Motorové vozy Tatra...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Motorové vozy Tatra Kopřivnice, M120.4, M130.1 a iné

37 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
4,889 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: ty si všestranný modelár. Tá luxusná skrinka na motoráky vyzerá výborne. Bude im tam ako v perinke. Pokiaľ ide o pojazdy, ešte trochu strpenie, lebo som ešte pánovi Pletichovi zákazku neposielal. Takže Bude to trochu trvať.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: ty si všestranný modelár. Tá luxusná skrinka na motoráky vyzerá výborne. Bude im tam ako v perinke. Pokiaľ ide o pojazdy, ešte trochu strpenie, lebo som ešte pánovi Pletichovi zákazku neposielal. Takže Bude to trochu trvať.

Ďakujem Samba. Ešte musím poupravovať kraje čalúnenia. Čo sa týka tých pojazdov, tak nie je problém, zatiaľ na ne aj tak nemám peniaze.. Ale za mesiac-dva to už bude u mňa možné. Ale ak p.Pleticha potrebuje viac času, tak nie je problém 😉 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ako modelár zabíja nudu? Tak, že niečo robí... A keďže mám toho viacej rozrobené, tak postupne robím. Momentálne konkrétne M130.1 ČSD. Pojazd bude neskôr, tak zatiaľ som urobil dočasný bez pohonu, aby model mohol byť vystavený. Detaily, popisy, vybavenie podvozku a možno aj interiér až potom, keď už bude mať svoj skutočný funkčný pojazd... 🙂 Bez toho to zatiaľ nemá význam 🙂 Poprosím s kritikou veľmi mierne, viem, že to nie je super urobené.....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Aj 120.4 si zaslúžila pozornosť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: ... takže už máš obidva modely na podvozkoch a kolieskach. Sú to pekné modely, aj keď dobre viem z čoho si ich vytvoril. Na začiatku tie odliatky nevyzerali na takéto pekné modely.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ďakujem Samba. No zatiaľ to nie sú modely, iba makety 😉 ale raz to budú aj modely. Určite ich chcem viac dodetailovať a tak, ale to až v budúcnosti, keď sa mi podarí našetriť na pojazdy. Potom budem chcieť aj cedulky, respektíve popisy. Ale to je ešte hudba budúcnosti. Tieto som vždy chcel mať, ako napríklad aj M140, takže mám s nimi veľké plány. Navyše, keď vidím Tvoje modelovanie, tak ma to ženie, aby som aj ja viac detailoval 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Majú momentálne čestné miesto 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: ... tie modely vo vitrínke vyzerajú krásne. Nie sú bežne v zbierkach. Pokiaľ ide o detailovanie, tak to je práve o cítení a v tom spočíva ten už toľkokrát spomínaný "rukopis" každého modelára. Ja sa pohybujem veľa medzi modelármi a vidím ich diela. Moje modely sú proti nim paródia na modely, ale napriek tomu mám toto hobby rád a robím ho tak ako cítim. Dnešná nová doba prináša aj v modelárstve výdobytky doby ako sú počítačové grafiky, 3D tlačiarne, možnosť leptania do plechov, lasercut a iné, čo si ja osobne ani neviem predstaviť. Možno, že som 100 rokov za opicami (ako sa hovorí), ale ja osobne dávam prednosť poctivej ručnej práci a preto nenormálne obdivujem modely Roba a jeho otca, hoci sú natierané štetcom. Vôbec nie je dôležité ako v konečnej podobe model vypadá, ale ako si si pri jeho zmodelovaní dokázal oddýchnuť a pokuse aj zdokonaliť svoje techniky. Marek, ty si najlepším dôkazom toho ako si sa rokmi zdokonalil a ako dokážeš zo šrotu vyrobiť pekný a k tomu plne funkčný model. Ja na potulkách za modelmi vidím naozaj všeličo a myslím, že viem čo model potrebuje a snažím sa to aj mojim modelom dať. Aj ty a aj ja sa snažíme pre seba vymodelovať niečo čo nie je bežne dostupné v obchodoch. Pre mňa je strašne komické, keď má niekto vo vitrínke 10 Okuliarnikov, 12 Sergejov, 8 Zamračených, 20 motorákov, 6 Kocúrov a rozdiel je len vo farebnom vyhotovení a v číslach (doplnky pekne v príbaloch, lebo ani tie si nie je schopný nasadiť). Pritom každý model je ROCO, lebo nič lepšie na svete pre neho neexistuje. Tak to naozaj nie je pre mňa. Ale keď sa pozriem na tvoju zbierku (ktorá sa pekne rozrastá), tak sa môj úsmev na tvári poriadne rozšíri, lebo tam vidím !!!modely!!!, ktoré sú zaujímavé a nie bežné.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: ... tie modely vo vitrínke vyzerajú krásne. Nie sú bežne v zbierkach. Pokiaľ ide o detailovanie, tak to je práve o cítení a v tom spočíva ten už toľkokrát spomínaný "rukopis" každého modelára. Ja sa pohybujem veľa medzi modelármi a vidím ich diela. Moje modely sú proti nim paródia na modely, ale napriek tomu mám toto hobby rád a robím ho tak ako cítim. Dnešná nová doba prináša aj v modelárstve výdobytky doby ako sú počítačové grafiky, 3D tlačiarne, možnosť leptania do plechov, lasercut a iné, čo si ja osobne ani neviem predstaviť. Možno, že som 100 rokov za opicami (ako sa hovorí), ale ja osobne dávam prednosť poctivej ručnej práci a preto nenormálne obdivujem modely Roba a jeho otca, hoci sú natierané štetcom. Vôbec nie je dôležité ako v konečnej podobe model vypadá, ale ako si si pri jeho zmodelovaní dokázal oddýchnuť a pokuse aj zdokonaliť svoje techniky. Marek, ty si najlepším dôkazom toho ako si sa rokmi zdokonalil a ako dokážeš zo šrotu vyrobiť pekní a k tomu plne funkčný model. Ja na potulkách za modelmi vidím naozaj všeličo a myslím, že viem čo model potrebuje a snažím sa to aj mojim modelom dať. Aj ty a aj ja sa snažíme pre seba vymodelovať niečo čo nie je bežne dostupné v obchodoch. Pre mňa je strašne komické, keď má niekto vo vitrínke 10 Okuliarnikov, 12 Sergejov, 8 Zamračených, 20 motorákov, 6 Kocúrov a rozdiel je len vo farebnom vyhotovení a v číslach (doplnky pekne v príbaloch, lebo ani tie si nie je schopný nasadiť). Pritom každí model je ROCO, lebo nič lepšie pre neho neexistuje. Tak to naozaj nie je pre mňa. Ale keď sa pozriem na tvoju zbierku (ktorá sa pekne rozrastá), tak sa môj úsmev na tvári poriadne rozšíri, lebo tam vidím !!!modely!!!, ktoré sú zaujímavé a nie bežné.

Ďakujem Samba. Niečo takto potešujúce a pekné mi nikdy nikto nepovedal, resp. nenapísal. Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: neďakuj, modelujem, hovorím a píšem čo cítim. Nič viac a nič menej.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Pustil som sa do stavby tentokrát nákladného motorového vozu Tatra M140.1. Zatiaľ obrázky skutočného vozu, fotky zo stavby neskôr. Som zvedavý, ako to dopadne 🙂

Zdroj obrázkov je internet:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: ... len do toho, nič sa neboj. Tento vagón je neskutočný. Brzdové špalíky (strmene) len z jednej strany, svetlá ako na motoráčiku a je celodrevený, čo ja môžem. Pri tom len jeden nárazník vpredu a jeden vzadu v strede. Fajnovka pre oči vyznávača starých vagónov.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá