Vagóny a stavebnice...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vagóny a stavebnice vagónov v mierke H0

77 Príspevky
7 Užívatelia
7 Likes
12 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Posledný týždeň som sa po večeroch zabával a staviam stavebnice od ES-Pečky, konkrétne vagóny Gbs a Gbgs v mierke H0. Pôvodne som to nechcel zverejňovať skorej, ako článok, ale momentálne už len čakám na farbu na vagón Gbgs - hnedočervená matná, aby som ho mohol dokončiť. Preto sa s Vami podelím o pár záberov. Stavebnice sú v podstate rezinové odliatky s doplnkami - fotolepty, boli kompletné aj s kinematikami a tak podobne. Jeden už je v podstate hotový, druhý čaká na farbu, popisy a podobne. Takže ak chcete, kukajte...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: Tak teda kukám-kukám a kukám, ale asi lepšie povedané čumím-čumím a čumím. Pekne sa ti rozrastajú modely v správe ČSD. Tieto vagóniky sú naozaj super a ich prevedenie je na najlepšej úrovni čo sa týka odliatkov, ako som sa zatiaľ stretol na trhu so stavebnicami. Ďakujem za potešenie duše modelára. Na koľajisku to musí u teba v poslednej dobe vyzerať zaujímavo. Tak isto vo vitrínke. Myslím, že dozrieva čas na "súdružskú návštevu" a na kolaudáciu. Naživo to musí parádne vyzerať. Teším sa s tebou, len tak ďalej, ale všetci dobre vieme, že teba pobádať veľmi netreba. Je vidieť, že v modelovaní si za posledný rok pokročil míľovými krokmi.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: Tak teda kukám-kukám a kukám, ale asi lepšie povedané čumím-čumím a čumím. Pekne sa ti rozrastajú modely v správe ČSD. Tieto vagóniky sú naozaj super a ich prevedenie je na najlepšej úrovni čo sa týka odliatkov, ako som sa zatiaľ stretol na trhu so stavebnicami. Ďakujem za potešenie duše modelára. Na koľajisku to musí u teba v poslednej dobe vyzerať zaujímavo. Tak isto vo vitrínke. Myslím, že dozrieva čas na "súdružskú návštevu" a na kolaudáciu. Naživo to musí parádne vyzerať. Teším sa s tebou, len tak ďalej, ale všetci dobre vieme, že teba pobádať veľmi netreba. Je vidieť, že v modelovaní si za posledný rok pokročil míľovými krokmi.

Ďakujem Samba. Doteraz sa moja zbierka rozrastala iba vďaka Tebe, ale už aj Majo má na tom zásluhu. Tieto vagóny som si ale mohol dopriať iba vďaka Tebe. Teším sa z nich a verím, že sa mi aj ten druhý podarí... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: o tom niet pochýb, že sa podarí, veď si už niečo v modelovaní preskákal. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: o tom niet pochýb, že sa podarí, veď si už niečo v modelovaní preskákal. 😉

Ďakujem Samba.
Momentálne rozmýšľam nad nejakým pozadím za diorámku, nech fotky vyzerajú lepšie. Možno aj fototapetu alebo niečo podobné. Možnosť by bola aj jednofarebné pozadie a Photoshop... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Pekné vagóniky, radosť na ne pozerať, vidím, že Tvoje továrne pracujú na tri smeny.... 😉
Napreduješ japonským tempom.... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

MAREK:
Pekné vagóniky, radosť na ne pozerať, vidím, že Tvoje továrne pracujú na tri smeny.... 😉
Napreduješ japonským tempom.... 🙂

Ďakujem Ivor za pochvalu. Som rád, že sa Ti páčia 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: na tvoju diorámku by sa určite hodilo pozadia, ale určite nie jednofarebné. Keďže je diorámka s krajinkou, tak určite nejaká príroda a krajinka v pozadí.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: na tvoju diorámku by sa určite hodilo pozadia, ale určite nie jednofarebné. Keďže je diorámka s krajinkou, tak určite nejaká príroda a krajinka v pozadí.

MAREK:

nerob si hlavu s pozadím s krajinkou, niekedy stačí len pekná modrá obloha s obláčikmi a uvidíš, že to dá fotke úplne iný rozmer.
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Niečo určite vymyslím. Na Ocinove N-ko bude originál fotopozadie - reálny záber z Kopaníc na Štiavnické vrchy, ale aj k tomuto niečo jednoduché... Našťastie máme v škole grafikov, takže niečo vymyslíme... Ďakujem chalani za rady 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Nechcel som kvôli trom fotkám vytvárať novú tému, tak to pridám sem. Aj tak som to robil popri vagónoch - ako ste si už asi aj zvykli, pri jednom modely sa u mňa vždy zvezie aj druhý... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak to si si zavaril. teraz budeš musieť stavať aj nejakú paru ČSD, lebo tento autobus sa do tej parnej epochy hodí asi viac ako RTO, ktorý tak veľmi chceš. Vypadá to veľmi pekne a mne sa takéto "nosaté" autobusy páčia. Obtisky ho pekne dotvorili. Takže na tvojom koľajisku to bude naozaj pestré. Teším sa pri pohľade na takéto pekné prerábky do našej správy. :cheer:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: tak to si si zavaril. teraz budeš musieť stavať aj nejakú paru ČSD, lebo tento autobus sa do tej parnej epochy hodí asi viac ako RTO, ktorý tak veľmi chceš. Vypadá to veľmi pekne a mne sa takéto "nosaté" autobusy páčia. Obtisky ho pekne dotvorili. Takže na tvojom koľajisku to bude naozaj pestré. Teším sa pri pohľade na takéto pekné prerábky do našej správy. :cheer:

Ďakujem Samba. Paru chcem, ale ešte neviem akú. Asi si urobím Kafemlejnka, toho od Teba... Vieš ktoré myslím... 😉 🙂 Len sa bojím stavať paru po Tebe..

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: nič sa neboj, veď reálne hrozí, že to dáš oveľa lepšie ako ja !!! Tak do toho !!! Všetko na stavbu KAFEMLEJNKA budeš mať do prázdnin pripravené, ak budeš chcieť. To len aby si sa cez prázdniny nenudil a na konci leta si na stretnutí budeme ukazovať ako malí chlapci, čo sme dokázali.
UŽ SA NEVIEM DOČKAŤ !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: nič sa neboj, veď reálne hrozí, že to dáš oveľa lepšie ako ja !!! Tak do toho !!! Všetko na stavbu KAFEMLEJNKA budeš mať do prázdnin pripravené, ak budeš chcieť. To len aby si sa cez prázdniny nenudil a na konci leta si na stretnutí budeme ukazovať ako malí chlapci, čo sme dokázali.
UŽ SA NEVIEM DOČKAŤ !!!

Ďakujem, jasné že budem chcieť, len aby chcel aj môj rozpočet... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: kto je ten Rozpočet ??!! Ak ti robí problémy, tak ho nejako poriešime !! 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Marek: kto je ten Rozpočet ??!! Ak ti robí problémy, tak ho nejako poriešime !! 😉

Vieš, to je ten chlapík, čo sa vždy snaží narušiť plány... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Ten autobus je naozaj pekný.... 🙂
Ako stvorený na cesty vedľa ktorých sa po koľajniciach valia parné lokomotívy.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

MAREK:
Ten autobus je naozaj pekný.... 🙂
Ako stvorený na cesty vedľa ktorých sa po koľajniciach valia parné lokomotívy.... 😉

Ďakujem Ivor. Nie je to presne ten istý typ ako jazdil u nás, ale veľmi podobný... Takmer taký istý, ešte mám popisy na jeden s inými číslami, tak dúfam, že sa nejaký podarí zohnať. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Tak, dokončil som stavebnice vagónov Gbs a Gbgs. Článok si môžete prečítať tu...
Na navnadenie pridávam jednu fotku...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

No musím povedať,že sa ti podarili..ešte hytlák a pekná súpravička pre manipulák

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

No musím povedať,že sa ti podarili..ešte hytlák a pekná súpravička pre manipulák

Ďakujem. A čo je to hytlák?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

služobný vagó Daa-k

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

služobný vagó Daa-k

Jaj, jasné.. Díky za upresnenie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Pekné vagóniky, vidím že Tvoja osobná továreň chrlí jeden model za druhým.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá