Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Hydra 854-ka v N

40 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
5,759 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,nedalo mi to,a dnes som sa pustil do odliatku 854-ky.Na foto moja praca za necele 2 hodinky.Este to bude chciet poriadne zacistit,odvrtat dierky na madla,svetla atd....No ide to super,darmo ,odliatky dnesnej doby,su uz uplne niekde inde,ako ked som s nimi zacinal.Nezlaknite sa velkej diery na jednom z ciel,pojde tam spriahadlo,ak by som v buducnosti este urobil i privesak k nej. 😉 Pre dnesok stacilo,uz na to poriadne nevidim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Pekné, ja mám tiež, ale v ČSD ako 296.1....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pekné, ja mám tiež, ale v ČSD ako 296.1....

Marek,videl som,no ty mas skratenu verziu na pojazd Piko,ja mam da sa povedat origo,hlavne co sa tyka dlzky,inak kasnicka je uz vybrusena,odvrtana-pripravena na osadenie na pojazd Tomytec,ktory sa mi este niekde tula.Idem este presnorit web-y ci nenajdem nejake doplnky na kasnicku.Kym pride pojazd na motorak,pustim sa do dalsieho odliatku,nasledovat bude okuliarnik,sice mam odliatky 753-ky,ale bude z neho nejaka 754 Zssk,ked uz mam 5 krasavcov Zssk-nech ich ma co tahat. :)Fotecky motoraku vecer.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No kasnicka vybrusena,odvrtana.No budem musiet ufiknut obe priecky okna na cele,su skarede ako majiva noc v juni,a opravit jedno skulave svetlo+osadit leptane ramiky kolo svetiel,a samozrejme dosadit leptane ramiky okien od ModelyMasinek,ale to az tesne pred striekanim.No najskor,kasnicku napasujem na pojazd.Medzi tym,kym dorazi pojazd si urobime jedneho okuliarnika,mimochodom,uz som mu ufikol chladic-posuniem ho viac dozadu


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No, pekne vybrúsené. Bude to pekný model. Ináč, mne to nevadí, že mám skrátený model na pojazd Piko, lebo neviem presne, aký rozmer má mať, navyše ja mám iba malú lokálku - iba okruj s dvoj-koľajnou stanicou, takže mne to stačí. Plánujem vo veľmi blízkej dobe zasklievať, len sa k tomu neviem nejako dokopať. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No, pekne vybrúsené. Bude to pekný model. Ináč, mne to nevadí, že mám skrátený model na pojazd Piko, lebo neviem presne, aký rozmer má mať, navyše ja mám iba malú lokálku - iba okruj s dvoj-koľajnou stanicou, takže mne to stačí. Plánujem vo veľmi blízkej dobe zasklievať, len sa k tomu neviem nejako dokopať. 😉

Marek,dakujem,co sa tyka zasklievania,tak toho sa i ja bojim,ako cert križa.No dalsie pokracovanie na Hydre,asi len po novom roku-kvoli pojazdu.No aspon bude cas pracovat na okuliarniku.Mimochodom vnutro na nom mam uz vybrusene +odvrtal som vetraky,budem davat leptane,a ispominane tmelenie nastreche po chladici,uz je uspesne za mnou. 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dalsi vybruseny model,opat som si ufikol stredovy stlpik,a presunul som chladic,viac dozadu


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Vcera,v ramci prestavky pri tvorbe stromov,somstrekol par odliatkov,zakladnou farbou.Je to len kontrolny nastrek,aby som videl,kde treba este brusit,tmelit atd...Najlepsie na tom je 854-ka,ale najviac roboty bude este s Pomarancom-teda este sa budem musiet s nim pohrat,no na foto,je len asi polka rozpracovanych modelov,ostatne su este vo vitrine-je im tamdobre


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

počuj ty si ako manufaktura... keby som to vedel, tak ti pošlem svoju maringotku 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

počuj ty si ako manufaktura... keby som to vedel, tak ti pošlem svoju maringotku 😉

Akomanufaktura nie,na to som veeelmi pomalyyyy.A neriskuj s tym poslanim maringotky,este by som ti z nej urobil ferari,len si ju dokrvav sam,ide ti to dobre;) 😉 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:

Dedo má pravdu, pripadá mi to ako veľkovýroba.....
Občas len krútim hlavou, ako to stíhate.....to chodíte aj do práce ?
Skvelá práca, som zvedavý na detailovanie a farebné prevedenie jednotlivých modelov.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte kamarati,dnes som si nasiel cas,a pokracoval som na Hydre.Odstranil som povodne mriezky chladenia z odliatku,a nahradil plechmi z odpadov,leptanych stavebnic.Este budem robit vystuhy medzi zaluzie,ale dnes uz nie-nervy mam i tak posahane.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

modeln: ... ale pekne sa ti to podarilo. Riadna piplačka.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pokracoval som v stavbe Hydry.Vymenil som okenne stlpiky ,urobil som ich opat zo zbytkov leptov,ale len na jednom cele.Tymto by uz mohla ist do lakovne.No chcel somsi este pripravit ramiky okien,mamod ModelyMasinek,a tunastal necakany problem.Mal som zato,ze su urcene do neskrateneho odliatku,aleomyl,tieto ramiky su urcene do odliatku M 296.1 na pojazd Piko.Tak ma caka praca so skalpelom,a pracne vyrezavanie novych ramikov-a to bude fuskaaaaa.Inak Marek,tie ramiky pasuju do tvojej M 296.1 v N-ku,ak chces mozem ti poskytnut,mam 4 sady,tak ti nieco mozem pustit.No tieto ramiky nevyhodim,presne pasuju do odliatku M 240 +privesaky Balm....,takze ich estevyuzijem


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásna práca modeln. Čo sa týka rámikov, neplánujem nejaké jdávať do môjho dliatku, už je takmer hotový, nebudem sa tým veľmi zaoberať, keďže to nie je moja mierka. Ale ďakujem krásne za ponuku, Ty ich však určite využiješ 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dnes som si dal len hodinku modelovania,no nie na Hydre,pre ktoru nemam ramiky okien.Dnes som sa trosku hral z buducou 754-kou,konkretne som sa babral zo stresnymi partiami,ako sa mi to podarilo mozte vidiet na foto.Este mi ostava osadit stredove stlpiky,mriezky,piesocniky a trochen brusenia,a pojde do laku-prezradim bude vo farebnej scheme blonski


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No kedze Hydra odpociva zo znamych dovodov vo vitrine,som si musel dnes zacat inu motorku,teda buducaM 240-ka,a dnes uz asi nieco zacnem davat do farieb.Na M 240 mam uz takmer vsetko,tak bude asi prva dokoncena-budem mat konecne aspon nejaky motorak.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tvoje modely nemajú chybu :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Do zajtra poobedia mamk dispozicii kompresor,tak som zacal striekat par odliatkov.Som zvedavy ako to dopadne.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Dnes pokracovanie,zadarilo sa 50 na 50.Okuliarnik dobre,len este musim streknut strechu,ale motorky musim hodit do odfarbovaca,cervena v poriadku,ale slonova kost,tu sa mi vytvorila pavucina-mikro trhliny-nefotil som to


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásny okuliarnik :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No,stihol som este strechu streknut,uz len nejake retuše,srafovanie na pluhy,popisy,zasklenie-a posadit na pojazd,a moze ist do sluzby.Skoda tych motorakov,bol by som dnes so sebou spokojny-ale aspon budem moct ,nieco pridat i nabuduce.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,tieto motoraky su snad zakliate,nie a nie ich poriadne streknut.Volnym okom to este ujde,ale cez fotak je to hroza.Tak este s nimi sup-sup do odfarbovaca,avsetko znova,az kym nebudem spokojny-farby mam dost ha-ha-ha


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

modeln: máš na mysli tie podfúknutia?! Ak áno, tak tomu sa len ťažko ubrániš. Myslím, že stačilo trochu bielej farby, tenký štetec, dobrá lupa so svetlom, trochu trpezlivosti a bolo by to v úplnej pohode. Ja by som to znovu neodlakovával. Každé odlakovanie so sebou tiež prináša riziká. Je to predsa len odliatok a nie spájkovaný lept. Nevyzerá to až tak zle.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

modeln: máš na mysli tie podfúknutia?! Ak áno, tak tomu sa len ťažko ubrániš. Myslím, že stačilo trochu bielej farby, tenký štetec, dobrá lupa so svetlom, trochu trpezlivosti a bolo by to v úplnej pohode. Ja by som to znovu neodlakovával. Každé odlakovanie so sebou tiež prináša riziká. Je to predsa len odliatok a nie spájkovaný lept. Nevyzerá to až tak zle.

Presne ako píše Samba. To nič nie je také, čo sa nedá poriešiť veľmi tenkým štetcom 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá