Autobus RTO z odlia...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Autobus RTO z odliatku, mierka H0

64 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
10.4 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Síce predbieham, ale ma zaujala aj takáto netradičná hromadná preprava...

Asi nikto nerobí takýto odliatok, ale verím tomu, že pri troche fantázie by sa to dalo urobiť z odliatku RTO autobusu... 🙂

prípadne takéto niečo z dvoch odliatkov....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: máš pravdu, na Slovensku nijaký e-shop nepredáva odliatky od pána Molatu a od pána Číža. Ani si nevieš predstaviť akú radosť mi robí spokojnosť modelárov, keď si môžu postaviť model po ktorom túžia a ja som jediný, ktorý im to umožní. Ver mi, že nie si sám, ktorý je rád, že si môže v mojom e-shope kúpiť tieto odliatky. Príves Jelcz sa v mojom obchode ani neobjavil, lebo ste ich rozchytali skôr ako sa dostali na pulty môjho e.shopu.

Vidím, že ťa autobusy a nie len RTO chytili. Vidím, že si si doprial poriadnu dávku autobusov do tvojho autoparku. Tieto zaujímavé variácie RTO sú zaujímaví a verím, že s tvojou zručnosťou by si ich zvládol.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Autobus aj príves už v základnej farbe...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Mám rád voľno, aj keď teda trochu času som venoval aj práci. RTO Mez a príves Jelcz skoro hotové, ešte zasklenie, nejaké detaily a ťažné zariadenie, alebo ako sa to volá pri takýchto strojoch... 🙂 ...a spolu s prvým RTO to už vyzerá celkom fajn. Môj šiesty autobus v zbierke sa už rodí 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... tak ten výsledok je zatiaľ execentný !!! Priznám sa keď som videl tvoje maskovanie na predchádzajúcom obrázku, tak som sa trochu zľakol. Predpokladám, že ešte stále nemáš maskovačku od Tamiya, ale maskuješ asi len obyčajnou maskovačkov pre lakýrnikov. Mal som strach, že podfúknutie pri dverách autobusu bude veľké, lebo ti tam maskovacia páska veľmi neprilepila v rohoch. Táto súprava bude jednou veľkou pýchou v tvojej zbierke. Vidím, že už prepravuje aj prvých pasažiérov. Tak Šťastnú cestu ľudkovia.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek: ... tak ten výsledok je zatiaľ execentný !!! Priznám sa keď som videl tvoje maskovanie na predchádzajúcom obrázku, tak som sa trochu zľakol. Predpokladám, že ešte stále nemáš maskovačku od Tamiya, ale maskuješ asi len obyčajnou maskovačkov pre lakýrnikov. Mal som strach, že podfúknutie pri dverách autobusu bude veľké, lebo ti tam maskovacia páska veľmi neprilepila v rohoch. Táto súprava bude jednou veľkou pýchou v tvojej zbierke. Vidím, že už prepravuje aj prvých pasažiérov. Tak Šťastnú cestu ľudkovia.

Ďakujem Samba. Maskovačky Tamiya nemám, to je pravda, ale nepoužívam ani maskovačky tie, čo si písal, navyše stále striekam sprejmi. Radko mi síce daroval pištoľ, ale ešte nemám stále kompresor. Nechcem kupovať nejaký lacný... Používam obyčajnú izolačnú pásku, lebo tie lacné maskovačky mi robili to, že občas strhli už uschnutú farbu. Pri izolačkách sa mi to ešte nestalo. Navyšepri takýchto pásikoch si to viem pekne vyrezať na skle, teda nalepím pásku na sklo a ostrým nožom si vyrežem presnú šírku akú potrebujem. Na tých dverách som mal pod páskou tou, čo mi neprilepila v rohoch ešte malý pásik presne čo zapasoval, Teda s touto som sa netrápil. Teraz ma čaká asi najhoršia etapa - zasklenie. 🙂 A ľudia, tí sa vezú a sami nevedia kam 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... tak ten výsledok je zatiaľ execentný !!! Priznám sa keď som videl tvoje maskovanie na predchádzajúcom obrázku, tak som sa trochu zľakol. Predpokladám, že ešte stále nemáš maskovačku od Tamiya, ale maskuješ asi len obyčajnou maskovačkov pre lakýrnikov. Mal som strach, že podfúknutie pri dverách autobusu bude veľké, lebo ti tam maskovacia páska veľmi neprilepila v rohoch. Táto súprava bude jednou veľkou pýchou v tvojej zbierke. Vidím, že už prepravuje aj prvých pasažiérov. Tak Šťastnú cestu ľudkovia.

Ďakujem Samba. Maskovačky Tamiya nemám, to je pravda, ale nepoužívam ani maskovačky tie, čo si písal, navyše stále striekam sprejmi. Radko mi síce daroval pištoľ, ale ešte nemám stále kompresor. Nechcem kupovať nejaký lacný... Používam obyčajnú izolačnú pásku, lebo tie lacné maskovačky mi robili to, že občas strhli už uschnutú farbu. Pri izolačkách sa mi to ešte nestalo. Navyšepri takýchto pásikoch si to viem pekne vyrezať na skle, teda nalepím pásku na sklo a ostrým nožom si vyrežem presnú šírku akú potrebujem. Na tých dverách som mal pod páskou tou, čo mi neprilepila v rohoch ešte malý pásik presne čo zapasoval, Teda s touto som sa netrápil. Teraz ma čaká asi najhoršia etapa - zasklenie. 🙂 A ľudia, tí sa vezú a sami nevedia kam 😀

... si macher, takýto výsledok dosiahnuť izolačkou. To by ma ani nenapadlo. Maskovačka Tamiya je jemne naťahovacia, tak jej obopnutie je perfektné, to by si sa čudoval. Ja sa len veľmi ťažko viem dostať do nášho modelárskeho obchodíku v LC, ale keď sa tam dostanem, tak ti Tamiya pásky určite kúpim a pošlem. Takže do Vianoc sa môžeš určite tešiť.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

... si macher, takýto výsledok dosiahnuť izolačkou. To by ma ani nenapadlo. Maskovačka Tamiya je jemne naťahovacia, tak jej obopnutie je perfektné, to by si sa čudoval. Ja sa len veľmi ťažko viem dostať do nášho modelárskeho obchodíku v LC, ale keď sa tam dostanem, tak ti Tamiya pásky určite kúpim a pošlem. Takže do Vianoc sa môžeš určite tešiť.

Ďakujem Samba

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Marek, veľmi sa mi páči ako si si urobil autobus s vlečkou.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek, veľmi sa mi páči ako si si urobil autobus s vlečkou.

Ďakujem Lucipuk (Lucka) 🙂 Mne sa zase páči Tvoja prezývka tu na fóre 🙂
Dúfam, že budeš viac prispievať aj s Tvojími modelmi

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Marek, veľmi sa mi páči ako si si urobil autobus s vlečkou.

Ďakujem Lucipuk (Lucka) 🙂 Mne sa zase páči Tvoja prezývka tu na fóre 🙂
Dúfam, že budeš viac prispievať aj s Tvojími modelmi

niečo s ockom staviame, ale ide to pomaly, lebo ocko má málo času.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Lucipuk: ... je to pravda, že mám času málo, ale modelovanie práve o tom, že ho robíme, keď máme voľný čas.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Neboj, určite sa občas trochu času nájde. Dúfam, že potom sa pochváliš fotkami. Držím palce a teším sa, že sa tu na našom fóre konečne objavila aj baba modelárka 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá