Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Hydra 854-ka v N

40 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
5,754 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,dakujem za vas nazor-potesil ma,ale ja viem,ze to nie je este ono.Na porovnanie,pozrite si dve foto-tiez je to moja praca.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Tie sú krásne. Ale aj tak si myslím, že by sa to dalo spraviť ako radil Samba. Viacerí poznáme minimálne jedného modelára, ktorý modely komplet natiera štetcom a jeho modely sú nádherné. 😉 Škoda, že nie je tu na fóre. Bol na stretnutí v Čiernom Balogu ako čestný hosť a dokonca pochválil aj moje modely, ktoré sa z jeho porovnať nedali 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

modeln: neviem či viem správne, ale tieto modely "škuľov" sú vo veľkosti H0 a to z N-kom porovnávať nemôžeš. Ak sa mýlim a sú v N-ku, tak potom naozaj do odlakovaču a znova.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

modeln: neviem či viem správne, ale tieto modely "škuľov" sú vo veľkosti H0 a to z N-kom porovnávať nemôžeš. Ak sa mýlim a sú v N-ku, tak potom naozaj do odlakovaču a znova.

Samba,dobre vies su v HO-ke,ale u mna nie je rozdiel ci je to N,TT,HO.Som na seba narocny,ale tie motorky este nevysli,tak pojdu sa okupat,a zajtra znova do farby........


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Konecneee,som nejak dokrvavil tie prekliate motoraciky.Nie je to sice tip-top,ale pri pohlade z dialky to ujde.Nedostatky odstranim stetcom-zaretusujem,a bude.Este ma cakaju leptane ramiky,ktore tiez musim streknut,a nasledne osadit na odliatky.No budem ich osadzat len na M240+pripojnak,M 296,1-ku necham tak ako je-nemam v plane ju postavit na pojazd.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No a mame tu poslednu krasavicu,z tejto striekacej odysei.Buduca T 478.1xxx,vcera sa mi ju podarilo streknut na jednu supu,nie ako tie prekliate motoraky.Mozno je to i ovela kvalitnejsim odliatkom,oproti motorakom som ho takmer ani nebrusil,len som vybral blany z okien a jemne prebehol pilnikom.Povrch odliatku hladky.Proste jedna basen,tvorit modely.Uz ju len posadit na pojazd z nejakej ameriky,a sup,sup s nou na kolajisko.Planujem ju posadit na SW 8-icku od Life-Like-to len na okraj.A Marek,nemam si vytvorit vlastny chlievik,trebars s nazvom Aleš-modely,a nahadzal by som tam vsetky foto,bo to este nie je vsetko.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Vyzerá to super, krásna práca.
A čo sa týka noveh témy, tak je to len na Tebe. Je to úplne jedno, či to budeme čítať tu, kde sú vlastne hlavne Tvoje modely, alebo v inom vlákne 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Mal som chut na zmenu,tak som upravil pojazd ,predlzil som Tomytec,a spojazdnil som Hydru,takze uz beha,vlastne lieta ,kvoli origo motoru ktory je na 3 volt,tak bud ho vymenim za Mashimu,alebo zozeniem vhodny dekoder.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Vzhladom k tomu ze som predchadzajuci prispevok daval z mobilu,tak co to este napisem.Ako som spominal,povodny pojazd som predlzil o 14.5 mm,a v tomto predlzeni mi vznikol priestor na ulozenie dekoderu.Prestavba bola pre mna brnkacka,kedze uz mam nejake skusnosti s tymito pojaydmi.No najviac ma potrapia masky podvozkov,ale o tom neskor.Natocil som i kratke video,ale zatial si ho mozte pozriet tu https://www.facebook.com/ales.oksa.3?hc_ref=ARSo6z1zI322YTp1y-90op1lr3mYessaXRl0LkSYPUfKNPBUVC7i2dtaiwCjh5j4lGs&fref=nf


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,kedze mam doma k dispozicii kompresor,tak si mozem co to nastriekat,tak som sa rozhodol streknut i 854-ku,ale urobim si z nej klasicku polomacanu verziu,teda M 296.1xxx,treba mi uz len poriesit ramiky okien,ktore bohuzial nemam,resp.mam nejake,ale tie su vhodne na M 240,takze asi uz viete ktorz bude dalsi motorak adeptom na dokoncenie,cakam na pojazd Tomytec.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

modeln: kabát robí model a je to vidieť hneď ako sa nastrieka. Pekný model to bude. Ja som tiež s viacerými modelmi tesne pred striekaním. Snáď sa niekedy k tomu dostanem. Mám rozpracovaných najmenej 20 projektov, takmer pred nástrekom. Obdivujem každého, kto má na modely čas, ja ho teda stále nemám. Nevadí, lebo mám už konečne trochu času na rodinu. To je teraz pre mňa najdôležitejšie.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak M 296.1 stoji na vlastnych,podarilo sa mi vyriesit i masky podvozkov,ktore su i vo farbe.Na poslednych dvoch foto je motorak po uprave lakovania+ozivenie farieb,strekol som cely motorak lesklym lakom,po naneseni popisov ho prestreknem pololesklym lakom.Ostavaju mi vyrobit ramiky,narazniky a osvetlenie.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Obdivujem ťa,na Nko sú to pozoruhodné výsledky

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Obdivujem ťa,na Nko sú to pozoruhodné výsledky

Aky vysledok,nic to este nie je.No zalezi hlavne na rukach,ak su obe lave,tak mozes modelovat i trebars v G-ecku,vysledok bude 00prd.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Obdivujem ťa,na Nko sú to pozoruhodné výsledky

Aky vysledok,nic to este nie je.No zalezi hlavne na rukach,ak su obe lave,tak mozes modelovat i trebars v G-ecku,vysledok bude 00prd.

.... ModelN, myslím, že tentokrát si trafil klinec po hlavičke .....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá