Podvozky a stavebni...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Podvozky a stavebnice Bramos

55 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
7,904 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Každý, kdo někdy stavěl vozy vlastní cestou, jedno zda odlitek, lept či kompletní vlastní stavba, určitě řešil otázku podvozků. I já tento problém řešil a zatím ideálním řešením se pro mne staly podvozky firmy Bramos. Vzhled i bez nástřiku velmi dobrý, jízdní vlastnosti při použití kovových dvojkolí vynikající. Dvojkolí lze použít buď přímo od Bramosu nebo rozměrově adekvátní, tj délka osy 24,5mm a průměr dvojkolí max 11mm. K dostání jsou buď přímo u výrobce, k objednání přes internet, v eshopech a na modelářské burze v Opletalce v Praze. S posledním jmenovaným místem si neodpustím varování. Zakoupil jsem zde několik podvozků a bylo nutné důlky pro hroty dvojkolí vyčistit od jakýchsi otřepů. Nic co by modelář nezvládl, ale dalo mi zabralo, kde je chyba, proč jde dvojkolí do podvozku hůře a zadrhává se. S podvozky dodané přímo firmou nikdy žádný problém nebyl. Ještě podotknu, že na burze stály podvozky asi o polovinu méně, jinak aktuální ceny 30,- bez dvojkolí za Y25

Několik fotek podvozku Y25 včetně originálních dvojkolí.

 

 

 

Uchycení podvozku
Podvozek je vybaven čepem o průměru 3mm který je zakončen zámečkem o průměru cca 3,2mm. Pro montáž podvozku je tedy nutný otvor průměru kousíček přes 3mm (osobně vrtám 3mm a dolaďuji kulatým pilničkem). Tloušťka materiálu by neměla překročit 1,7mm (používám kuprex 1,5mm) nad otvorem je nutné zachovat volná prostor o průměru 4,5mm a výšky 1mm pro horní část zámečku.

Typy podvozků:
Kromě výše uvedeného podvozku Y25 jsou k mání podvozky 26-2 s kulatou a hranatou dírou

 

a ještě jeden podvozek podobný Y25 , ale rovněž s kulatou dírou. Tyto podvozky se začínají čím dál více objevovat i u nás, hlavně pod francouzskými cisternami. (já je použil pod předělané vozy OOr, dnes velmi podobné na Eaos)

 

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Veľmi pekne si to rozpísal a aj fotky to krásne doplnili. Paráda. A to sú všetky tri typy podvozkov Bramos? Som napríklad nevedel, že robia aj ten posledný typ. Ďakujem za príspevok aj fotky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Zaza: na burze v Prahe sa pravidelne objavujú dvaja páni, ktorí predávajú modely a doplnky od Bramos-u. V ponuke majú toho porisdne vela od kompletných - hotových modelov, cez stavebnice až po samotné lomponenty. V ich ponuke je aj viac podvozkov, aj na rýchlikové a osobné 4-osé vagóny. Môžem potvrdiť, že ceny sú tak ako uvádzaš, čo je však zanedbatelná položka, keď si vďaka takýmto dostupným podvozkom a iným potrebným komponentom môžu modelári postaviť vysnívané vagóny, ktoré by im velkovýrobcovia nikdy nevyrobili.
Inak tie posledné podvozky som ani ja v ich ponuke nevidel. Musím ešte podotknúť, že zásoby týchto, tak prepotrebných komponentov, sa pomaly ale isto míňajú. Dnes už napríklad nezoženieme podvozky pod osobné-rýchlikové vagóny rady Y, ktoré boli do bežne dostupné. Ale v novej dobe modelárskej, keď idú do popredia 3D tlačiarne modelárom svitá na dobré časy. LEN ČI TO DUDE PRAVDA ??!! Čas ukáže.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ja si akurát pozerám ich ponuku na bramos.eu a tu som tie podvozky našiel. Majú inak zaujímavé veci, presne ako píšeš Samba...
https://www.bramos.eu/detail/27-podvozek-yxx-cerny-dvojkoli

Ináč, pozerám si ich eshop, tak ich modely nemajú chybu. A ich ponuka náhradných dielov je tiež riadne rozsiahla, z toho by sa dalo povyberať na stavbu vozňov.... :woohoo: Samba, verím tomu, že naši Slovenský modelári by určite ocenili dostupnosť aj na našom trhu 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Ja si akurát pozerám ich ponuku na bramos.eu a tu som tie podvozky našiel. Majú inak zaujímavé veci, presne ako píšeš Samba...
https://www.bramos.eu/detail/27-podvozek-yxx-cerny-dvojkoli

Ináč, pozerám si ich eshop, tak ich modely nemajú chybu. A ich ponuka náhradných dielov je tiež riadne rozsiahla, z toho by sa dalo povyberať na stavbu vozňov.... :woohoo: Samba, verím tomu, že naši Slovenský modelári by určite ocenili dostupnosť aj na našom trhu 😉

Inak slušná cena aj s dvonkoliami. Viem, že by sa modelárom na Slovensku všeličo hodilo, ale tiež.mám obmedzené finančné možnosti, aby som mal na sklade všetko. Navyše niekedy mám pocit, že Slovenský modelár sám nevie čo by od radosti chcel a navyše by to chcel takmer za darmo. Ale to je už o niečom inom ako je táto téma, Do nedávna som sa snažil modelárom vyhovieť aj v tom, že som im doviezol modely, alebo komponenty, ale potom ich už záhadne nechceli, alebo sa tvárili-vyhovárali, že oni to nechceli, tak som to radšej prestal robiť. Nuž čo už ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Inak slušná cena aj s dvonkoliami. Viem, že by sa modelárom na Slovensku všeličo hodilo, ale tiež.mám obmedzené finančné možnosti, aby som mal na sklade všetko. Navyše niekedy mám pocit, že Slovenský modelár sám nevie čo by od radosti chcel a navyše by to chcel takmer za darmo. Ale to je už o niečom inom ako je táto téma, Do nedávna som sa snažil modelárom vyhovieť aj v tom, že som im doviezol modely, alebo komponenty, ale potom ich už záhadne nechceli, alebo sa tvárili-vyhovárali, že oni to nechceli, tak som to radšej prestal robiť. Nuž čo už ...

To máš pravdu, bohužiaľ nie všetci sú korektní a nie všetci sú "modelári". Ale ja osobne by som také niečo uvítal, ale plne chápem, že ja sám Tvoj eshop neuživím, som malý trh... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: našťastie okrem teba v mojom e-shppe ešte zopár modelárov nakupuje, takže v pohode, Vieš, že tebe doveziem čo potrebuješ. :cheer:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: našťastie okrem teba v mojom e-shppe ešte zopár modelárov nakupuje, takže v pohode, Vieš, že tebe doveziem čo potrebuješ. :cheer:

Ďakujem Samba B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 584
Topic starter  

Všechny podvozky na fotkách jsou Bramos. Co se týče dostupnosti, není problém si objednat jakýkoliv díl, jakýkoliv model v jakémkoliv stadiu, od neodmaštěných dílů po hotový.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Páni modelári, mám nový prírastok do zbierky: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/78-stavebnica-vozna-faccs-csd-bramos-mierka-h0
B) B) B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

trochu slabšia kvalita fotky, lebo mobilom...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: no čo dodať? vždy si hovoril, že keď budeš veľký, tak aj ty budeš mať takéto vagóniky. Takže týmto dňom si už asi modelársky naozaj vyrástol. Ale ja si myslím, že si modelársky vyrástol už dávno, len si to nejako stále nechceš priznať. Pozri sa poriadne do svojej vitrínky a pri tom pohľade určite zistíš ako si v zbierke a vlastnom modelárskom umení pokročil. Pamätám sa sa na dni keď si prežíval dni, že ťa nič nevedelo potešiť a mal si depresie, ale modelárstvo ťa stále držalo a s radosťou si nás zahrňoval každodennými modelmi. Teraz však vidím, že tvoja nová práca ti prináša oveľa väčší pokoj a dokonca vďaka tejto práci si dovolíš aj modely o ktorých si do teraz iba sníval. Súpravička týchto Sas-iek "ČSD" v záprahu s "Čmeliakom" vyzerá famózne a tieto zábery sú balzamom na moju modelársku dušu. Ver mi kamarát, že ti túto súpravičku doprajem ako nikomu inému, lebo veľmi dobre viem, čo všetko si musel urobiť, aby si si tieto stavebnice vagónikov mohol dovoliť. Preto radosť je aj na mojej strane.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Marek: no čo dodať? vždy si hovoril, že keď budeš veľký, tak aj ty budeš mať takéto vagóniky. Takže týmto dňom si už asi modelársky naozaj vyrástol. Ale ja si myslím, že si modelársky vyrástol už dávno, len si to nejako stále nechceš priznať. Pozri sa poriadne do svojej vitrínky a pri tom pohľade určite zistíš ako si v zbierke a vlastnom modelárskom umení pokročil. Pamätám sa sa na dni keď si prežíval dni, že ťa nič nevedelo potešiť a mal si depresie, ale modelárstvo ťa stále držalo a s radosťou si nás zahrňoval každodennými modelmi. Teraz však vidím, že tvoja nová práca ti prináša oveľa väčší pokoj a dokonca vďaka tejto práci si dovolíš aj modely o ktorých si do teraz iba sníval. Súpravička týchto Sas-iek "ČSD" v záprahu s "Čmeliakom" vyzerá famózne a tieto zábery sú balzamom na moju modelársku dušu. Ver mi kamarát, že ti túto súpravičku doprajem ako nikomu inému, lebo veľmi dobre viem, čo všetko si musel urobiť, aby si si tieto stavebnice vagónikov mohol dovoliť. Preto radosť je aj na mojej strane.

Ďakujem Samba. Tvoje slová ma potešili, som rád, že sa Ti páči moja nová súprava. Presne ako píšeš, modelárstvo ma podržalo v ťažkých časoch depresie, ktorú ešte síce nemám úplne preč, ale modelovanie naozaj pomáha. A tieto vozne som naozaj vždy chcel, ako napríklad aj Raj-ky... Ucelená súprava týchto vozňov alebo Raj či Eas je môj sen, ktorý si budem určite môcť splniť. A pevne verím, že aj vďaka Tvojmu eshopu 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dnes som bol pracovne v Žiline. Hľadali sme elektro-inštalačný materiál a natrafil som na Doorz. A tak som musel ísť pozrieť dnu. Napriek tomu, že mám u Sambu väčšiu objednávku, som neodolal a musel si aspoň niečo malé kúpiť. Tak som si kúpil jeden vozeň Eas od Bramosu, ktorý mi bude pripomínať osobnú návštevu tohto obchodu... A niekedy v budúcnosti objednám aj zvyšné čísla Eas vozňov od Bramosu, ktoré v ČSD vyrábajú B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: takto sa plnia sny. Viem o čom hovorím. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nejako sa to rýchlo podarilo... B)
http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/79-eas-csd-stavebnica-bramos-mierka-h0
A čo budem robiť zvyšok víkendu? ...... žeby Kocúra? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Urobil som miernu reorganizáciu vitríny a vznikla mi celkom zaujímavá súprava tvorená mojim Pomarančom z odliatku a Bramos vagónov. Sú tam iba čisto Bramos vagóny, označené červeným rámikom. Na Pao vozeň prídu 2 tanky z odliatku od p.Číža, objednané na NFmodely.sk - označené zelenou šípkou. Normálne sa vytešujem, nakoľko vitrína má na dĺžku 2 metre, čiže súprava takmer tiež. Chýba iba pár centimetrov. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Celkovo vitrínka vyzerá famózne. Tá dlhá súprava za Pomarančom je naozaj veľmi pekná a každý vagónik ako aj samotný "ťahúň" je skvost.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Celkovo vitrínka vyzerá famózne. Tá dlhá súprava za Pomarančom je naozaj veľmi pekná a každý vagónik ako aj samotný "ťahúň" je skvost.

Ďakujem Samba. No za nejaký čas k Pomaranču T678 pribudne aj T679, ale to už vieš vďaka telefonátom B) - samozrejme tiež z odliatku s doplnkami DH-loko, samozrejme od Teba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Pekná zbierka v peknej vitrínke. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

MAREK:
Pekná zbierka v peknej vitrínke. 😉

Ďakujem Ivor. Škoda, že sa mi tam celá nezmestí, a to má 2metre na dĺžku a 80cm na výšku - celkovo 22metrov políc... Všetky Britské modely mám v krabičkách a časť kontinentálnych tiež... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

vŕŕŕŕ, ty si bol v žiline ??? a na deda si si nespomenul :S

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

vŕŕŕŕ, ty si bol v žiline ??? a na deda si si nespomenul :S

Ale spomenul dedo, jasné že hej, ale nebol čas... Aj toto som iba náhodou natrafil na obchod, keď sme hľadali, kde kúpiť elektronický zámok... Neboj, ešte tam určite niekoľko krát zavítam 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vďaka spoľahlivosti Sambu a rýchlosti pošty mi dnes dorazila zásielka, na ktorú som sa nesmierne tešil. A v tej zásielke bolo okrem iného aj niečo, čo sa bude čoskoro voziť na mojom vozni Pao.... Ide o odliatky, doteraz najlahšie odliatky, aké som kedy "staval" - takmer žiadne brúsenie a kvalita detailov dokonalá - ako sme pri p.Čížovi zvyknutí... Ďakujem Samba B) 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: nie je za čo ďakovať, veď si si za tie všetky modely zaplatil. Naopak ja ďakujem tebe, že nakupuješ v mojom e-shope a že si spokojný. No o tej spoľahlivosť veľmi nepreháňaj, lebo samozrejme ako je u mňa zvykom, zase som na niečo zabudol (uhlie) a trochu som bol nedôsledný v správe a označení vagónika na ktorý si tak dlho čakal. Takže si sypem popol na hlavu a ospravedlňujem sa za nedorozumenie, Ale dúfam, že si bol celkovo spokojný.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá