Netradičné autobusy...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Netradičné autobusy v modelovej veľkosti TT (1:120)

18 Príspevky
4 Užívatelia
2 Likes
2,163 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Tak som si dovolil otvoriť ďalšiu tému v tejto kategórii. Po strastiplnej stavbe a dostavbe Arcivévodu Karla si od parných lokomotív musím na chvíľu oddýchnuť, tak som sa rozhodol, že si na svoje (stále rozostavané a nedokončené) koľajisko postavím nejaké netradičné autobusy, nakoľko už tých tradičných mám dosť (hoci nikdy nie je dosť pre takého zberateľa ako som ja).


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tak som si dovolil otvoriť ďalšiu tému v tejto kategórii. Po strastiplnej stavbe a dostavbe Arcivévodu Karla si od parných lokomotív musím na chvíľu oddýchnuť, tak som sa rozhodol, že si na svoje (stále rozostavané a nedokončené) koľajisko postavím nejaké netradičné autobusy, nakoľko už tých tradičných mám dosť (hoci nikdy nie je dosť pre takého zberateľa ako som ja).

Nezabudni na fotky, teším sa na to. 🙂 A držím palce.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Už dlho sa pozerám na mojom pracovnom stole na tieto odliatky. Jedná sa o kultový autobus Robur LO 2501 BUS. Tento autobus jazdil aj u našich dopravcov. Niektoré kusy sa dochovali u nadšencov až do dnes a skrášľujú veteránske stretnutia týchto kultových vozidiel značky ROBUR.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Už dlho sa pozerám na mojom pracovnom stole na tieto odliatky. Jedná sa o kultový autobus Robur LO 2501 BUS. Tento autobus jazdil aj u našich dopravcov. Niektoré kusy sa dochovali u nadšencov až do dnes a skrášľujú veteránske stretnutia týchto kultových vozidiel značky ROBUR.

Vau, to bude super model. Teším sa na vyhotovenie Tvojími rukami. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Už dlho sa pozerám na mojom pracovnom stole na tieto odliatky. Jedná sa o kultový autobus Robur LO 2501 BUS. Tento autobus jazdil aj u našich dopravcov. Niektoré kusy sa dochovali u nadšencov až do dnes a skrášľujú veteránske stretnutia týchto kultových vozidiel značky ROBUR.

Pekný kúsok, už vieš v akom nátere bude ?
A dúfam,, že bude mať lučenecké ŠPZ.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Ivor: náter bude v modro, krémovej polomáčanej kombinácii v ČSAD a SPZ budú samozrejme LC. Ale to nie je všetko, toto je len jeden kúsok s netradičných autobusov. Myslím, že sa môžete tešiť aj na ďalšie kúsky.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Pripájam ďalší obrázok po vybrúsení dielov. Už na úvodnej fotke bolo vidieť, že odliatok podvozku so sedadlami a nárazníkmi nebol v poriadku (čásť predného nárazníka bola ulomená - nechcel som ho reklamovať, ale ani ho dať s touto chybou do e-shopu), tak je na tomto zábere vidieť doplnenú čásť nárazníku z umelohmotnej tabuľky "EVERGREEN".
Ešte by som rád opravil nepravdivý údaj o typovom označení tohoto autobusu. Je to autobus ROBUR LO 3000 BUS a nie LO 2501 BUS ako som uviedol na začiatku. Omyl som si uvedomil pozdejšie, preto sa týmto ospravedlňujem. Typ LO 2501 je staršie prevedenie tohoto autobusy s oblou maskou chladiča a nie podlhovastou ako ju má tento novší typ LO 3000 BUS.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pripájam ďalší obrázok po vybrúsení dielov. Už na úvodnej fotke bolo vidieť, že odliatok podvozku so sedadlami a nárazníkmi nebol v poriadku (čásť predného nárazníka bola ulomená - nechcel som ho reklamovať, ale ani ho dať s touto chybou do e-shopu), tak je na tomto zábere vidieť doplnenú čásť nárazníku z umelohmotnej tabuľky "EVERGREEN".
Ešte by som rád opravil nepravdivý údaj o typovom označení tohoto autobusu. Je to autobus ROBUR LO 3000 BUS a nie LO 2501 BUS ako som uviedol na začiatku. Omyl som si uvedomil pozdejšie, preto sa týmto ospravedlňujem. Typ LO 2501 je staršie prevedenie tohoto autobusy s oblou maskou chladiča a nie podlhovastou ako ju má tento novší typ LO 3000 BUS.

SAMBA:
Vidím, že máš (nielen) tieto zaujímavé busy dokonale zmapované.... 🙂
( Ja som rád, že viem, že je to ROBUR ) 😉
Ale vďaka za upresňujúce informácie. Teším sa na chvíľu, keď vyjde tento bus z Tvojej dielne na cesty Tvojho modelového koľajiska. 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera. Ide Ti to skvele. Vidím, že aj stĺpiky sa Ti podarili pekne, viem si predstaviť aké tenké sú v TT... Epoxidové odliatky sú pevné ale môžu byť krehké, tak veľa zdaru pri ďalšej práci na tomto peknom autobuse. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: ďakujem za uznanie, je to trochu piplačka, ale to k modelovaniu neodlučiteľne patrí. Ako som už písal, nebude to len jeden autobus, takže sa môžeš tešiť aj na iné záujímavé kúsky v tejto téme.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: ďakujem za uznanie, je to trochu piplačka, ale to k modelovaniu neodlučiteľne patrí. Ako som už písal, nebude to len jeden autobus, takže sa môžeš tešiť aj na iné záujímavé kúsky v tejto téme.

... tešíme sa. 🙂
Len tak ďalej. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ako sa darí s autobusom? Niečo nové? Pokročil si? Preto sa pýtam, lebo ja dnes od rána makám na koľajisku. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Ach Marek: to povzdychnutie je naa mieste. Ja os rána makám na dvore a opravujem (vynovujem) hojdačky, šmýkačku, pieskovisko, no proste celé detské ihrisko, čo som pred pár rokmi pre deti urobil. Drevo potrebuje po určitom čase nový náter a ošetrenie, inak by schátralo. takže moje autobusy sú odložené "ad acta". Teraz je sezóna aj na iné práce ako modelovanie, takže u mňa to ide teraz veľmi pomaly.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ach Marek: to povzdychnutie je naa mieste. Ja os rána makám na dvore a opravujem (vynovujem) hojdačky, šmýkačku, pieskovisko, no proste celé detské ihrisko, čo som pred pár rokmi pre deti urobil. Drevo potrebuje po určitom čase nový náter a ošetrenie, inak by schátralo. takže moje autobusy sú odložené "ad acta". Teraz je sezóna aj na iné práce ako modelovanie, takže u mňa to ide teraz veľmi pomaly.

,...... nie si sám Samba.... to nie je ako za dlhých zimných večerov......

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Nejaky pokrok v stavbe? Som zvedavý :huh:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, takéto niečo sa len tak náhodou nedá splašiť aj v H0? Myslím skôr, že nie ako áno, ale kukám si Tvoj eshop a našiel som to medzi TT odliatkami 🙂

TT M120.0 900x969

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Marek: ako si napísal, pozrel som si ponukové listy (nie všetko je dostupné na webe) odliatkárov p.Číž a p.Molata od ktorých najčastejšie beriem modely a na moje velikánske prekvapenie p.Molata ho robí (neviem prečo ho ešte nemám v ponuke ??!!) a jeho cena je 7,50€ už u mňa v e-shope. No ale doveziem ich až po korona-kríze.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

To by bolo úplne super Samba, nesmieme by si ma tým potešil. Ďakujem krásne 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá