejakú V100, alebo BR110 (GUTZOLD/PIKO), alebo by som išiel do mosadzného pojazdu. Nme osobne trochu hluku pri mosadzi nevadí. Určite ti neporadím, aby si rozobral preto lokomotívu zo zbierky, aj keď sa ti nehodí do epochy. Budeš potom banovať. Trpezlivosť určite ruže prináša a niečo sa objaví a budeš mať pojazd vhodný do tejto mašinky.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá