T698.0 alebo "Jedno...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T698.0 alebo "Jednostanovišťový Pomaranč" z odliatku v mierke H0

67 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
11.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Tak páni, postupne začínam s odliatkom T658.0 (T698.0 - pasuje na obidve). Nechcem povedať, že to je vrak, pretože sa na stavbu teším, navyše odliatok som dostal od Sambu zadarmo (ďakujem Samba), ale je to čiastočne opracovaný a miestami až príliš opracovaný odliatok. Teda z tohto:

... by som chcel dosiahnuť takéto niečo:

Uvidíme, ako sa mi to podarí, teraz nakoľko poznám Sambu, tak určite premýšľa: "Prečo sa ten Marek rozhodol pre túto verziu a nie pre T698.0 v modro-krémovej farbe, ktorá je krajšia?"
Odpoveď je veľmi jednoduchá, chcem obidve verzie raz vlastniť a začnem teda najskôr touto, a tú modrú si nechám na kvalitnejší odliatok... 🙂
Držte mi palce, a Samba, vieš, čo to znamená... budem potrebovať niekedy v blízkych mesiacoch, možno rokoch, aj nejaký pojazd... 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Držím Ti palce pri stavbe, zdá sa mi že Tvoja súkromná továreň s piatimi zamestnancami v dvoch smenách chrlí jednu lokomotívu za druhou... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

Marek: tak si sa predsa pustil do tohoto úplne šrotového odliatku??!! No tak to ti dá poriadne zabrať s tohoto niečo vytvoriť. Nechcem povedať aby si to nechal tak, to práve nechcem, som zvedavý ako sa s tým vysporiadaš, takže len smelo do toho. Ti myslím nič nemôžeš pokaziť len a len vylepšiť, lebo tento odliatok som ti pôvodne ani nechcel dať, len ty si ho zdvorilo (ako je u teba samozrejme zvykom) prijal. Ale sľubujem, že ti doveziem pekný odliatok od pána Číža na ten druhý modrokrémový jednostanovišťový Sergej. Inak ako všetky Sergeje aj tento je môjmu srdcu blízky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Ivor:
😀 😀 😀
Samba:
Asi si omylom napísal Sergej namiesto Pomaranč. Toto bolo prezývané Kokakola, ale zatiaľ neviem prečo... 🙂 Ten odliatok síce nie je v dobrom stave, ale zase až taký úplný šrotík to nie je. Najhoršie to bude asi s tými "podväzkami" - držiakmi podvozkov, lebo sú zničené a jeden chýba. Na 4-osé lokomotívy sa dajú kúpiť, aj ten Okuliarnik na tom bol takto podobne, tak tam som dal leptané. Ale tieto som nenašiel, to znamená, že nastupuje samovýroba... 🙂 Uvidíme. A trochu tmelenia, trochu viac brúsenia a podobne, ale myslím, že sa to bude dať. Ináč, potom budem asi písať ohľadne popisov, lebo všetko je ok pri striekaní, ale tie tenké čierne linky na boku určite nedám. Navyše na toto nerobia ani popisky tabuľky ani nič podobné, ale to je ešte ďaleko. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

Ivor:
😀 😀 😀
Samba:
Asi si omylom napísal Sergej namiesto Pomaranč. Toto bolo prezývané Kokakola, ale zatiaľ neviem prečo... 🙂 Ten odliatok síce nie je v dobrom stave, ale zase až taký úplný šrotík to nie je. Najhoršie to bude asi s tými "podväzkami" - držiakmi podvozkov, lebo sú zničené a jeden chýba. Na 4-osé lokomotívy sa dajú kúpiť, aj ten Okuliarnik na tom bol takto podobne, tak tam som dal leptané. Ale tieto som nenašiel, to znamená, že nastupuje samovýroba... 🙂 Uvidíme. A trochu tmelenia, trochu viac brúsenia a podobne, ale myslím, že sa to bude dať. Ináč, potom budem asi písať ohľadne popisov, lebo všetko je ok pri striekaní, ale tie tenké čierne linky na boku určite nedám. Navyše na toto nerobia ani popisky tabuľky ani nič podobné, ale to je ešte ďaleko. 🙂

Samozrejme, že Pomaranč !!! Včera som mal deň blbec, do všetkého som sa len nútil a nič sa mi nechcelo (ani rozmýšľať) tak som písal takéto bludy. ospravedlňujem sa.
No viem, že tam je roboty ako na kostole. potom všetko dáme dokopy, aby som vedel čo treba dať vyrobiť čo sa týka obtiskov. To nebude problém.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Ako dozrieva Tvoj pomaranč ? 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

MAREK:
Ako dozrieva Tvoj pomaranč ? 🙂

Ahoj, Celkom v pohode, brúsim a brúsim... Akurát prišla moja manželka a že fuj, mal by si si vyvetrať... 😀 To vieš, to brúsenie... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Ako dozrieva Tvoj pomaranč ? 🙂

Ahoj, Celkom v pohode, brúsim a brúsim... Akurát prišla moja manželka a že fuj, mal by si si vyvetrať... 😀 To vieš, to brúsenie... 😀

Áno, áno. V ČKD sa tiež prášilo pri výrobe nielen tejto lokomotívy.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

no čo ako pokračuješ? 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Pridávam priebežné foto pokračovania stavby T698.0. Podvozok je ešte len nasunutý, preto karoséria nie je rovno. Momentálne v prvom nástreku, ešte chýbajú nejaké detaily a zatiaľ len také neurčité fotky. Viacej neskôr, keď budem spokojný. Mimochodom, aj keď tento odliatok bol darček od Sambu, lebo bol v dosť zlej kondícii (posledný z tých vrakových odliatkov), dá sa celkom fajn porobiť. Najviac ma trápi, že tá kasňa je dosť vykrútená a teda ide to dosť zle a dúfam, že sa mi podarí zapasovať rám tak, aby to bolo vidieť čo najmenej. Nakoľko tento model sa nedá dotiahnuť do takých detailov, ako by som chcel, tak to bude taký "zjednodušený" a s fantáziou upravený model. Podvozky tiež nesedia, sú z Mehano start dieselovej lokomotívy, ktorú mal voľakedy Adam, ale jazdí pekne a potichu. Masky nejdem meniť, lebo podvozky sú o takmer centimeter kratšie ako by mali byť a teda by to nepasovalo. Takže tento model prosím berte s rezervou, niekedy postavím z nového odliatku aj skutočný model. 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

nevidím nič nepodarené,ale vidím ďalšiu peknú loko do tvojej zbierky..lne otázočka,je to striekané alebo natierané?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

nevidím nič nepodarené,ale vidím ďalšiu peknú loko do tvojej zbierky..lne otázočka,je to striekané alebo natierané?

Ďakujem. Väčšina je striekaná, niečo je natierané... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

Marek: naozaj odvážne, pustiť sa do tak nekvalitného, ba šrotového odliatku. Vidím, že sa ti z ničoho podarila lokomotíva, na ktorej musí každý poznať o akú lokomotívu sa jedná a to je najväčší úspech s tak nedokonalého odliatku. Viem, že si chcel pôvodne iný náter, ale tak ako píšeš to lepšie dokážeš s nového odliatku. Túto modrú verziu vlastním aj ja v TT veľkosti. Pekná mašinka.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Samba: vieš mi dať vyrobiť prosím popis T698.002 s logom ČSD, hviezdami, ČKD tabuľkami a podobne? Ďakujem. Nechcem teraz T698.001, lebo ten si raz urobím z dobrého odliatku. Ďakujem krásne. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Dnes som otestoval starý pojazd Mehano. Ide o zjednodušený model, preto prosím neberte pri komentároch do úvahy nesprávne podvozky (masky podvozkov, ktoré tam majú byť nepasujú) ako ani nádrž a iné drobnosti. Ďakujem.
Video tu: https://youtu.be/CvN_WFMwRXg

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

Marek: už sa na tom pracuje. Práve kompletujem objednávku pre p. Rosenauera. 👿


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Marek: už sa na tom pracuje. Práve kompletujem objednávku pre p. Rosenauera. 👿

Ďakujem Samba. Ja zase kompletujem detaily... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Detailovanie započaté, lokomotíva už je zasklenná, dokonca som urobil aj kabínu s rušňovodičom a podobne. Nárazníky, spriahadlo a podobne sú už na mieste, dokonca sa mi podarilo urobiť dostatočne malú medzeru medzi lokomotívou a prvým vagónom, z čoho sa nesmierne teším. Keď človek prehliadne nejaké chybičky krásy odliatku a nepresnosti modelu, tak to začína byť celkom pekná lokomotíva...
A aby som nezabudol, kritiku berte prosím s rezervou, ide o makro fotky, v skutočnosti to tak nekričí... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Viem, že to má od modelu poriadne ďaleko, ale keď si uvedomíme, že ma to dokopy nestálo nič, keď nerátame farby, lebo som použil starý odliatok - darček od Sambu a Mehano lokomotívu z nejakého detského start setu, tak by aspoň nejaký komentár potešil. 😉 :huh: To som robil takto preto, lebo som nechcel vyhodiť odliatok a navyše tá lokomotíva sa nepodobala na nič čo existuje a teda som ju chcel využiť. Poslúžilo to ako relax a chcel som poukázať aj na to, že menej nároční modelári si dokážu postaviť vlastný model z takmer ničoho... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Nakoľko som vyšperkoval aspoň kabínu, tak som urobil pokus s osvetlením stanovišťa rušňovodiča. A s výsledkom som celkom spokojný.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

... a aby som nezabudol, dorobil som aj vonkajšie osvetlenie lokomotívy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

Článok si môžete prečítať tu: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie-a-modelarske-postupy?option=com_content&view=article&id=61:t698-002-csd-z-odliatku-pre-menej-narocnych-modelarov
tam sa dozviete aj to, prečo som túto lokomotívu robil tak, ako som ju robil, aj keď viacerí so mnou asi nesúhlasíte. Bolo mi však ľúto vyhodiť tento odliatok a nakoniec som s výsledkom celkom spokojný. Teším sa na stavbu skutočného modelu T698.001, ktorý urobím tak, ako naozaj má byť. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

paráda,ako som už písal na web 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
Topic starter  

paráda,ako som už písal na web 🙂

Ďakujem rzvlaky. Si jeden z mála, ktorý pochopil, o čo mi ide. Na facebooku ma momentálne likvidujú... 😀
Išlo mi o to, aby som ukázal začínajúcim modelárom, že sa to dá aj bez peňazí a technológie. Keby ten odliatok nebol vrak, tak to robím podľa skutočnosti. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

bohužial sú medzi nami aj taký ľudia...to sú presne tie typy ľudí čo nikdy nevytvorili ,všetko si len kúpili a hrajú sa na veľkých modelárov a pritom by nespravili ani to čo ši spravil ty..

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá