Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

740.888 z odlitku

28 Príspevky
3 Užívatelia
3 Likes
4,451 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Dlouho jsem se bál realizovat tuto lokomotivu kvůli náročnosti úprav odlitku. Nicméně jsem si řekl, že když jsem si troufl na přestavbu loko za 3500,- odlitek bych mohl zvládnout také. Základem je tento odlitek od pana Máši.

 

 

 

 

 

Z*


   
Citácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Následovaly "drobné" úpravy v oblasti rámu a čelníků

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: ... len do toho. Na tvojich fotkách je vidieť prečo sú odliatky pána Mášu drahšie ako pána Číža.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Ještě si dovolím několik fotek, které alespoň trochu ozřejmí rozsah prací. Na fotkách jsou stroje 740.585 (230). 890 (268) a modelovaná 888 (266), chybí zde sestřička 889 (267). Všechny 4 loko jsou identické, rozdíly v různých obdobích jen ve stavu čistoty a maximálně v rozmístění popisků. Všechny remotorizovány motory CAT 3512, stejně jako 770.516. Za smutnou zmínku stojí, že všechna srdce CAT původně tloukla nejprve ve strojích 770/771, odkud byla před jejich fyzickou likvidací vyjmuta a použita na remotorizaci těchto strojů. Za každou znovuzrozenou 740 jeden mrtvý 770....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Zase jedna zaujímavá prestavba... Tvoje modely sú skvelé, jedinečné. Zaujímalo by ma, prečo sú tieto lokomotívy odlišné od tých sériových v tak drobných detailoch, ako napríklad inak otočené schodíky... Teším sa na výsledok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Dnes jsem se pustil do nejhoršího - úpravy krátkého představku. V reálu se zde nachází blok EDB.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Riadne dávaš zabrať tomu odliatku, ale keďže poznám Tvoju prácu, tak už teraz viem, že to bude stáť za to... Teším sa na pokračovanie a ďalšie fotky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Dnes jsem zjistil, že jsem měl rychlejší brusku než myšlenku. Odbrousil jsem si dvířka na dlouhém představku, přestože tam měla zůstat. Povedlo se však přijít na přijatelné řešení odlitím z toho, co bylo doma, tak jsem rovnou zkusil odlít i mřížky na boční dvířka, protože jsou často případy, kdy na odlitku nejsou a je potřeba je tam mít.

Nová dvířka po opracování

Nová dvířka na loko a srovnání s netknutým odlitkem

Odlitek mřížky na boku

A nekonečné broušení na krátkém čele

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Každý sa môže občas pomýliť, ale poradil si si skvele... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: čo dodať, si parádny modelár. Prerábka je vždy náročnejšia ako len opracovať odliatok, natrieť farbou, popísať a hotovo. Ja mám za sebou už tiež nejaké tie prerábky a viem čo je s tým práce. Myslím, že aj Marek veľmi dobre vie o čo ide. Taktiež aj rzvlaky, ale to iný "pacient" (v dobrom), lebo on prerába nové modely za stovky €. Ja pochopiteľné, že niektoré modely dosiahneme, len krkolomnými prerábkami, lebo také modely v obchode nekúpime. Chcem však pripomenúť, že tu sa ukazuje pravé modelárčenie, keď sa podarí vytvoriž "z prdu kulička" ako sa hovorí. Môj obdiv, všetkým čo to dokážu. A Zaza ty to naozaj dokážeš, ako si mám to už pár krát predviedol.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Máme schůdky + srovnání s původním odlitkem

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyzerá to skvele, som nesmierne zvedavý na ďalšie kroky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: postup je značný. Dá to zabrať a je to poriadna babračka, je to vidieť.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Další postup

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To sa dosť líši od klasickej loko...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Hrubé práce na odlitku jsou dokončeny. Teď budou následovat už ty běžné záležitosti. Na pořad dne přišly stupačky a první madlo. Pokud si říkáte, že jste na 740 nikdy nad světlem madlo takto neviděli, říkáte si to správně, je to opět specialita...

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Už teraz to vyzerá dobre.. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: pred osadením madlami si dúfam tento upravený odliatok zaformoval, lebo si to upravil profesionálne. Trochu som bol zasvetený výrobcami odliatkov do toho ako stavia "master". a je to presne tak ako si upravoval tento odliatok ty. Jedného modelára čo dokáže vytvoriť master poznáte aj Vy kamaráti. Je
to Robo čo bol na stretnutí na Balogu. ďalší je ako vidím Zaza. No a p.Mášu, p.Číža p.Molatu, a ďalších ani nemusím predstavovať. No proste Zaza "BRAVÓÓÓ" !!!!


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Chlapi díky, ale děláte ze mě něco co nejsem....zaformovaní nedám

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Chlapi díky, ale děláte ze mě něco co nejsem....zaformovaní nedám

Zaza: chápem, ale keď som videl fotku tvojho upraveného odliatku, hneď ma to napadlo, lebo som mal tú česť zopár "mastrov" už vidieť a vyzerali nápadne podobne. Ospravedlňujem sa teda, len som napísal čo cítim. Chcel som tým len vyjadriť jednoducho to, že sa ti premena odliatku pekne podarila.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Nevím chlapi,zda by zaformování mělo smysl. Já nepočítám s více jak dvěma kusy a nevím, kolika lidem by odlitek zrovna tohoto provedení přišel vhod. Mám však vypracován jakýsi manuál či dokumentaci kdyby náhodou.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nevím chlapi,zda by zaformování mělo smysl. Já nepočítám s více jak dvěma kusy a nevím, kolika lidem by odlitek zrovna tohoto provedení přišel vhod. Mám však vypracován jakýsi manuál či dokumentaci kdyby náhodou.

Ja si tiež myslím, že keby si to zaformoval, tak by si nejaké odliatky predal. Určite by sa našli záujemci 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Dnes jsem zvládl dát do správné podoby druhý bok, kromě ztvárnění dvojice vystouplých dvířek bylo potřeba přestěhovat i jednu mřížku.

Následovala úprava střechy - likvidace ventilátorů a vytvoření "ohrádky" a žalizií. Toto celé pak přijde ještě pod kryt, nejspíš kvůli možnému poškození padajícími kusy z nakládacích zásobníků při nakládce prvního vozu. Také byl do správné výše upraven výfuk, nebo zde již komín? 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

 

Hlásím, že projekt 740.888 alias 266 je hotov!

IMG 20220408 120358 7
P8040731
P8040725
IMG 20220408 WA0000
Tento príspevok bol zmenený pred 2 roky užívateľom Lukáš

Z*


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office síce Ti to trvalo, ale výsledok stojí za to 🙂 Nádherný model uskutočnený podľa reálnej predlohy je vždy super, v Tvojom vyhotovení ešte lepší. Krásna práca

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá