Vagóny a stavebnice...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vagóny a stavebnice vagónov v mierke H0

77 Príspevky
7 Užívatelia
7 Likes
12 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

No musím povedať,že sa ti podarili..ešte hytlák a pekná súpravička pre manipulák

Nejaký ten Hytlák (Daa-k ČSD) už na Mareka u mňa čaká, takže súpravička bude ako "vyšitá". B)


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Ďakujem páni za uznanie a pochvalu. To vieš Ivor, keď je niekto virtuálny továrnik, tak má prísun modelov... 🙂
Samba: na ten Daak sa teším, už aby som mal naň peniažky... 🙂 Ďakujem za odloženie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Postavil som ďalší vagón od ES Pečky v mierke H0. Ide o Rybák. Dal som mu aj miernu patinu, nakoľko som pri hľadaní po internete našiel takéto vagóny s patinou.. Ešte ale dotiahnem trochu patinu na bokoch a čelách, ale strechu už kvázi mám 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Postavil som ďalší vagón od ES Pečky v mierke H0. Ide o Rybák. Dal som mu aj miernu patinu, nakoľko som pri hľadaní po internete našiel takéto vagóny s patinou.. Ešte ale dotiahnem trochu patinu na bokoch a čelách, ale strechu už kvázi mám 🙂

MAREK: Pekný RYBÁK dokonca s cestujúcimi a tá strecha je super, je to tak akurát na moje oko (s tou patinou strechy )... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

MAREK: Pekný RYBÁK dokonca s cestujúcimi a tá strecha je super, je to tak akurát na moje oko (s tou patinou strechy )... 😉

Ďakujem Ivor. Teraz ale musím zohnať ešte jeden a aj služobný Rybák 🙂 Bude to pekná súprava s parou ČSD 365.402 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: tak vidím,že sa pustil aj do tejto stavebnice. Aj tento model sa ti pekne podaril, dotvoril si aj interiér a usadil si tam aj cestujúcich. Tieto vagóniky vedia vytvoriť peknú súpravičky. Niekedy sa medzi modelármi hovorí, že ES Pečky a SDV nevedia vyrobiť dobré stavebnice (ja s tým samozrejme úplne nesúhlasím), ty si dokázal že to nie je pravda a dokázal si z tejto stavebnice postaviť pekný model kultového vagónika v správe ČSD.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Marek: tak vidím,že sa pustil aj do tejto stavebnice. Aj tento model sa ti pekne podaril, dotvoril si aj interiér a usadil si tam aj cestujúcich. Tieto vagóniky vedia vytvoriť peknú súpravičky. Niekedy sa medzi modelármi hovorí, že ES Pečky a SDV nevedia vyrobiť dobré stavebnice (ja s tým samozrejme úplne nesúhlasím), ty si dokázal že to nie je pravda a dokázal si z tejto stavebnice postaviť pekný model kultového vagónika v správe ČSD.

Ďakujem Samba. Ak si čítal aj moju odpoveď Ivorovi, tak určite tušíš, čo budem v budúcnosti od Teba chcieť 😉 Ďalšia takáto stavebnica určíte nebude problém, ale ten služobák k tomu bude asi ťažšie zohnať, že? Ešte raz vdaka aj za pekný model aj za pochvalu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: pokial tie ďalšie vagóniky nemusia byť zo stavebnice ale postačia aj odliatky, tak myslím,že by ani služobný "Rybák" nemal byť problém. Možno by bolo aj zaujímavé porovnať stavebnicu s odliatkom.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Marek: pokial tie ďalšie vagóniky nemusia byť zo stavebnice ale postačia aj odliatky, tak myslím,že by ani služobný "Rybák" nemal byť problém. Možno by bolo aj zaujímavé porovnať stavebnicu s odliatkom.

Nie zlý nápad. To by šlo. 🙂 Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: OK skúsim zohnať, neičo sa mi marí, že by to nemal byť problém.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Marek: OK skúsim zohnať, neičo sa mi marí, že by to nemal byť problém.

Ďakujem Samba. Potom ale aj s dvojkoliami a kinematikami. Ešte raz ďakujem. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: dvojkolia v pohode, ale kinematiky v H0 budú problém.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Marek: dvojkolia v pohode, ale kinematiky v H0 budú problém.

Ale neboj sa, tak kúpim od Teba nejaké tie vagóny na súčiastky - vraky 😉 Nemusia byť zrovna kinematiky, ale niečo na uchytenie spriahla 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Veru tieto rybáky sú naozaj pekné vagóny,ktoré by v Čsd epoche chýbať nemali.Stavba sa ti podarila super,len jedna otázočka v lepte si nemal rebríky?
pri mojom to bolo...
Inak aj ja mám doma 3 H0 rybáky,ktoré mi doniesol kamarát na striekanie a tieto sú zrejme z odliatku..Prikladám foto na porovnanie s mojím 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Veru tieto rybáky sú naozaj pekné vagóny,ktoré by v Čsd epoche chýbať nemali.Stavba sa ti podarila super,len jedna otázočka v lepte si nemal rebríky?
pri mojom to bolo...
Inak aj ja mám doma 3 H0 rybáky,ktoré mi doniesol kamarát na striekanie a tieto sú zrejme z odliatku..Prikladám foto na porovnanie s mojím 🙂

Ďakujem rzvlaky. Nie, neboli. Toto bol zrejme ten novší typ, ktorý už rebríky nemal. Na internete nájdeš oba typy, aj pôvodné aj tieto. Ten Tvoj je super, ako aj ten H0 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Veru tieto rybáky sú naozaj pekné vagóny,ktoré by v Čsd epoche chýbať nemali.Stavba sa ti podarila super,len jedna otázočka v lepte si nemal rebríky?
pri mojom to bolo...
Inak aj ja mám doma 3 H0 rybáky,ktoré mi doniesol kamarát na striekanie a tieto sú zrejme z odliatku..Prikladám foto na porovnanie s mojím 🙂

Ten "Rybák" v TT vypadá super, a páči sa mi aj patina, ktorá je tak akurát. Skvelá práca 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Samba: na jeseň mám seriózny záujem o odliatok Rybaka osobného a aj služobného/poštového. Samozrejme ak by sa dalo, tak vrátane dvojkolí, popisov a nárazníkov. Vopred sa teším a ďakujem. Ozaj, mierka H0... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: seriózne, preverím, zistím a následne doveziem. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Marek: seriózne, preverím, zistím a následne doveziem. 😉

Ďakujem Samba 🙂 Teším, teším... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Musím sa s Vami podeliť o dnešné dve prekvapenia. Prvým bolo, že ma nečakane potešil svojou návštevou Majo aj s rodinou. Druhým prekvapením bol darček, ktorý mi priniesol. Nejde síce o stavebnicu od ES-Pečky, ale nechcel som vytvárať novú tému, tak to pridávam sem.
Majo, ďakujem za návštevu, som nesmierne rád, že som Vás všetkých spoznal osobne. Keď Ti mám pravdu povedať, chýba mi pravidelné stretávanie s kamarátmi modelármi. Ešte raz ďakujem. Dúfam, že sa Vám výlet do Banskej Štiavnice. Taktiež ďakujem za nádherný vagón.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Wau,naozaj pekný a zaujímavý vagon, ktory pekne oživí koľajisko

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: teším sa s tebou, že Vás bol Majo aj s rodinkou navštíviť. Ja osobne som presvedčený, že naša partia modelárov a ich rodín, ktorí sa stretávame nemá chybu a všetci sme "postihnutí" rovnakou diagnózou - ŽELEZNIČNÉ MODELÁRSTVO. Verím, že na stretnutí budeme mať všetci dosť času, aby sme sa o všetkom a navzájom vedeli porozprávať.
No a čo dodať k vagónu - TO JE ALE OPACHA - taký vagónik som ešte ani nevidel. Pekný kúsok do zbierky a tiež na pojazdenie na koľajisku a vytvorenie špeciálnej súpravy v ťažkotonážnej doprave.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Musím sa s Vami podeliť o dnešné dve prekvapenia. Prvým bolo, že ma nečakane potešil svojou návštevou Majo aj s rodinou. Druhým prekvapením bol darček, ktorý mi priniesol. Nejde síce o stavebnicu od ES-Pečky, ale nechcel som vytvárať novú tému, tak to pridávam sem.
Majo, ďakujem za návštevu, som nesmierne rád, že som Vás všetkých spoznal osobne. Keď Ti mám pravdu povedať, chýba mi pravidelné stretávanie s kamarátmi modelármi. Ešte raz ďakujem. Dúfam, že sa Vám výlet do Banskej Štiavnice. Taktiež ďakujem za nádherný vagón.

MAREK:
Gratulujem k novému prírastku do zbierky, veď každý modelár je aj zberateľ..... 🙂 🙂 🙂
MAJO:
Si frajer..... 😉
Vagón vypadá viac než zaujímavo, ale pravdupovediac, ani neviem, čo je to za náklad.
Ale ísť s tým po koľajisku pomalou rýchlosťou musí byť nádhera........tak si to Marek uži. Gratulujem. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Ďakujem chalani. Teším sa veľmi.
Majo mi ozrejmil, že ide o vagón na prepravu ortuti. Ja som trochu googlil a našiel som nejaké obrázky... Niečo podobné tomu vagónu

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5036
Topic starter  

Trošku som bádal po internete, tak som zistil, že takéto a podobné vagóny boli a sú používané aj v Ostrave na prepravu horúceho tekutého železa. Prikladám odkaz:
http://technet.idnes.cz/ocelove-mesto-vysoke-pece-arcelor-mittal-v-ostrave-funguji-i-jako-cisticka-vzduchu-gk7-/tec_reportaze.aspx?c=A120513_213940_tec_reportaze_rja
a zopár fotiek...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 4

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá