Autobus RTO z odlia...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Autobus RTO z odliatku, mierka H0

64 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
10.4 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Čoskoro sa mi splní sen a budem mať autobus RTO v mierke H0, aký som vždy chcel. Dnes som ho dostal k narodeninám, teda odliatok, moja radosť je o to väčšia, že si ho postavím sám... B) Ďakujem Evka a Samba

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: uži v zdraví a mne neďakuj. Máš perfektnú manželku, ktorá dobre vie čo treba modelárovi k narodeninám. Tak hlavne veľa, veľa zdravia k narodeninám !!!


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,uprimne zavidim,v N-ku si o RTO mozem len snivat.Tiez je to moja srdcovka,vozil som sa na nom este do skolky,a je to azda jediny bus,co sa mi paci stale..Ostava len dufat,ze ho niekto vyrobi i v N-ku.Inak,Gratulujem k narodkam,a prajem vsetko najlepsie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek,uprimne zavidim,v N-ku si o RTO mozem len snivat.Tiez je to moja srdcovka,vozil som sa na nom este do skolky,a je to azda jediny bus,co sa mi paci stale..Ostava len dufat,ze ho niekto vyrobi i v N-ku.Inak,Gratulujem k narodkam,a prajem vsetko najlepsie.

Ďakujem za gratuláciu.
No ja som dlho sníval o RTO autobuse, lebo lepty stoja okolo 40€, takže konečne existuje odliatok, čo je za rozumnú až normálnu cenu. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Brúsenie započaté... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Krása,gratulujem ku perfektnému modelu a v tvojom podaní to bude ešte niečo viac ako perfektný model 😉

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Krása,gratulujem ku perfektnému modelu a v tvojom podaní to bude ešte niečo viac ako perfektný model 😉

Ďakujem, no dúfam, že sa mi to podarí 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Interiér už takmer hotový....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak si sa pustil do svojej srdcovky. Tak nech sa darí. Len jedna moja poznámka, Ak si dobre pamätám, tak RTO-čky mali kryť motora tak isto prekrytý takou "dekou" poťahom, ktorý bol povrchovo prešívaný koženkou červenohnedej až hnedej farby. Takže by si mohol ešte kryt motora pretrieť takou istou farbou ako sedadlá. Inak je vidieť, že si sa z interierom pekne vyhral. Je to potrebné, lebo cez "lexanové" okná bude do vnútra pekne vidieť. Už teraz sa teším na výsledok. Hotový model bude určite tvoja a aj naša "laskominka" ako hovorieva Dedo. Je vidieť, že si narodeninové darčeky pekne užívaš. Tak ešte raz všetko najlepšie a hlavne veľa zdravia a zdaru v živote. Teším sa na stretnutie na konci leta, kde dúfam uvidím tento kultový model autobusu naživo.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: tak si sa pustil do svojej srdcovky. Tak nech sa darí. Len jedna moja poznámka, Ak si dobre pamätám, tak RTO-čky mali kryť motora tak isto prekrytý takou "dekou" poťahom, ktorý bol povrchovo prešívaný koženkou červenohnedej až hnedej farby. Takže by si mohol ešte kryt motora pretrieť takou istou farbou ako sedadlá. Inak je vidieť, že si sa z interierom pekne vyhral. Je to potrebné, lebo cez "lexanové" okná bude do vnútra pekne vidieť. Už teraz sa teším na výsledok. Hotový model bude určite tvoja a aj naša "laskominka" ako hovorieva Dedo. Je vidieť, že si narodeninové darčeky pekne užívaš. Tak ešte raz všetko najlepšie a hlavne veľa zdravia a zdaru v živote. Teším sa na stretnutie na konci leta, kde dúfam uvidím tento kultový model autobusu naživo.

Ďakujem Samba za gratulácie a aj za radu. To som teda nevedel, napravím to. Vďaka. Autobus ale bude musieť počkať, lebo počas brúsenia kasne sa mi asi pokazila brúska. Prestala ísť, teda ak ju neopravím, musím našetriť na novú... :ohmy:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Opravil som ten kryt motora, vďaka za radu

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

super,budeš tam dávať aj cestujúcich?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

super,budeš tam dávať aj cestujúcich?

To je vo hviezdach, uvidíme. Možno hej, ale ak áno, tak iba zopár... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Chcem poďakovať Sambovi, pretože vďaka nemu môžem pokračovať v stavbe autobusu. Poslal mi totiž modelársku mikro-brúsku. Je malá, ľahká a neskutočne dobre sa s ňou pracuje. Takže ďakujem Samba, vďaka Tebe môžem pokračovať... 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Kasňa už takmer vybrúsená, ešte drobné úpravy. Ale už to pekne sedí aj s podvozkom... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: neďakuj, prosím ťa. Brúska nestojí za reč, veď to nie je žiadny zázrak a navyše mi nevyužitá ležala v šuflíku.
Ale ten autobus vyzerá naozaj dobre. Tie nafarbené kolieska vyzerajú famózne. Myslím, že aj tento odliatok sa p..Molatovi sa podaril. Bude to pekný model v tvojej stále sa rozrastajúcej zbierke. GRATULUJEM k takému modelu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: neďakuj, prosím ťa. Brúska nestojí za reč, veď to nie je žiadny zázrak a navyše mi nevyužitá ležala v šuflíku.
Ale ten autobus vyzerá naozaj dobre. Tie nafarbené kolieska vyzerajú famózne. Myslím, že aj tento odliatok sa p..Molatovi sa podaril. Bude to pekný model v tvojej stále sa rozrastajúcej zbierke. GRATULUJEM k takému modelu.

Presne ako píšeš Samba, tento autobus je tiež skvele urobený. Ešte nie je ani úplne dobrúsený a už vyzerá k svetu. Dúfam len, že sa mi to podarí dobre aj nastriekať a zasklieť 😉

A potom už len ŠM11 a ŠD11 a budem spokojný 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
S RTO-čkom napreduješ obdivuhodne. 🙂
Bude aj svietiť na Tvojej Magic-Road ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

MAREK:
S RTO-čkom napreduješ obdivuhodne. 🙂
Bude aj svietiť na Tvojej Magic-Road ?

Ďakujem Ivor. No vidíš, to by vlastne aj mohol... Uvidíme, ako sa mi podarí vymyslieť cievku, ale miesta je tam dosť. Dobrý nápad Ivor, Vďaka 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dnes tá farba striekala všade, trafila dokonca nielen motorák, ale aj autobus RTO... A zaujímavé, ako presne sa nastriekala na miesta, kde bola potrebná... 😉 😆

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak takú farbu chcem aj ja 😀 Inak nástrek sa ti veľmi podaril a teším sa na finále

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Tak takú farbu chcem aj ja 😀 Inak nástrek sa ti veľmi podaril a teším sa na finále

Ďakujem rzvlaky. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: nástrek sa pi podaril krásne, rád ťa pochválim. Pod tvojimi rukami vznikajú pekné modely.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Vidím, že Tvoja lakovňa odviedla dobrú prácu, som zvedavý, či sa zapoja aj elektrikári ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá