Baafx ČSD z odliatk...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Baafx ČSD z odliatku, mierka H0

39 Príspevky
5 Užívatelia
1 Likes
5,287 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Malé nahliadnutie na stavbu... B)

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Si naozaj neskutočný! Pekne vypracované a vybrúsené odliatky. Už aby som aj ja začal niečo stavať.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Si naozaj neskutočný! Pekne vypracované a vybrúsené odliatky. Už aby som aj ja začal niečo stavať.

Ďakujem Samba, trochu Ťa ale poopravím. Na tej fotke boli ešte len nahrubo vybrúsené, jemné brúsenie robím teraz, kým mi schne zasklenie na Okuliarnikovi 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Dnes som mal nesmierne plodný deň. Síce som mal naplánované nejaké práce okolo domu, ale "našťastie" počasie neprialo 😉 😆 B) Striekaciu pištoľ už síce vlastním, ale ešte bez zdroja stlačeného vzduchu, preto som, ako ináč, použil znovu spreje...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: naozaj plodný deň. Veď počasie ti prialo??!! 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: naozaj plodný deň. Veď počasie ti prialo??!! 🙂

Veď hej, ale iba na modelovanie 😉 Ale to mi nevadí 🙂 zajtra idem zasklievať a musím vymyslieť aj spriahadlá, navyše aj na M152-ku, lebo ani tá nemá...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Vzniká naozaj zaujímavá súprava B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Samba, máš na sklade napichovacie nárazníky? Ak áno, potreboval by som na tieto vozne. Lebo som zistil, že už nemám 🙂 Ak máš, tak by som ich kúpil v najbližšej objednávke. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,neviem ci som ti to uz neposielal.Moje prevedenie M 152 v HO,kasna odliatok,pojazd samo-domo.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Neposielal, ale vyzerá super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Samba, máš na sklade napichovacie nárazníky? Ak áno, potreboval by som na tieto vozne. Lebo som zistil, že už nemám 🙂 Ak máš, tak by som ich kúpil v najbližšej objednávke. Ďakujem 🙂

Napichávačky na tieto vozne nemám, lebo mám len s okrúhlou puklicou. Tieto obdĺžnikové nemám a neviem ani zohnať, lebo som ich za tie roky nevidel, ale neboj sa ak na ne narazím určite kúpim.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Tak súprava má už aj vymyslené spriahadlá. Pôvodne som to chcel síce inak, ale toto je ideálne...
Prívešáky ešte nemajú nárazníky, tak to opticky vyzerá dosť ďaleko od seba 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Tak súprava má už aj vymyslené spriahadlá. Pôvodne som to chcel síce inak, ale toto je ideálne...

Sú na pevno, alebo výkyvné?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Sú na pevno, alebo výkyvné?

Zatiaľ na pevno, ale na skrutkách. Nechal som dosť materiálu pod, ak toto nebude robiť dobrotu, tak ich mierne povolím a pridám pružinky, ale vyrátané je to tak, že v zákrutách to ide pekne, sú proste rovnako ďaleko od náprav, teda nemal by byť žiadny problém. Ide to pekne aj v ostrejšej zákrute, skúšal som na polomere 450mm 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,si neskutocnyyyy,parada.No ak mozem,dam ti sem este par foteciek okuliarnikov v HO-nevedel som kdeich dat,ak tak,urob pre ne dalsi chlievik.Zelena Renata je z odliatku,a cerveny je zo stavebnice Cs train,obe pojazd ROCO z BR 290.Moje naj modely,ktore som kedy urobil.Tak ak ich tu nechces,urob im nejaky chlievik-alebo zrus


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Krásna práca modeln, škoda, že si prešiel na N-ko... 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Krásna práca modeln, škoda, že si prešiel na N-ko... 😉 🙂

Asi mas pravdu,ale okolnosti sa vyvinuli tak ako sa vyvinuli,ale v n-ku som sa nasiel.Pred N-om,bola moja velkost TT,o HO som ani neuvazoval


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Krásna práca modeln, škoda, že si prešiel na N-ko... 😉 🙂

Asi mas pravdu,ale okolnosti sa vyvinuli tak ako sa vyvinuli,ale v n-ku som sa nasiel.Pred N-om,bola moja velkost TT,o HO som ani neuvazoval

H0 je aj tak najlepšia mierka 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Sú na pevno, alebo výkyvné?

Zatiaľ na pevno, ale na skrutkách. Nechal som dosť materiálu pod, ak toto nebude robiť dobrotu, tak ich mierne povolím a pridám pružinky, ale vyrátané je to tak, že v zákrutách to ide pekne, sú proste rovnako ďaleko od náprav, teda nemal by byť žiadny problém. Ide to pekne aj v ostrejšej zákrute, skúšal som na polomere 450mm 😉 B)

MAREK, vidím, že opäť napreduješ v stavaní ostošesť..... Ale 450 mm polomer v H0 ???
To hádam nie. To je polomer tak pre N-ko ... :silly:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

H0 začína niekde od 380mm polomer, teda čo predávajú, ja mám najmenší polomer doma v krabici 450mm. Na tom som skúšal funkčnosť. Neboj, na kolajisku také ostré zákruty nemám, ale otestovať to predsa len je potrebné 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

H0 začína niekde od 380mm polomer, teda čo predávajú, ja mám najmenší polomer doma v krabici 450mm. Na tom som skúšal funkčnosť. Neboj, na kolajisku také ostré zákruty nemám, ale otestovať to predsa len je potrebné 😉

... áno mám nejaké také Roco koľajnice Geoline doma, ale to vypadá ako detský vláčik.
S modelovým koľajiskom to nemá nič spoločné.
H0 je pre svoje detaily vhodná určite do vitrínky, ale koľajisko.. :huh: .....no tak na to je treba viac než len bežná miestnosť, či obývačka..... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Sú na pevno, alebo výkyvné?

Zatiaľ na pevno, ale na skrutkách. Nechal som dosť materiálu pod, ak toto nebude robiť dobrotu, tak ich mierne povolím a pridám pružinky, ale vyrátané je to tak, že v zákrutách to ide pekne, sú proste rovnako ďaleko od náprav, teda nemal by byť žiadny problém. Ide to pekne aj v ostrejšej zákrute, skúšal som na polomere 450mm 😉 B)

MAREK, vidím, že opäť napreduješ v stavaní ostošesť..... Ale 450 mm polomer v H0 ???
To hádam nie. To je polomer tak pre N-ko ... :silly:

Ivor,trochen vedla,na N-ku mame najmensi polomer 194 mm,450-ka to je nejaka R 8-icka,ja mam na kolajisku polomery 262 mm-R 3


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

... áno mám nejaké také Roco koľajnice Geoline doma, ale to vypadá ako detský vláčik.
S modelovým koľajiskom to nemá nič spoločné.
H0 je pre svoje detaily vhodná určite do vitrínky, ale koľajisko.. :huh: .....no tak na to je treba viac než len bežná miestnosť, či obývačka..... 🙂

No Ivor, vieš čo... Náhodou, keď dokončím koľajisko na povale, tak budeš čumieť 😉 dúfam 😉 :dry:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

... áno mám nejaké také Roco koľajnice Geoline doma, ale to vypadá ako detský vláčik.
S modelovým koľajiskom to nemá nič spoločné.
H0 je pre svoje detaily vhodná určite do vitrínky, ale koľajisko.. :huh: .....no tak na to je treba viac než len bežná miestnosť, či obývačka..... 🙂

No Ivor, vieš čo... Náhodou, keď dokončím koľajisko na povale, tak budeš čumieť 😉 dúfam 😉 :dry:[/qurote]

Marek: môžem potvrdiť, že tvoj priestor na povale ponúka naozaj dosť miesta pre velkosť H0. Viem, že mmmáš odvážne plány a ja osobne sa už teraz teším aj s tebou, keď sa do všetkého pustíš a bude to krásne sledovanie stavby gigantického kolajiska.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ďakujem Samba. Momentálne, nakoľko som odrezaný od sveta, nedostal som sa autom ani z BS, tak mám trochu voľného času navyše. Irónia je, že zimné gumy na auto sú v garáži v Žarnovici :ohmy:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá