Cestné vozidlá z od...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Cestné vozidlá z odliatku

32 Príspevky
2 Užívatelia
6 Likes
1,461 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

A už je to doma... V3S skriňa a 706 RTO-S z odliatkov. Už sa teším na stavbu 🙂 Ďakujem Samba a Lucka 🙂
Ak máte aj Vy záujem o tieto a mnohé iné modely, tak http://nfmodely.sk/

 

 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: som rád, že som ťa potešil. Tak do toho. Teším sa na tvoju stavbu týchto vozidiel z našich ciest v 70.-80. rokov minulého storočia. Mal som možnosť ich naozaj vidieť na našich cestách a som presvedčený, že patria ku kultovým autám minulej doby.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Stojím trochu pred dilemou... Staviam V3S pojazdnú dielňu a mám aj jednu Igra kabínu aj s interiérom a podvozkom. Neviem sa rozhodnúť, použijem Igra diely a skriňu, alebo komplet odliatok a dorobím podvozok? Tak by som ušetril Igra diely na iný model, ale zase tu by to tiež vyzeralo dobre.... Taká drobnosť, nemám sklo k tej Igra kabíne...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Mimochodom, keď som hľadal inšpiráciu na internete, narazil som na takéto niečo.... Bolo by to tiež veľmi zaujímavé na koľajisku.... Škoda, že sa mi podarilo nájsť jedinú fotku a jediné video o tomto voze, asi sa nezachovalo nič iné 🙁

https://youtu.be/oXvkZSVFT4g

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: použiť diely z Igry je myslím dobré riešenie. Bude to oveľa lepšie ako z odliatku. Zasklenie verím, že zvládneš, alebo časom zoženieme. Čo sa týka toho super nákladiaku s kabínou RTO, tak som presvedčený že RTO bola univerzálna značka s množstvom modifikácii a prerábiek. Taký nákladiak by bolo nazoj zaujímavé mať na koľajisku, alebo v zbierke. Držím palce pri tejto stavbe. Zatiaľ ideš veľmi dobrou cestou.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: použiť diely z Igry je myslím dobré riešenie. Bude to oveľa lepšie ako z odliatku. Zasklenie verím, že zvládneš, alebo časom zoženieme. Čo sa týka toho super nákladiaku s kabínou RTO, tak som presvedčený že RTO bola univerzálna značka s množstvom modifikácii a prerábiek. Taký nákladiak by bolo nazoj zaujímavé mať na koľajisku, alebo v zbierke. Držím palce pri tejto stavbe. Zatiaľ ideš veľmi dobrou cestou.

Ďakujem Samba, aj ja som asi viac naklonený kabíne z Igry... Rozhodnem sa zajtra ráno 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Zatiaľ nasucho položené na podvozku 😉 - nakoniec som sa rozhodol pre Igra diely a modrú farbu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: vidím, že si nezaháľal a dal si sa dobrou cestou. Bude to krásny model. Na koľajisku bude vždy lákať pohľady kukačov. Modrá tomuto modelu pristane. Len tak ďalej. Som rád, že aj ty si sa po dlhšej pauze k modelovaniu dostal.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: vidím, že si nezaháľal a dal si sa dobrou cestou. Bude to krásny model. Na koľajisku bude vždy lákať pohľady kukačov. Modrá tomuto modelu pristane. Len tak ďalej. Som rád, že aj ty si sa po dlhšej pauze k modelovaniu dostal.

Ďakujem Samba. Veru, už približne pol roka som nič nemodeloval, je super znovu niečo robiť. Škoda, že čas dovoľuje iba cez víkendy. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Stavba pokračuje... Kolesá osadené bez problémov, nasledujú detaily. 🙂 A čo sa týka skla, zatiaľ bude bez, pokiaľ sa mi podarí zohnať originál sklo Igra, tak fajn, ak nie, tak to budem riešiť neskôr fóliou 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: tak to už áno, parádne pragovky máš vo svojom autoparku. Už teraz tá dielňa vyzerá super. Vidím, že ti na valníku chýba držiak s náhradnými kolesami za kabínou a to sklo sa pokúsim ešte niekde zohnať. Som rád, že opäť modeluješ.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: tak to už áno, parádne pragovky máš vo svojom autoparku. Už teraz tá dielňa vyzerá super. Vidím, že ti na valníku chýba držiak s náhradnými kolesami za kabínou a to sklo sa pokúsim ešte niekde zohnať. Som rád, že opäť modeluješ.

Ďakujem Samba, to by bolo úplne super, keby sa podarilo. Ono to vôbec neponáhľa, ale potešilo by 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Trochu si ma inšpiroval, tak som aj aj zobral do ruky zopár stavebníc IGRA, ale v každej niečo chýba. Tu napríklad chýbali svetlá, tak som ich musel nahradiť. Inak skoro dobé, nie??!! Samozrejme vo veľlosti H0. Tak trochu som ti fušoval do veľkosti. Ale po dokončení skončia aj tak v Luckinom e-shope.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Vau, super Samba. Som rád, že som Ťa inšpiroval. Mne to už fakt chýbalo, tvoriť niečo v H0 a nie len v IT svete 😀 Bude to pekná dielňa 🙂 Ak ich máš aj viac, tak pridaj fotky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: aby som to upresnil. Kúpil som vicej takýchto stavebníc Igra od jedného na Pražskej burze. Dodával mi už autíčka vo veľkosti H0 asi tak šesť rokov a v poslednej dobe mi dodáva stavebnice (vraj kompletné) a predstav si v každej niečo chýba !!! Nemám možnosť kontrolovať to v tom zhone, ktorý tam pri mojich nákupoch je, tak som takto dopadol. Neviem prečo mi to urobil, lebo teraz už u mňa skončil. Po šiestich rokoch??!! Nechápem ho!!! Vyzval som ho aby mi chýbajúce diely stavebníc dodal, ale je tomu už viac ako pol roka a nedodáva ich. Stále sa na niečo vyhovára. Tak som sa rozhodol, že stavebnice poskladám a dokončím, aby som ich vedel predať ako hotové modely. Tak postupne sa s tým budem po večeroch zabávať, lebo nemám čo iné robiť !!! Aj to patrí k podnikaniu s e-shopom. Ale nesťažujem sa, lebo ich aj tak viem predať, len ma to stojí trochu viac času. Nevadí, poradím si, ako vždy doposiaľ. Ono je to tak, že vôbec nemodelujem, ale každý deň mám v rukách nespočetné množstvo modelov. Len nie svoje modely, ktoré by bolo potrebné dokončiť.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: tak som sa trochu tými stavebnicami prelúskal a pribudla ďalšia PV3S dielňa a Avia valník z nekompletných stavebníc Igra. Strašné lepiť H0-ku !!! 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

No super, tá sivá tiež vyzerá dobre. Aj Avia. Nezávidím Ti tie Tvoje problémy s poslednou dodávkou, ale hádam sa to už nebude opakovať. Ti verím, že Ťa to naštvalo, to by asi každého. Držím palce nech je to už iba dobré. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Dnes večer som zvládol za asi tak hodinku ďalšie štyri kusy Avia - valník zo stavebníc IGRA. Tentoraz v jednotnej červeno-čiernej farbe. Samozrejme vo veľkosti H0.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Vyzerajú akoby patrili jednej a tej istej firme. Dať rovnakú reklamu na ne by bolo zaujímavé - autopark napríklad stavebnej firmy 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Nadišiel víkend a znovu mám trochu času venovať sa koníčku... 706-ka začína vyzerať po hrubom vybrúsení ako má, teraz ma čaká dobrusovanie pilníčkami 🙂

A keď tak na to pozerám, tak ešte je toho brúsenia dosť 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: odliatky pána Molatu sú známe tým, že sú trochu hrubšie odliate. Je s nimi trochu viac prádće ako s Čížovými odliatkami, ale napriek tomu môžeme byť radi a vďační, že pre nás niekto niečo odlieva a navyše, že stále sa objavujú nové a nové modely. Verím, že s týmto sťahovákom si poradíš ako do teraz s každým odliatkom, ktorý ti prešiel rukami.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ďakujem Samba. Nie je to až také hrozné, celkom v pohode. Je viac brúsenia, ale nič, čo by nezvládol takmer každý modelár 🙂 Ďakujem aj za dodanie tohto skvelého modelu kultového sťahovacieho auta
Pokračovanie...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: pekne, precízne pokračuješ. Kolieska so strieborným stredom vyzerajú pekne a interiér je pekne vyfarbený.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: pekne, precízne pokračuješ. Kolieska so strieborným stredom vyzerajú pekne a interiér je pekne vyfarbený.

Ďakujem Samba. No to je len taký začiatok, nie je to zatiaľ žiadna sláva. Len také bežné nafarbenie. Interiér nie je veľmi detailný, ale to vôbec nie je problém, nakoľko dovnútra nebude veľmi vidieť cez tých pár malých okienok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Lepidlo na zasklení ešte úplne nevyschlo, ale už som nevydržal čakať a musel som urobiť zopár foto.... Bál som sa makro-fotiek, lebo všetci vieme, ako ukážu to, čo v skutočnosti nie je vidieť, ale myslím, že v pohode. Aj napriek tomu, že tá červená ma nejako nechcela poslúchať. Mám veľmi dobré maskovacie pásky, ktoré mi poradil Samba, všetko ok, ale nejako to aj tak miestami bolo potrebné opravovať. No nevadí, s výsledkom som spokojný a teším sa, že mi pribudol aj tento model na koľajisko 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá