Stavebnice od pána ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Stavebnice od pána ing. Štěpničku

145 Príspevky
8 Užívatelia
1 Likes
22.5 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Dovolil som si otvoriť novú tému. Budem Vás v nej pravidelne informovať o nových produktoch od pána ing. Michala Štěpničku. Stavebnice sú z odliatkov, doplnené leptanými detailami. Určite ich už poznáte z môjho e-shopu. Známe sú aj ako "laskominky" ktoré skladá pán Hronec z Haliče. Niektoré sa objavili aj na Dedovom Nku.

Tentokrát prinášam úplne horúcu novinku - stavebnicu kontajnérového návesu BSS NK 26.069/O61 ISO-1C v modelovej veľkosti TT (mierka 1:120). Jeho cena v mojom e-shope bude 6,95€. Vhodný je ku stavebniciam ťahačov návesov TATRA a LIAZ, ktoré si tiež môžete zakúpiť v mojom e-shope. Kontajnéry pasujú od SDV (ale preverím či by na ne pasovali aj kontajnéry BTTB). V mojom e-shope sa tieto návesy objavia už po tomto víkende, kde budú na Pražkej burze úplnou novinkou z dielne p.Štěpničku. Modelovaniu zdar 👿

 

 

 

 


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Všetko je to veľmi pekné, ale bude niekedy niečo takéto aj v H0? Nemám nič proti TT, ale všade sa uvádza, že H0 je najobľúbenejšia mierka medzi modelármi, prečo sa teda väčšina výrobcov zaoberá viacej mierkou TT? Akože nepochopte ma zle, TT je veľmi pekná mierka, dostupná, je to skvelý kompromis medzi H0 a N, nakoľko je menšia ako H0 ale umožňuje vytvárať modely viac detailné ako N. Ja osobne by som napríklad uvítal výber stavebníc, odliatkov ako aj leptov pre mierku H0 v rovnakom množstve ako je v TT a navyše za aspoň trochu bližšie ceny. Viem, že my s tým veľa nenarobíme, ale som vďačný aj za to málo, ale sklamaný som trochu z toho, že keď chce modelár v H0 vlastniť napríklad Raj-ku svojej výroby, tak ho to stojí 3x viac ako v TT... 🙁
Ale odbočil som od témy, ďakujem Samba za potešenie peknými fotkami, a tá cena za takúto prácu je skvelá... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Pre malovýrobcov bude TT vždy lukratívnejšia mierka. Malovýrobca je tiež len obchodník a pre neho je ideálne sa orientovať na mierku, kde je určitý deficit výrobkov na trhu, lebo „ sérioví výrobcovia spia na vavrínoch“ ale súčasne je mierka relatívne rozšírená u modelárov.
H0 je najrozšírenejšia mierka a je možné na ňu kúpiť prakticky čokoľvek od sériových veľkovýrobcov....
Keby som si mohol kúpiť na TT za prijateľnú cenu napr. Čmeliaka, Kyklopa či Pomaranč od Roco, Tillig, Piko, MTB atď.. tak by som ho určite neskladal....
To sú zákony trhového mechanizmu, ktoré fungujú nezávisle od nás.....
Hore hlavu Marek, mierka H0 umožňuje ísť do nádherných detailov, tak ak máš priestor, smelo do toho....
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek a Ivor: každý máte svoju pravdu, ale pravda je asi niekde uprostred. Pokiaľ náš modelár čaká na veľkých výrobcov (Nemeckých), že vyrobia niečo presne v ČSD tak Vás určite sklamem. Takýto model od nich nemôžeme očakávať. verte mi, že žiaden "Nemec" nebude vyrábať niečo rýdzo ČSD, vždy je to niečo Nemecké, čo len do ČSD popíšu a to vôbec nekorešponduje so skutočným modelom, ako by ste od neho očakávali. Takže Ivor ak čakáš takéto niečo od Nemeckých výrobcov, došlo teraz u teba ku sklamaniu, ale nemôžem inak písať. Pokiaľ ide o malobýrobcov (hoci nie všetci sú už malovýrobcovia, lebo napr. MTB, alebo práve pán Štěpnička sa počtom predaných svojich výrobkov už kľudne môže rovnať s veľkovýrobcami aspoň na Česko-Slovenskom trhu), tak tí radi vyrobia aj niečo rýdzo ČSD, ale hlavne pre skupinu modelárov, ktorí majú o tieto modely záujem. Viem, že Marek by o tieto modely záujem mal, ale to je jeden z mála, ktorý by mal radosť s týchto stavebníc a modelov a určite by nereptal nad nejakými maličkosťami v čom by možno tieto modely a stavebnice nedokonalé. Ale pozrime sa na iné diskusné fóre, kde práve "modelári" (naschval v úvodzovkách, lebo ja osobne pochybujem o tom že sú to modelári v pravom slova zmysle) v modelovej veľkosti H0 (mierka 1:87) sa dosť kriticky (až urážlivo kriticky) vyjadrujú o malosériových výrobcoch, že ich modely sú od skutočných modeloch diametrálne odlišné. A tu je práve sklamanie pre takého MODELÁRA MAREKA (naschval veľkými písmenami, lebo práve jeho považujem naozaj za modelára v tejto veľkosti, čo aj so šrotu dokáže urobiť pekný model a nakoniec mi ešte aj poďakujem, že som mu ten šrot na výrobu podaroval !!!), takýto malovýrobcovia od veľkosti H0 dávajú ruky preč. Mám informácie, že MTB (čiže pán Báňa od H0 pomaly odchádza a venuje sa viac výrobe modelov TT a v najnovšej dobe modelov N !!!) Samozrejme sú tu aj naďalej výrobcovia modelov H0 v správe ČSD, ale ich ceny sú naozaj pre menejzámožných modelárov (to som naozaj nechcel nikoho uraziť) nedostupné. takže ako viem, aj týmto modelárom, ktorí budú mať záujem aj o možno "diametrálne" odlišné modely v tejto kráľovskej mierke (1.87) budem aj naďalej pomáhať a budem sa snažiť pre nich zabezpečiť modely v takmer dostupných cenách, aby svoje koľajiská (možno aj skromnejšie ako majú, alebo skôr žiadne nemajú tí "kritici") mohli vyšperkovať peknými a dostupnými modelmi a doplnkami v správe ČSD. Prosím o prepáčenie za trochu dlhší príspevok, ale o tejto problematike by som vedel napísať v tejto dobe už román na pokračovanie. Ale čo dodať nakoniec? Už len toľko "vážme si každého čo malovýrobcu čo pre nás modelárov chce niečo vyrobiť a tým nás modelárov potešiť !!" Ja ľahké kritizovať, ale najlepšie vie posúdiť ten čo niečo v modelárstve už dokázal a to určite nie sú tí "Veľkohubí krikľúni" zo známych diskusných fór v Čechách a na Slovensku. Robím v tejto "brandži" už nejaký ten piatok, aby som veci chápal v trochu širšom ponímaní ako Vy, preto som si dovolil tento príspevok. Napriek všetkému platí "MODELOVANIU ZDAR" a počítači nitov a všelijakí krikľúni nech sa aj na mihalnice postavia.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
ten náves na LIAZ-ku je proste perfektný ! 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Samba:
Ja viem presne, že máš pravdu, s tým však veľa nenarobíme. A mimochodom, nemusel si ma dávať veľkými písmenami, taký skvelý modelár zase nie som. 🙂 Ale ďakujem. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Viem, že máš pravdu o tých lokomotívach a politike nemecky hovoriacich výrobcov . Ale.....Okuliarnik, Bardotka, či Čmeliak od Roco sú príkladom toho, že občas aj motyka vystrelí.... 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak možno raz zabzučí tá veľká včela aj v TT..... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

SAMBA:
Viem, že máš pravdu o tých lokomotívach a politike nemecky hovoriacich výrobcov . Ale.....Okuliarnik, Bardotka, či Čmeliak od Roco sú príkladom toho, že občas aj motyka vystrelí.... 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak možno raz zabzučí tá veľká včela aj v TT..... 😉

Ivor: nerád by som bol zlým prorokom, ale som si takmer istý, že ROCO do Čmeliaka nepôjde. To už skôr MTB, ale aj to pochybujem. Ale bodaj by si mal pravdu. :blink:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Viem, že máš pravdu o tých lokomotívach a politike nemecky hovoriacich výrobcov . Ale.....Okuliarnik, Bardotka, či Čmeliak od Roco sú príkladom toho, že občas aj motyka vystrelí.... 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak možno raz zabzučí tá veľká včela aj v TT..... 😉

Ivor: nerád by som bol zlým prorokom, ale som si takmer istý, že ROCO do Čmeliaka nepôjde. To už skôr MTB, ale aj to pochybujem. Ale bodaj by si mal pravdu. :blink:

🙁

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ivor: netreba smútiť, nejakého Čmeliaka v TT snáď ešte niekedy zoženiem. Alebo je možnosť poskladať si vlastného. Odliatky alebo leptané stavebnice sú vždy k dispozícii. Len viem, že toho času je málo.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ivor:
Samba má pravdu, aj keď je málo času, ale nejaký sa určite nájde, tak stavba vlastného modelu je podľa mňa oveľa lepšia ako kúpa. Prečo mať to, čo majú všetci a za väčší peniaz, keď môžeme mať niečo jedinečné, čo nikto iný nemá a za menej peňazí? Neviem, či si niečo vlastné už postavil alebo nie, takže sa prosím nenahnevaj na mňa, keď napíšem, že ten pocit, keď sa prvý krát rozbehne lokomotíva vlastnej výroby po koľajisku je svetový a naozaj super. Vtedy sa vždy teším ako malý chlapec, aj keď viem, že nie je 100% dokonalý ako kúpený, ale je môj a nikto iný taký nemá. 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Stavby napr. vagonov sú už dávno za mnou. Ale funkčnú lokomotívu som ešte nikdy nepostavil. Budem rád, keď vyhrám v športke nejaký voľný čas a vymodelujem nejaký nový segment koľajiska. :unsure:
Ale možno mi SAMBA jedného dňa ponúkne odliatok či lepty čmeliaka či kyklopa v takej kvalite ako robí p. Igor Šefčík.... :silly:
Možno raz....
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ivor: pán Ševčík je trochu iná liga ako pán Molata alebo pán Číž (ale ja som vďačný aj za ich odliatky - cenovo dostupné!). Vnútorne som nejako presvedčený, ze pán Ševčík do veľkosti TT nepôjde. Takže možno nejakého Čmeliaka doveziem a presvedčíš sa na vlastné oči či by si ho chcel a ak nie, tak určite sa v mojom e-shope predá. Veď koľko je nás TT-čkárov, ktorí máme svojho Čmeliaka? Ale určite by som sa stavby nebál !! Dnes keď aj odliatok je možné dostať do dokonalosto leptanými doplnkami a potom aj vlastnou dotvorbou. Len sa toho netreba báť a skúsiť to. My dvaja s Marekom už dobre vieme o čom je postaviť si vlastný model a potom sa s neho tešiť aj keď nie je úplne tip.top. 😆


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Pán ing.Štěpnička pre nás pripravil ďalšiu horúcu novinku na Október. Jedná sa o Cisternový náves CN-22 v prevedeniach MINOL, NVA, BENZINOL a ČSĽA. Tento náves je vhodný za TATRA a LIAZ ťahač návesov z jeho produkcie.
Som presvedčený, že obrázky napovedia viac.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ďalšie obrázky pre inšpiráciu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To je super. Aká mierka? Žeby h0?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

To je super. Aká mierka? Žeby h0?

Marek vieš, že Štépničkovic stavebnice sú zamerané na veľkosť TT a niečomálo vo veľkosti N. H0-kári sú v tomto tak trochu potrestaní. V týchto chvíľach, keď vidím novinky od Štěpničkov, som rád, že som TT-čkár. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Tie obrázky sú pre mňa ako zákusok na nedeľný večer .... 🙂 🙂 🙂
Nádhera... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To je super. Aká mierka? Žeby h0?

Marek vieš, že Štépničkovic stavebnice sú zamerané na veľkosť TT a niečomálo vo veľkosti N. H0-kári sú v tomto tak trochu potrestaní. V týchto chvíľach, keď vidím novinky od Štěpničkov, som rád, že som TT-čkár. 🙂

Ja viem, len som tíško dúfal..... 😉 🙁

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Ešte som zabudol napísať dôležitú vec a to cenu v mojom e-shope. 9,70€ za stavebnicu aj s obtiskami a od 15.10.2016 budú stavebnice naskladnené. Predobjednávky tu na fóre, alebo priamo na môj mail.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek,niečo pre H0 robi SDV model,ale hlavne to je vojenská technika a potom je to firma JMPK ktorá robí perfektné stavebnice v H0 ale tam už je cena trošku inde...

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Marek,niečo pre H0 robi SDV model,ale hlavne to je vojenská technika a potom je to firma JMPK ktorá robí perfektné stavebnice v H0 ale tam už je cena trošku inde...

Ďakujem rzvlaky, popozeram to. Samba, keby bolo niečo, čo by sa mi z toho páčilo v budúcnosti, vieš aj také zohnať?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

JMPK pravidelne predáva svoje modely na Pražskej burze..ako je to s SDV tak to neviem

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
Topic starter  

Marek,niečo pre H0 robi SDV model,ale hlavne to je vojenská technika a potom je to firma JMPK ktorá robí perfektné stavebnice v H0 ale tam už je cena trošku inde...

S Marekom sme sa už o tých výrobcoch bavili, ale rozhoduje aj cena. Ich ceny sú takmer 2 až 3 násobne vyššie. No a u SDV neviem, neviem či stoja za to ??!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Marek,niečo pre H0 robi SDV model,ale hlavne to je vojenská technika a potom je to firma JMPK ktorá robí perfektné stavebnice v H0 ale tam už je cena trošku inde...

S Marekom sme sa už o tých výrobcoch bavili, ale rozhoduje aj cena. Ich ceny sú takmer 2 až 3 násobne vyššie. No a u SDV neviem, neviem či stoja za to ??!!

SDV nie sú dobrý? Veď oni nemajú zlé stavebnice, nie? Ináč, bol som v tom, že robia iba TT. A určite sú lepšie, ako moje T698, ktoré mi nikto nechce komentovať... 🙁 ;)...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá