Motorové vozy Tatra...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Motorové vozy Tatra Kopřivnice, M120.4, M130.1 a iné

37 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
4,888 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Nakoľko mám voľno, deti u babky a Evka v práci, tak si užívam pri brúsení odliatkov... B)

 

 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: tak sa ti predsa hodia?? Už len nejako zohnať pojazdy. Ale snáď niečo vyzistím v Prahe. Mohol by tam už konečne prísť aj p.Pleticha. Niečo by sme mu mohli zadať do objednávky, aby sa náhodou nenudil. :whistle:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: tak sa ti predsa hodia?? Už len nejako zohnať pojazdy. Ale snáď niečo vyzistím v Prahe. Mohol by tam už konečne prísť aj p.Pleticha. Niečo by sme mu mohli zadať do objednávky, aby sa náhodou nenudil. :whistle:

Jasné, že hodia, ďakujem. Bude s nimi viac práce, ale to nevadí, priam naopak. Aspoň nebudú hotové za dva dni. 😀 No pojazdy, to bude oriešok, lebo naozaj zatiaľ neviem, čo a ako... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

no super, akurát dnes doobeda som pátral po nejakých motoráčikoch z tej doby a na vežiak mám veru zálusk... časom bude, no robený samodomo asi nie, lebo na to nevydá čas ...
držím palec 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

no super, akurát dnes doobeda som pátral po nejakých motoráčikoch z tej doby a na vežiak mám veru zálusk... časom bude, no robený samodomo asi nie, lebo na to nevydá čas ...
držím palec 🙂

Ďakujem dedo. Ja mám motoráky rád a čím ich mám viacej, tým by som ich chcel mať viacej 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Miestami mi podfúklo farbu, ale to opravím, nič hrozné to nie je.... Takže malé nahliadnutie...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Miestami mi podfúklo farbu, ale to opravím, nič hrozné to nie je.... Takže malé nahliadnutie...

Marek je skromný, tak nenapíše !!! Ja len pre informáciu napíšem, lebo keď je povedané A, tak nech je povedané aj B !!! Tieto odliatky sú z pravekej doby, keď epoxid (rezin) nebol takej kvality ako je dnes. Keď formy neboli také detailné ako sú dnes a verte mi, že odliatky neboli vôbec kvalitné, boli prehnuté a miestami deformované. Samozrejme som tie odliatky zobral, lebo som dobre vedel komu urobia radosť a kto si s nimi poradí. Áno, priatelia, Vy sami teraz vidíte čo z takých nekvalitných odliatkov dokáže urobiť naozajstný modelár. Je pomerne ľahšie urobiť pekný model z dobre vypracovaného a odliateho odliatku ako z týchto ktorými z času na čas zásobujem Mareka. Ja asi najlepšie akej kvality sú tieto odliatky, preto veľmi uznávam tvoje modelárske umenie. Klobúk dole, ako sa hovorí. Budú to krásne modely. Apropó pojazdy. Marek, nie je sa čoho báť, lebo pán Pleticha už nebude chodiť na burzu do Prahy (už nejako nestíha, aj vekovo a aj s iných okolností), ale ja mám jeho osobný prísľub, že pre mňa pojazdy samozrejme vyrobí. Takže aj naďalej budú jeho pojazdy dostupné aj tu na Slovensku.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ďakujem Samba za pochvalu a taktiež za tieto odliatky. Síce nie sú dokonalé, ale si ma s nimi nesmierne potešil, lebo ako iste vieš, vežiačik Tatra som vždy chcel a teraz vďaka Tebe budem mať hneď dva motoráky Tatra.
Tie pojazdy by naozaj boli super, takže určite na mňa prosím mysli, keď budeš objednávať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ináč Samba, viem, že to bude ťažké až nemožné, ale nepohrdol by som ani odliatkom M140.1 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Ináč Samba, viem, že to bude ťažké až nemožné, ale nepohrdol by som ani odliatkom M140.1 😉

Ani jeden z dodávateľov odliatkov ho vo svojej ponuke nemá. Takže sa ešte musím popýtať p.Mášu s ktorým budem osobne o týždeň. Takže si držme palce.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Takže em-stodvadsiatka je už aj so sklom... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Hmm, super, tieto chodili aj v žiline, by sa mi zišla 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Hmm, super, tieto chodili aj v žiline, by sa mi zišla 🙂

Ďakujem dedo. Pred nejakým časom som videl takéto modely niekde na internete, ale boli vyše 100€, čo je nad moje možnosti, preto si to staviam. Ale dajú sa zohnať určite aj hotové 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Hmm, super, tieto chodili aj v žiline, by sa mi zišla 🙂

Ďakujem dedo. Pred nejakým časom som videl takéto modely niekde na internete, ale boli vyše 100€, čo je nad moje možnosti, preto si to staviam. Ale dajú sa zohnať určite aj hotové 🙂

Možno aj tuto >>> ... což o to prehľad by bol, ale treba sa mi krotiť 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Hmm, super, tieto chodili aj v žiline, by sa mi zišla 🙂

Ďakujem dedo. Pred nejakým časom som videl takéto modely niekde na internete, ale boli vyše 100€, čo je nad moje možnosti, preto si to staviam. Ale dajú sa zohnať určite aj hotové 🙂

Možno aj tuto >>> ... což o to prehľad by bol, ale treba sa mi krotiť 😉

Áno, presne 🙂 A sú tam oba čo staviam a aj v tých istých farbách 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Hmm, super, tieto chodili aj v žiline, by sa mi zišla 🙂

Ďakujem dedo. Pred nejakým časom som videl takéto modely niekde na internete, ale boli vyše 100€, čo je nad moje možnosti, preto si to staviam. Ale dajú sa zohnať určite aj hotové 🙂

Možno aj tuto >>> ... což o to prehľad by bol, ale treba sa mi krotiť 😉

Áno, presne 🙂 A sú tam oba čo staviam a aj v tých istých farbách 😉

Da, da, dokonca aj s prípravou na digitál, iba že im chýbajú svetielka a nástrek sa mi moc nie to ... :dry:
Ale možno je to iba zlé foto 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Nuž tak ale majú viac farebných variant, takže nastrek by sa dal vyriešiť. Ale majú tam aj stavebnice, takže určite by si si vedel postaviť podľa seba 😉 A je dosť možné, že aj Samba by vedel niečo zohnať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

Nuž tak ale majú viac farebných variant, takže nastrek by sa dal vyriešiť. Ale majú tam aj stavebnice, takže určite by si si vedel postaviť podľa seba 😉 A je dosť možné, že aj Samba by vedel niečo zohnať 😉

keď príde čas - poriešime 😉 a aj samba bude mať plné ruky práce ... :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

aj stotridsiatka už má sklo 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: na chvíľu vytiahnem nos mimo republiky a ty už máš hotové kasničky na dva krásne motoráky. A to ja veľmi dobre viem z akých "kvalitných" odliatkov si to staval. Vyzerajú naozaj dobre, už aby aj "chodili", ale to ti porieši pán Pleticha. Už sa mu to pekne kopí v mojom zozname.

Dedo: ani si nevieš predstaviť ako sa teším na "ruky plné práce" pre teba a tvoje koľajisko a vozový park H0. Som presvedčený, že so stavbou vozidiel ti rád pomôže tvoja mladícka dvojička Radko.

Len si modelujte ja mám teraz plný kufor môjho Volva tovaru, takže sa nezastavím najmenej jeden týždeň.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek: vyzerá to super. Naozaj má tento motorák na jednom čele iba 1 okno? :huh:
Dedo: modely od kubera. Na jeho kvalitu si môže spraviť každý svoj názor..a nedávnom som dával porovnanie môjho čmeliaka z leptu a jeho čmeliaka z leptu.. Pokial chceš naozaj kvalitu,asi by som sa popozeral po inej stránke :dry:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: vyzerá to super. Naozaj má tento motorák na jednom čele iba 1 okno? :huh:
Dedo: modely od kubera. Na jeho kvalitu si môže spraviť každý svoj názor..a nedávnom som dával porovnanie môjho čmeliaka z leptu a jeho čmeliaka z leptu.. Pokial chceš naozaj kvalitu,asi by som sa popozeral po inej stránke :dry:

Jasné, iba jedno 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Pár dní som takmer nič nemodeloval, ale rozhodol som sa urobiť krabičku na moje dva historické motoráčiky. Nie je to dokonalé, lebo nie som čalúnik, ale myslím, že sa dá. Ešte nejaké drobné úpravy a bude to dobré...

Mimochodom Samba, budem potrebovať pojazdy, čo sme sa bavili po telefóne, ale nie ešte teraz, lebo momentálne kvôli Vianociam nemôžem kupovať, takže za pár mesiacov 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Páči sa mi to a vyzerá to veľmi pekne,ešte nejakú strednú prepážku medzi modelmi a bude to perfektné

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Páči sa mi to a vyzerá to veľmi pekne,ešte nejakú strednú prepážku medzi modelmi a bude to perfektné

Takto nejako?:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá