Stavba modelov zo s...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavba modelov zo stavebníc

83 Príspevky
8 Užívatelia
36 Likes
3,120 Zobrazenia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
Topic starter  

Ahojte modelári.
To že sem pravidelne neprispievam, neznamená že toto fórum nesledujem.
A aby si niekto nemyslel že zaháľam, prikladám fotky mojich posledných pokusov o modelovanie.
Vopred sa ospravedlňujem za kvalitu fotiek, ale počas fotienia bolo zamračené a fotoateliér doma nemám.

 

 

 

 

 

Modelár TT


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Krásne modely Marian :woohoo: Celý čas ticho a potom toto vytiahneš na nás... Super

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marian: čo dodať, modely sú zaujímavé a vybral si si prakticky naj.. od SDV. Stavbu žeriavového vagónu od pánov Štěpničkových mám už za sebou a je to nádherný vagón. Pekné obohatenie tvojho vozňo-parku. Gratulujem !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marian:
Pekne zostavené modely v modelovej mierke mojej krvnej skupiny TT ....
Keby k tým "Rybákom" pribudol ešte aspoň jeden, bola by to nádherná súpravička....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Hoci som zberateľom modelov, niekedy leziem do kapusty modelárom a kedy-tedy aj niečo zmodelujem. Kedy inokedy, ak nie na Vianoce??!!
Poprezeral som neskutočné množstvo mojich začatých projektov a aj nedotknuté stavebnice. Po dlhom rozmýšľaní som sa rozhodol pre stavebnicu plošinového vagónu s vysokými bočnicami a klanicami rady Paov v správe ČSD. Stavebnica je niekdajšej produkcie Plastikomu Kolín. Mám rád tieto stavebnice, lebo jednotlivé diely sú odliate z farebného plastu a už ich netreba farbiť a dokonca sú popísané "tamponprintom", čo je asi ich najväčšia výhoda. Hotový model z tejto stavebnice je veľmi v jednoduchom prevedení, ale po menších úpravách komponentami PEHO a doplnené detailov z drôtikov a leptaných doplnkoch vznikne celkom pekný model. Ale fotky sú vždy viac ako písané slovo, tak Vám ponúkam aj tri zábery na hotový model v mojom prevedení.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Krásny model Samba, až si pýta náklad guľatiny 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... ďakujem za pochvalu. Bol to len taký malý pokus o modelovanie, nič náročné. Tieto vagóny sa používali len do konca 80-tych rokov minulého storočia a boli určené na prepravu voľne uloženého materiálu. Preprava dreva bola možná, ale v využívali sa aj na prepravu iných nákladov, ako sú stroje, strojné zariadenia, veľké bedne, vozidlá, atď... Možností je neúrekom. Viem, že retiazky na klaniciach pripomínajú hlavne prepravu dreva. Na tomto modely sú detaily retiazok ľahko odstraniteľné. Keď má nasadené retiazky na klaniciach, tak bude náklad len v menšej výške, aby nezasahoval do takto uviazaných reťazí. Vagónik znovu obohatí moju rozsiahlu zbierku a priznám sa, že do teraz mi v zbierke takýto vagón chýbal. ešte raz ďakujem za pochvalu. Poteší to, aj keď viem, že sa nejedná o super-model.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

To máš pravdu. Vagón si určite zaslúži byť v Tvojej krásnej zbierke. Ja som myslel tú guľatinu len preto, lebo keď som bol malý, tak som takéto vagóny videl vždy len s guľatinou. Ale to môže byť aj preto, lebo som vyrastal v Žarnovici a tam bol známy závod Preglejka. Takže tam vozili práve guľatinu. Aj preto som aj ja na svoj dal práve taký náklad 🙂 Ale Tvoj je krajší, má aj popisy 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: vagónik ktorý si odfotil a máš v zbierke je zo stavebnice BRAMOS. Práve túto stavebnicu som nedávno zaradil do môjho e-shopu a dokonca som doviezol aj stavebnicu Paon ( s nízkymi bočnicami). Problém s popisom je v tom, že žiadny bežný výrobca tieto popisy nerobí ako vo veľkosti H0, tak ani vo veľkosti TT. Takže je potrebné trpezlivo počkať, kým ich vyrobí niekto na objednávku. Keby si mal vagónik hotový od BRAMOS-u, tak by bol aj v tamponprinte a bol by aj s popisom. Ale nevadí, lebo v súprave si svoje miesto zastane aj takto. Je to pekný vagónik a bude sa na koľajisku vynímať. Ja sám neviem, čo bude tento môj vagónik voziť a dokonca ani neviem, či bude niekedy po mojom koľajisku jazdiť, lebo času je na koľajisko čím ďalej tým menej a menej. Ale našťastie modelovanie nie je len o modelovaní koľajiska a aj takéto modelovanie obyčajných-neobyčajných vagónikov a modelov nás modelárov vie nedchnúť. Ja mám veľké množstvo modelov, ale keď sa pozriem na model, ktorý som postavil vlastnými rukami je to úplne iné, ako keď si prezerám fabrický model, alebo model postavený niekým iným. To je tak ako s deťmi, tie naše vlastné sú pre nás rodičov tie najdokonalejšie.A tak to má aj byť.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Hoci som zberateľom modelov, niekedy leziem do kapusty modelárom a kedy-tedy aj niečo zmodelujem. Kedy inokedy, ak nie na Vianoce??!!
Poprezeral som neskutočné množstvo mojich začatých projektov a aj nedotknuté stavebnice. Po dlhom rozmýšľaní som sa rozhodol pre stavebnicu plošinového vagónu s vysokými bočnicami a klanicami rady Paov v správe ČSD. Stavebnica je niekdajšej produkcie Plastikomu Kolín. Mám rád tieto stavebnice, lebo jednotlivé diely sú odliate z farebného plastu a už ich netreba farbiť a dokonca sú popísané "tamponprintom", čo je asi ich najväčšia výhoda. Hotový model z tejto stavebnice je veľmi v jednoduchom prevedení, ale po menších úpravách komponentami PEHO a doplnené detailov z drôtikov a leptaných doplnkoch vznikne celkom pekný model. Ale fotky sú vždy viac ako písané slovo, tak Vám ponúkam aj tri zábery na hotový model v mojom prevedení.

SAMBA:
Pekný model do zbierky. Viem, ako je to aj v Tvojom prípade s voľným časom, ( som na tom podobne ) , tak Ti prajem, aby Ťa v budúcom roku "voľný čas pre modelovú železnicu", navštevoval aspoň trošku častejšie ako tento rok...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Pozdravujem všetkých. Túto zimu sa mi zatiaľ darí dokončovať vlaňajšie hriechy. Ztr/Glm sú Vacek a popisy martin-model, drobné úpravy sú moje dielo. Vtr sú tiež stavebnice od Vaceka, popisy Jiran a Vtu je vymyslenec.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Ahoj Peter: tak aj ty si sa cez svoje voľno dostal k modelovaniu. To je super. Doprial si si pekné vagóniky. Upravoval si hotové modely, či si staval zo stavebníc? Sám neviem, či Vacek ponúka aj stavebnice, ja som mal možnosť poznať len jeho hotové modely. Tie vyzerali naozaj dobre a čo ešte po tvojich úpravách. PARÁDA !!! Ten vymyslenec Vtu je celkom dobrý vymyslenec, aj by som povedal, že je to pravý Vtu. Podarili sa ti na jednotku s hviezdičkou. Viem, že máš toho na dokončievanie viac, tak len tak ďalej. Potešil si oko modelára. Ďakujem za príspevok.


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Dostalo sa to ku mne ako nezostavené stavebnice. Vtu som si urobil zo zvyškov, pozostáva z Vacekovho podvozku a búdky, nástavba uhliaku je z rokáckeho vozňa. Časom do nich doplním aj náklad uhlia.
PS: ešte mám čosi v rozpracovaní, ale až bude hotovo, opäť sa tu pochválim.


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Dnes som popracoval na ďalšom modeli. Tiež z kategórie vymyslencov. Ani neviem, či to patrí do tejto diskusie. Plošiňák vznikol na podvozku rokáckeho vozu, nadstavba je z balzy a profilov evergreen, brzdarska búda je z resinového odliatku kúpeného na burze v Prahe. Parný valec som kúpil za cca 3€, ale trocha som ho prekopal, aby vypadal aspoň kúsok vierohodne. (Pre ukážku, je na jednom zo záberov v pôvodnom stave pred prerábkou. Výrobca mi nie je známy.)


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Vau, tak to mi padla sánka. To vyzerá neskutočne dobre. :woohoo: Paráda. Dokonalé :woohoo: Palec hore a klobúk dole, mimochodom, určite to sem patrí 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Peter: ... čo dodať?! Stavba ti vyšla na jednotku z hviezdičkou. Ten parný valec nemá chybu a v tvojej úprave je neporovnateľne lepší ako pôvodný náter. Tento vagónik mi pripadá do III. epochy a náklad je z II.epochy, čo je úplne v poriadku, lebo aj dnes na vagónoch VI.epochy sa môžu nachádzať náklady historickej hodnoty. Vagónik je naozaj parádny. Je vidieť, že keď sa do niečoho pustíš, máš vopred premyslené čo s toho vzíde. Ďakujem za možné nahliadnutie na tvoje modelárske umenie.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Peťo:
Perfektná prestavba a impozantný výsledok !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Môj žeriav, bývalý žeriav z vrakoviska, mimochodom stavebnica od Kibri práve prežíva generálnu opravu... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: ... tento žeriav si pamätám ešte z tvojej povaly. Je to pekný a zaujímavý model. Teraz po natretí je ako nový. Vidím, že pomaly si chystáš veci na tvoje budúce megakoľajisko.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Marek: ... tento žeriav si pamätám ešte z tvojej povaly. Je to pekný a zaujímavý model. Teraz po natretí je ako nový. Vidím, že pomaly si chystáš veci na tvoje budúce megakoľajisko.

Hej, po večeroch po práci sa trochu zabávam na odreagovanie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Žeriav pokročil.. Ešte nejaké detaily 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Vďaka tenkým maskovacím páskam od Ježiška som mohol skvele natrieť aj hák žeriavu. Ešte by som rád vedel, či to malo aj iné detaily, lebo nejako sa mi nepodarilo veľa fotiek tohto typu nájsť. To bude asi tým, že neviem, aký je to typ 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
Topic starter  

Marian:
Pekne zostavené modely v modelovej mierke mojej krvnej skupiny TT ....
Keby k tým "Rybákom" pribudol ešte aspoň jeden, bola by to nádherná súpravička....

Ivorove slová boli vyslišané

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Nádherná súprava Marian, krása.. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marian:
Jedným slovom NÁDHERA !!!

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá